Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Не піднімається стрілка температури двигуна: основні причини, правила прогріву

14.01.19, Різне
55583
У зимовий період часу актуальна проблема наступного характеру: при роботі не піднімається стрілка температури двигуна. На це варто звертати увагу при експлуатації автомобіля і не тягнути з вирішенням проблеми, оскільки несправність в системі охолодження двигуна, тягне за собою маси випливають проблем, аж до виходу його з ладу. Особливо актуальна ця проблема постає при автоматичному старті сигналізацією "Старлайн". Запуск двигуна по температурі - це одна з функцій охоронної системи. Даний режим передбачає автоматичний запуск двигуна по досягненні певної температури охолоджуючої рідини. У статті розглянуто покрокове виявлення та можливі варіанти усунення несправностей пов'язані з прогріванням двигуна.


Не піднімається стрілка температури двигуна: основні причини, правила прогріву

Розширювальний бачок

Отже, якщо ви виявили, що при тривалій роботі не піднімається стрілка температури двигуна, то перше, на що слід звернути увагу, - це наявність в розширювальному бачку охолоджуючої рідини.
Не піднімається стрілка температури двигуна: основні причини, правила прогріву
Якщо рідини там немає, то її необхідно залити до середньої позначки і вже потім займатися локалізацією місця протікання. За рівнем охолоджуючої рідини слід стежити постійно, особливо в холодну пору року, коли є великі перепади температур між робочим і холодним двигуном. Також в зимовий час, необхідно завжди стежити за її рівнем в бачку. Першою ознакою недостатнього рівня є довгий прогрів салону автомобіля в зимовий період і різкий потік тепла з повітропроводів печі при натисканні на педаль газу. Рідину слід доливати саме тієї марки, що у вас вже залита. В іншому випадку можуть бути проблеми з випаданням осаду, який може закупорити радіатор.


Шланги системи охолоджуючої рідини

Якщо в розширювальному бачку недостатньо охолоджуючої рідини шукаємо місце витоку. Зазвичай вони бувають у сполук під хомутами або на вигинах. Шланги виготовляються з гуми і при частих різких коливаннях температури вона має властивість тверднути і втрачати еластичні властивості. Зазвичай гума дубіє, роздувається і виходить з ладу на патрубках двигуна, так як саме в цих місцях найшвидше змінюється температура. Це призводить до того, що при вібрації від працюючого двигуна, з'являються тріщини, через які йде охолоджуюча рідина і система починає набирати повітря. При завоздушенной системі охолодження датчик температури охолоджуючої рідини видає неправдиву інформацію і стрілка температури двигуна не піднімається або піднімається, але не сильно.

Радіатор

Не піднімається стрілка температури двигуна: основні причини, правила прогріву
Якщо при огляді шлангів ніяких проблем не знайдено і все сухо, йдемо далі – радіатор. В радіаторах часто зустрічаються дефекти викликані перегрівом двигуна. Бувають такі ситуації найчастіше влітку, але наслідки проявляються взимку. На спеці, в пробці двигун починає розігріватися і не встигає охолоджуватися потоком набігаючого повітря (його немає), температура зростає і розширювальний бачок може не встигнути скинути через пробку надлишковий тиск у системі, відповідно, в радіаторі з'являється мікротріщина (і не одна), яку не видно, але через неї може йти охолоджуюча рідина.
Причому властивість рідини таке, що вона сильно міняє щільність при зміні температури і витікати через маленькі отвори починає тільки в холодному стані, тобто влітку ця проблема може себе ніяк не проявити. Проблему з несправним радіатором можна діагностувати за наявності ludi під переднім бампером, а локалізувати і прийняти рішення тільки на підйомнику або ямі. Зараз в охолоджуючу рідину вводиться спеціальна присадка, яка світиться в ультрафіолетовому світлі і місце її витоку можна просто і швидко виявити завдяки такому ефекту.

Термостат

Не піднімається стрілка температури двигуна: основні причини, правила прогріву
Основне завдання термостата направляти охолоджуючу рідину з двох контурів охолодження в залежності від її температури. При холодному двигуні термостат закритий, але при нагріванні відкривається, пускаючи охолоджуючу рідину за великим контуру. Якщо термостат заклинює у відкритому положенні, то охолоджуюча рідина дуже повільно прогрівається і покажчик температури двигуна показує недостатній нагрівання. Його може заклинити в результаті попадання під клапан стороннього предмета. Це може бути шматочок накипу, герметика, окалини. Також причиною його виходу з ладу може бути банальний знос. У будь-якому випадку дана деталь підлягає заміні.

Датчик температури двигуна

Не піднімається стрілка температури двигуна: основні причини, правила прогріву
Ще один важливий аспект. Часто виходить з ладу цей датчик і, як наслідок, не піднімається стрілка температури двигуна. Таке може трапиться при сильній трясці, після аварії або їзди по бездоріжжю без підготовки. В результаті цього провід, що веде до датчику температури може бути пошкоджений і індикатор температури двигуна буде видавати невірну інформацію.
Зрозуміти це досить просто стрілка покажчика температури не буде відкланятися при повністю прогрітому двигуні. Змінюється він досить просто. Досить викрутити старий, поставити новий і підключити до нього провід. Вихід датчика температури з ладу, при неуважності, може привести до серйозної поломки двигуна. Він може просто перегрітися, в результаті чого запросто відбудеться деформація головки блоку циліндрів. Це тривалий і дорогий ремонт.

Висновок

Старт і прогрів двигуна в зимовий період повинен супроводжуватися підвищеною увагою господаря автомобіля. Саме взимку спливають самі неприємні несправності, які влітку не можуть бути помічені. Двигун необхідно прогрівати до робочої температури і тільки потім починати рух. Масло в двигуні має прогріватися до початкової робочої температури, як і охолоджуюча рідина. Так ви позбавитеся від передчасного зносу циліндропоршневої групи як мінімум. Як максимум автомобіль довше прослужить без капітального ремонту і не підведе вас в дорозі. З ремонтом будь-якої системи або деталі автомобіля не варто затягувати і краще відразу звернутися в сервіс, де колективний розум працівників обчислить, виявить несправність і запропонує способи її усунення. Самостійно, без хороших знань, обладнаного гаража та досвіду, не рекомендується затівати ремонт на коліні.