Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Горить "чек" на ВАЗ-2114: можливі причини і способи усунення неполадки

15.01.19, Різне
582
ВАЗ-2114 – дуже поширений в Росії автомобіль. Цю машину люблять за її ремонтопридатність і дешевизну обслуговування. Автомобіль не вимагає багато грошей в разі поломки. Але, на жаль, рано чи пізно на панелі приладів буде горіти "чек" двигуна ВАЗ-2114. Не варто засмучуватися і панікувати – більшість причин можна усунути своїми руками. У сьогоднішній статті ми розглянемо, чому горить "чек" на ВАЗ-2114 а також як вирішити дану проблему. Дана інформація буде дуже корисною.
Горить "чек" на ВАЗ-2114: можливі причини і способи усунення неполадки

Горить "чек" на ВАЗ-2114: причини

Нижче ми перерахуємо основні причини, за якими займається дана лампа на панелі приладів:
 • Помилки в електронному блоці керування ДВЗ.
 • Проблеми в системі запалювання.
 • Лямбда-зонд.
 • Каталізатор.
 • Проблеми в паливній системі.
 • Несправність датчика масового витрати повітря.
 • Далі докладно розглянемо всі ці причини.


  Електронний блок управління

  У пристрої «Лади-2114» є електронний блок управління. Цей механізм безпосередньо впливає на те, як працює двигун ВАЗ-2114. Горіти "чек" може при цьому періодично. Це пов'язано з несправністю програмного забезпечення. Також лампочка загоряється через накопичення різних помилок під час експлуатації.
  Горить "чек" на ВАЗ-2114: можливі причини і способи усунення неполадки
  Отже, на ВАЗ-2114 горить "чек", двигун при цьому працює справно. Як можна вирішити дану проблему? Найбільш просте рішення – це скидання помилок шляхом підключення сканера до діагностичного роз'єму. Але якщо це не допомогло, і на ВАЗ-2114 горить "чек" і далі, необхідно змінити програмне забезпечення на більш нове. З заводу на ЕБУ ставиться прошивка «Січень». Зараз існує безліч її версій, в тому числі і кастомні. Щоб використовувати нову прошивку, потрібен кабель K-line, а також планшет або ноутбук. Але потрібно вміти правильно завантажувати програмне забезпечення.


  Масло

  Звичайно, ЕБУ ВАЗ-2114 не настільки розумний, щоб читати мотогодини і говорити власника про майбутню заміну масла. Але лампа може загорітися в разі низького його рівня. Потрібно регулярно стежити за рівнем масла і вчасно проводити його заміну. Інтервал становить 10 тисяч кілометрів. Змінюється масло разом з фільтром.

  Свічки, ВВ дроти, котушка

  Якщо автомобіль ВАЗ-2114 глохне, горить "чек" на холостих двигун «троїть», потрібно звернути увагу на систему запалювання. Основні елементи – це свічки і високовольтні дроти. Нерідко на вітчизняних машинах трапляється пробій свічок або проводів. Необхідно перевірити дані елементи на справність і замінити при необхідності. Оптимальний спосіб перевірки – встановлення заздалегідь готового комплекту свічок або проводів.
  Горить "чек" на ВАЗ-2114: можливі причини і способи усунення неполадки
  Так ми зможемо звузити коло пошуку. Якщо несправна хоч одна свічка, краще замінити весь комплект. Інакше велика ймовірність, що пробій повториться ще раз, тільки на іншому циліндрі. Також рекомендується перевірити зазор свічки між центральним і бічним електродом. З часом цей зазор збільшується. Нормальний показник не повинен перевищувати 13 міліметра. Якщо зазор більше, його можна підкоригувати, загнувши бічний електрод ближче до центрального. Якщо відстань між електродами занадто велика, іскра важко утворюється. Частина паливної суміші буде йти просто в повітря. Звичайно ресурс свічок становить 20 тисяч кілометрів. Деякі встановлюють іридієві, так як вони довше служать. Але як кажуть автомобілісти, сенсу переплачувати немає. Характеристики ДВЗ залишаться колишніми, а вартість таких свічок дорівнювала трьом-чотирьом комплектам звичайних, які нітрохи не гірше.
  Рідше на Вазі виходить з ладу сама котушка запалювання. При цьому на панелі приладів горить лампочка «перевірте двигун». Мотор може троїти, погано запускатися, або глухнути. Котушка ремонту не підлягає і повністю змінюється на нову. Що стосується проводів, їх можна перевірити, вимірявши опір.

  Неякісне паливо

  Це ще одна причина, по якій на ВАЗ-2114 горить "чек" двигуна. Труднощі в тому, що визначити якість палива при кожній заправці не можна, а викочувати такий бензин доведеться довго. Як правило, лампа сама зникає після нової заправки.

