Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Діагностика і ремонт мотор-редуктора склоочисника

15.01.19, Різне
330
Багато власників вітчизняних автомобілів сімейства ВАЗ сходяться на думці про те, що мотор-редуктор склоочисника слабкий і досить часто виходить з ладу, причому немає ніякої різниці старого він випуску або нового. Причини виникнення цієї проблеми можуть бути різними, і в даній статті ми спробуємо їх узагальнити всі.
Діагностика і ремонт мотор-редуктора склоочисника

Основні характеристики

Характеристики мотор-редуктора склоочисника:
 • Номінальна напруга - 12В.
 • Номінальний момент – 5Нм.
 • Максимальний струм – 40; 47 А.
 • Номінальна частота обертання – 39-50; 59-72.
 • Пристрій

  Управління і живлення мотор-редуктора склоочисника здійснюється через стандартний роз'єм. Конструкція механізму виконана з захистом від попадання пилу і вологи всередину корпусу. Конструкція очищувача лобового скла проста і складається з трьох складових: мотор-редуктор, важелів і щіток. Електродвигун встановлений трехщеточный з захистом від перевантажень і радіоперешкод.


  Призначення

  Мотор-редуктор склоочисника призначений для приведення в рух системи важелів механізму очищення скла. Встановлюється під лобовим склом в нішу і з'єднується валом з важелями склоочисника. Має три режими роботи і управляється правим підрульовим перемикачем. У першому положенні перемикача включається переривчастий режим роботи двірників. Управління в даному випадку проводиться через електронне реле, встановлене в монтажному блоці. Це ж реле управляє і малою швидкістю в постійному режимі.
  Діагностика і ремонт мотор-редуктора склоочисника

  Можливі несправності

 • Основною причиною всіх бід даного мотор-редуктора є велика кількість контактів ланцюга і слабка їх захищеність від впливу навколишнього середовища. Першим ділом при виникненні проблеми з роботою мотор-редуктора склоочисника на Вазі перевіряють всі контакти і ланки ланцюга. При відсутності навіть однієї стабільного контакту в ланцюзі стабільної роботи склоочисника не буде, тому не варто поспішати з заміною мотор-редуктора, можливо причина не в ньому.
 • Підрульовий перемикач може бути несправний. При тривалій експлуатації контакти можуть окислитися, на них може налипнути пил або вони можуть стертися.
 • В результаті незручного розташування мотор-редуктора в ніші під лобовим склом на нього і штекер підключення постійно потрапляє вода. Якщо мотор захищений, то йому нічого не буде, а ось контакти постійно окисляютсяЮ при діагностиці їх необхідно перевірити і замінити роз'єм на вологозахисним. Варто відзначити, що з мотор-редуктором заднього склоочисника подібних проблем не виникає.
 • Діагностика і ремонт мотор-редуктора склоочисника
 • Також відразу необхідно перевірити запобіжник, він міг перегоріти.
 • Перевіряємо мультиметром опір на клемах переривника, якщо показує «0» - міняємо.
 • Перевіряємо правильність підключення. Тим же мультиметром, не включаючи склоочисник, перевіряємо напруга між четвертою клемою і масою, воно повинне бути нульовим. Якщо є свідчення відновлюємо заземлення.
 • Перевірка самого мотор-редуктора. Включаємо на низьку швидкість мотор-редуктора склоочисника і вимірюємо напругу. Воно повинно відповідати напруги на акумуляторі. Якщо такого немає, приймаємо рішення про заміну або ремонт мотор-редуктора.
 • Ремонт

  Для того щоб дістатися до мотор-редуктора вітрового скла, необхідно спочатку відключити акумулятор. Потім зняти пластмасову накладку, повідці двірників і витягнути всю конструкцію для огляду та змащування з'єднань важелів. Мотор-редуктор виводиться з зачеплення з важелями, знімається з кронштейна і на ньому відкручується пластмасова кришка. Під нею знаходяться два гвинти кріплення контактів кінцевого вимикача. Знімаємо всі добираємося до шестерень і валу. Виймаємо всі по черзі, але помічаємо дві малих т. к. у них різний нахил зубів. Всі деталі зроблені з редуктора необхідно відмити від мастила і очистити від бруду, якщо вона є. Також перевірити на вироблення. Якщо деталі редуктора в повному порядку, знімаємо його відкручуючи два гвинти в його основі, для того щоб дістатися до електродвигуна. На цьому етапі необхідно перевірити знос щіток, їх щільне прилягання до якоря, зачистити контакти дрібним наждачним папером. Збірку проводимо в зворотному порядку, ретельно змастивши всі необхідні деталі.
  Діагностика і ремонт мотор-редуктора склоочисника

  Заміна

  При заміні мотор-редуктора новим особливих проблем не виникає. Послідовність дій така ж, але слід пам'ятати, що при складанні не варто ставити гравери з болтами при з'єднанні мотор-редуктора і трапеції. В іншому випадку вони буду зачіпати кривошип, і це позначиться на роботі двірників.