Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Суть блокування на «Дастер»

15.01.19, Різне
395
Іномарка переживає справжній «бум» популярності, і це цілком зрозуміле явище. Недорогий стильний кросовер від французької автомобільної промисловості – шикарний подарунок поціновувачам підвищеного комфорту в поїздці, слухняного управління та презентабельного зовнішнього вигляду. Динамічний, в міру агресивний він багато в чому відрізняється від конкурентів, гідно виступаючи на міжнародному ринку. Яку роль блокування на Дастер виконує?

Про доцільність диференціала

Суть блокування на «Дастер»
При русі прямо - всі диски машини крутяться однаково. Перший же поворот або занос змушує колеса рухатися відмінним один від одного радіусах, тобто передні і задні колеса проходять не однакову відстань. Рівна частота обертання неминуче стає причиною пробуксовок.


Вони є винуватцями велике навантаження на деталі, що труться. У підсумку – швидкий їх знос призводить водія у автоцентр для ремонту або заміни запчастин, вузла. У зв'язку з цим розробники придумали диференціал, завдання якого перерозподілити крутний момент в залежності від умов водіння. Навіщо ж потрібна блокування на "Дастер", якщо так все добре складається?

Причини для пристрою блокування авто

Насправді для блокування на "Дастер" є важливі причини. В конкретних ситуаціях диференціал заважає огляду розподілу обертального моменту в певних пропорціях на всі колеса. Взагалі, планетарний механізм прагне віддати його в те місце, куди зробити це простіше всього. Ситуація з ожеледицею без блокування може призвести до сумних наслідків. На старті одне колесо почне буксувати, а сили другого колеса не вистачає для його провертання. Щоб уникнути подібних випадків доводиться вдаватися до блокування на "Дастере" для можливості кожного диска реалізувати власний потенціал. Це допомагає краще зчепитися з поверхнею дорожнього полотна. Таким чином, місія блокувань полягає в передачі крутного моменту карданам і півосями. Вирішується це завдання по-різному.


Принципи дії

Суть блокування на «Дастер»
При подібному варіанті блокування на "Рено Дастер" диференціал практично позбавляється основного призначення, перетворюючись в стандартну муфту, яка з'єднує між собою півосі або кардани. Муфта передає обертаючий момент на рівноцінної кутової швидкості. Для повного диференціального потенціалу необхідно заблокувати обертання сателітів. Є й інший вихід - створити жорстке зчеплення чаші диференціала з піввіссю. Ця блокування диференціала на "Дастер" проводиться з допомогою гідравліки, пневматичним або електроприводом. Керує ним водій. Метод можливо реалізувати в мостових, міжосьових диференціальних системах.

Деякі особливості

Суть блокування на «Дастер»
Блокування може бути повним і частковим:
 • Перша методика передбачає зростання крутного моменту на колесі з великим опором. Передача зусилля складовими конструкції обмежена.
 • При частковому варіанті механізм припиняє функцію, і крутний момент розподіляється на обидва колісних диска рівномірно.
 • На повнопривідних моделях на передній диференціал блокувальний пристрій не ставлять, інакше це призводить до втрати потужності.

  Коли застосовувати?

  Суть блокування на «Дастер»
  Запуск її здійснюється вручну або в автоматичному режимі тільки при зупинці машини. Діяти при цьому потрібно акуратно - великий ризик «зривання» механізму. Використовуються вони на невисоких швидкостях, в умовах важкопрохідної ділянки. З ручним типом потрібно бути вкрай обережним - не можна забувати вимикати механізм при виході з бездоріжжя. Забудькуватим автовласникам в іншому випадку доводиться розплачуватися трансмісією, витрачаючи гроші на її відновлення. Підводячи підсумки, можна виділити деякі переваги блокувальної установки.

  Про плюси

  Автомобілісти відзначають наступні переваги:
 • Можна забути про діагональному вивішуванні.
 • Бездоріжжя – більше не проблема.
 • Крутиться спокійно три колеса замість двох.
 • Для збільшення коефіцієнта прохідності застосовується задня блокування "Дастер" самоблокирущегося характеру. Цей спосіб підходить для господарів транспортних засобів, постійно долаючи перешкоди нескладного бездоріжжя. Не завадить їм скористатися в зимовий період. Він надає стійкість на слизькій поверхні. Робота здійснюється автоматично з збільшенням обертаючого моменту, що підводиться на відстаючу покришку. Максимальні параметри блокування становлять близько 80 %. Розблокування спостерігається при скиданні швидкості. Самоблок оможно поміняти місцями з «побратимами» стандартного виду. Диференціал чудово ладнає з антипробуксовкой ASR, а також конструкцією курсової стійкості. Він виступить помічником цим системам. На гарантію від виробника при монтажі таких апаратів на задній редуктор розраховувати не доводиться. Важливо довірити монтажні роботи професіоналам, не допускає помилок і володіють тонкощами технічних пристроїв.