  Насос

  Мова йде не про водяному, а про паливному. У разі його несправності машина може вести себе дивно, також на панелі буде горіти «чек». Зазвичай причина полягає в низькому тиску. Можливо, засмітився фільтр. Потрібно оглянути обидва. Це фільтр грубого очищення і тонкою. Перший являє собою сітку біля насоса, а другий знаходиться окремо від нього і має власний корпус.
  Горить "чек" на ВАЗ-2114: можливі причини і способи усунення неполадки
  Буває і так, що згорає сам насос. Особливо це актуально на машинах з ГБО. Деякі власники не вимикають бензонасос при переході на газ і того ж їздять практично з «сухим» бензобаком.

  Інжектор

  З часом на Вазі можуть забитися паливні форсунки. Машина перестає стабільно працювати, може збільшитися витрата і прірва тяга. До того ж на панелі приладів загоряється лампа «чек». Промивку інжектора рекомендується робити на спеціалізованому стенді в СТО. Не варто використовувати для цього промивання, яка заливається в бак. Є ризик отримати проблеми з паливною системою.

  Кисневий датчик

  Це одна з найбільш частих причин того, чому на ВАЗ-2114 горить "чек". Всі «Лади» даної моделі випускаються з заводу з каталізатором. Як наслідок, для його правильної роботи потрібен кисневий датчик. За нього ЕБУ орієнтується, який далі виставляти кут випередження запалювання, а також склад суміші.
  Горить "чек" на ВАЗ-2114: можливі причини і способи усунення неполадки
  Якщо датчик перестане давати інформацію або відправляти невірні дані, ЕБУ буде брати за основу усереднені значення, а на панелі приладів загориться «чек». Яке рішення даної проблеми? Багато хто просто ставлять обманку. Оптимальний варіант – установка механічної обманки. Вона вкручується в штатний отвір і імітує роботу лямбда-зонда. ЕБУ отримує постійно однакове, нормальне значення лямбды. Зламатися такий датчик вже не зможе, так як має спеціальне напилення.

  Каталізатор

  Якщо пробіг автомобіля менше 100 тисяч кілометрів, найімовірніше, на ньому ще варто каталізатор. До цього пробігу він може вже забитися і не виконувати своєї прямої функції. Всередині каталізатора є невеликі стільники, на яких з часом накопичується нагар. У підсумку гази не можуть нормально покинути камеру згоряння, і мотор "задихається".

  Горить "чек" на ВАЗ-2114: можливі причини і способи усунення неполадки
  Яке рішення даної проблеми? Все просто: замість штатного каталізатора встановлюють полум'ягасник або просто пряму трубу. Ще одне, найбільш бюджетне рішення – видалення керамічної серцевини каталізатора механічним шляхом. Доступ забезпечується після розтину корпусу болгаркою, після чого отвір заварюють. Шкоди двигуну це не принесе. Максимум, що зміниться – це запах вихлопних газів і їх токсичність. Але так як у нас поки що не контролюються якісь екологічні стандарти, власники старих Вазів і іномарок поголовно позбуваються каталізаторів. Вартість нового елемента - більше 20 тисяч рублів, так і в наявності їх майже немає.

  Датчик масової витрати палива (ДМРВ)

  Даний елемент є в будь-якому інжекторному Вазі. Він являє собою пластиковий елемент, всередині якого є тонка платинова нитка. Коли водій вмикає запалювання, на цю нитку подається напруга, що підвищує температуру з-за високого опору. Коли мотор запускається, повітря, який потрапляє в патрубок, охолоджує цю нитку. Як результат, змінюється опір і напруга. Цю інформацію зчитує контролер. Так блок управління "дізнається", який обсяг повітря пройшов крізь ДМРВ.
  Горить "чек" на ВАЗ-2114: можливі причини і способи усунення неполадки
  Якщо датчик несправний, ЕБУ переводить його в аварійний режим. При цьому на панелі горить «чек». Непрямі ознаки несправності ДМРВ – це:
 • Нестабільна робота двигуна на холостих.
 • Тривалий запуск ДВС.
 • Погана динаміка розгону.
 • Високий витрата палива.
 • Що робити, якщо ВАЗ-2114 не заводиться і горить "чек"? Датчик піддається ремонту, змінюється повністю.

  Якщо автомобіль з ГБО

  Деякі власники встановлюють на ВАЗ газобалонне обладнання. Якщо монтується система четвертого покоління, вона однозначно буде взаємодіяти з електронним блоком двигуна. У разі падіння тиску в газовій магістралі або при несправності редуктора на панелі може загорятися жовта лампа. Подальшу діагностику рекомендується виробляти вже на спеціалізованому СТО. Також відзначимо, що на авто з ГБО є власний "чек", газовий фільтр. Його часом забувають міняти. Рекомендований інтервал заміни – 30 тисяч кілометрів. Багато в чому стан даного фільтра залежить від якості газу, що заправляється.

  Висновок

  Отже, ми з'ясували, чому на автомобілі ВАЗ-2114 горить «чек». Як бачите, дана лампа може з'являтися з різних причин. У більшості випадків це проблеми з системою запалювання або з вихлопної. Усунути ці несправності можна самостійно. А ось прошивку ЕБУ або діагностику ГБО краще довірити професіоналам.