Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Самостійна заміна переднього бампера ВАЗ-2114: корисні поради та рекомендації

14.01.19, Різне
205
Автомобільний бампер ВАЗ-2114 служить не тільки для додання машині привабливого вигляду, але й створює додатковий захист кузова в момент зіткнення. Саме він частіше інших елементів страждає під час експлуатації авто. Проста конструкція вітчизняних авто дозволяє самостійно проводити заміну переднього бампера ВАЗ-2114.

Ремонт скасовується

Поломка пластикового обвісу автомобілів - досить часте явище. Не винятком випадків явного зіткнення, бампер легко пошкодити про сніг. У морози пластмасові деталі втрачають свою пластичність. Досить легкого поштовху, щоб бампер дав тріщину.
Самостійна заміна переднього бампера ВАЗ-2114: корисні поради та рекомендації
Ціни на пластикові деталі автомобілів сімейства "Самара" зводять нанівець економічну доцільність ремонту бамперів. Вартість ремонту пластикових обважень з подальшим фарбуванням обійдеться значно дорожче нового кузовного елементу. Тим більше що бампер можна придбати одного кольору з автомобілем. Звичайно, виникають сумніви: чи буде новий елемент точно відповідати кольору кузова? Турбуватися не потрібно, тому що навіть у нових машин, що зійшли з конвеєра, колір пластикових елементів кузова відрізняється незначним чином.


Вибір нової деталі

При заміні необхідно, щоб нова деталь точно відповідала за своїми розмірами оригінального виробу. Дуже часто буває, що бічні сторони бампера ВАЗ-2114 при заміні не доходять до свого посадкового місця, і стик з переднім крилом виходить негарним. Це відбувається тому, що виробники неоригінальних деталей роблять бампер трохи менше заводського - розплата за більш дешеву деталь. Інша проблема з неоригінальними бамперами полягає в тому, що з часом відлітає фарба і лак з поверхні. Це трапляється через недотримання технології фарбування.
Самостійна заміна переднього бампера ВАЗ-2114: корисні поради та рекомендації
Найкращий варіант - придбання оригінальної деталі. Навіть у цьому випадку покупка обійдеться дешевше ремонту.

Необхідні інструменти

Для самостійної заміни переднього бампера ВАЗ-2114 потрібно кілька пристосувань:
 • Хрестова викрутка для відкручування локерных саморізів, а також гвинтів підсилювача.
 • Ріжкові ключі на "8" і "10".
 • Головка на "13" з комірчиком і подовжувачем.
 • Крім цього, може знадобитися проникаюча мастило для обробки бічних кронштейнів.


  Самостійні демонтаж і установка

  Для заміни переднього бампера ВАЗ-2114 своїми руками можна використовувати рівну площадку. Хоча найкращий варіант - робота на підйомнику або в оглядовій ямі. Перед початком роботи потрібно приготувати місце для нового бампера. Це спеціальний стіл, або рівна чиста поверхня підлоги. До початку установки нову деталь не слід звільняти від упаковки: пофарбовану поверхню легко пошкодити. Сам автомобіль до початку робіт повинен бути вимитий, включаючи простір колісних арок.
  Самостійна заміна переднього бампера ВАЗ-2114: корисні поради та рекомендації
  Порядок демонтажу наступний:
 • З боку передніх коліс потрібно відкрутити по одному шурупу у верхній частині бампера.
 • Відкрутити 6 шурупів, що кріплять низ бампера до подкрыльникам з кожної сторони. Для подальшої роботи локер можна зняти повністю. Це дасть більш вільний доступ до бічних кронштейнів.Також подкрыльник можна просто відігнути в бік, але тоді подальшу роботу доведеться виконувати наосліп.
 • Ключем на "10" потрібно відкрутити 4 гайки бічних кронштейнів. Попадання бруду в ці місця призводить до того, що гайки прикипають намертво, і спроби відвернути призводять до обриву шпильки.Щоб уникнути цих неприємностей, потрібно ретельно очистити кріплення від бруду і обробити його аерозольній мастилом. Залишити на 10 хвилин откисать, потім приступити до відверненню.
 • Зняти номерний знак і пластикову табличку. Під ними виявляться 2 великих гвинта під хрестову викрутку. Вони кріплять бампер до підсилювача. Також потрібно відкрутити 3 шурупа в районі дефлектора.
 • Самостійна заміна переднього бампера ВАЗ-2114: корисні поради та рекомендації

  Підсилювач

  Кріплення переднього бампера ВАЗ-2114 всі відкручені, але тим не менш зовнішню частину зняти неможливо. Причина криється в пластикових засувках, які розташовуються з внутрішньої сторони бампера у верхній його частині. Кілька фіксаторів знаходяться під віями фар. Щоб їх роз'єднати, потрібно зсередини натиснути монтуванням або довгою викруткою на пластик. У середній частині теж є фіксатори під облицюванням радіатора.
  При зіткненні може постраждати підсилювач. Він є сполучною ланкою між кузовом і переднім бампером ВАЗ-2114. Заміна його також необхідна, якщо є ушкодження. Щоб зняти підсилювач відвертаються 4 гайки на "13". Обов'язково використовувати довгий комірець. Застосування короткого не дозволить дістати до кріплення.
  Самостійна заміна переднього бампера ВАЗ-2114: корисні поради та рекомендації
  Під підсилювачем знаходяться 4 шпильки, закручені в лонжерон автомобіля. Часто на них бувають одна або кілька широких регулювальних шайб. Їх підбирають таким чином, щоб верхня частина бампера щільно прилягала до віях фар. Тому при демонтажі потрібно звернути увагу, скільки стояло шайб на кожній шпильці.

  Регулювання бампера

  При зворотній установці переднього бампера ВАЗ-2114 перше, на що потрібно звернути увагу - це правильне положення підсилювача. Можливо, що доведеться кілька разів приміряти бампер, щоб зрозуміти, як відрегулювати його оптимальне положення.
  Крім регулювальних шайб, підсилювач можна виставити по висоті за рахунок регулювання його в посадкових отворах. Так можна щільніше притиснути бампер до фар і передніх крил. Це усуне зазор між ними і додасть більш акуратний вигляд машині. Регулювання за допомогою шайб складніше. Для того щоб підняти передню частину бампера, потрібно підкласти шайби між кузовом і підсилювачем на нижніх шпильках. Але тут є нюанс: якщо товщина шайби буде надлишкова, то бічні частини бампера погано зійдуться з передніми крилами. Буде надмірний зазор, а передня частина буде занадто сильно впиратися в фари. Якщо власник захоче зробити тюнінг переднього бампера ВАЗ-2114 за рахунок додавання в конструкцію декоративної сітки, то це ніяк не вплине на регулювання і подальшу установку. А якщо тюнінг буде за рахунок нестандартного бампера, то, швидше за все, виникнуть серйозні проблеми як з підгонкою, так і з монтажем.
  Самостійна заміна переднього бампера ВАЗ-2114: корисні поради та рекомендації
  Установка переднього бампера ВАЗ-2114 відбувається в зворотному порядку. Труднощі полягають тільки у регулюванні. Щоб не було зсуву обважування відносно осі кузова, відразу при установці підсилювача потрібно звернути увагу на його співвісність. В іншому випадку бампер може виявитися зміщений вправо або вліво, що буде помітно на тлі фар автомобіля.