Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Не закривається капот ВАЗ 2114: регулюємо самі

17.01.19, Різне
371
Власники ВАЗ 2114 часто зустрічаються з проблемою, коли капот автомобіля починає погано закриватися і відкриватися. Це створює багато незручностей. Адже погано працюючий механізм не тільки позбавляє задоволення від експлуатації машини, але і може несподівано призвести до аварійної ситуації.

Що заважає правильній роботі

Якщо не закривається капот ВАЗ 2114 - що робити? На відміну від кімнатної двері, чиє положення чітко визначено у просторі, постановка капота залежить від петель, замка, регулювальних гумових опор. Всі вони мають можливість налаштування, і неправильне положення одного з них призводить до некоректної роботи. Крім того, є ще один фактор, з-за якого погано закривається капот ВАЗ 2114 - це сама конструкція кузова. Справа в тому, що спочатку система замикання була спроектована для ВАЗ 2108 - 2109. Ці машини мали більш короткий звис капота і, як наслідок, більшу жорсткість. Дизайнери, які змінили форму, зіграли злий жарт, подовживши звис капота. В результаті жорсткість була втрачена і точне регулювання не дає 100 % результату. В якійсь мірі, це можна назвати «хворобою» цієї моделі.


Вимірювання капотного отвору

Нерідко зустрічається випадок, коли не закривається капот ВАЗ 2114 через перекосу капотного отвору. Якщо машина побувала раніше в аварії, то перше, з чого потрібно почати, - це встановити симетричність капотного отвору. Для цього потрібно заміряти його по двох діагоналях і порівняти отримані дані. Виміряти можна звичайної рулеткою, взявши за опорні точки головки болтів на крилах з одного боку і регулювальні гумки з іншого сторони. Наступне, що потрібно зробити, - це встановити однакову висоту лонжеронів автомобіля. На жаль, це може зробити лише досвідчений кузовний майстер. Якщо виявлено розбіжності по діагоналях і лонжеронам, то це пряма дорога в кузовний цех. Але якщо машина не була раніше в ДТП, то ці виміри можна пропустити і відразу почати з регулювальних робіт.

Регулюємо петлі

Ця установка має забезпечити правильне положення капота в порівнянні з передніми крилами автомобіля.
Не закривається капот ВАЗ 2114: регулюємо самі
Щоб зробити подібну роботу потрібно:
 • Перевірити положення капота щодо верхньої частини крил. Вони повинні знаходитися в одній площині. Якщо цей параметр порушений, то виконується наступний пункт.
 • Встановити капот у відкрите положення.
 • Петлі регулюються за допомогою 2 болтів під ключ на 8. При цьому відразу два болта відкручувати не можна. Сильно зіб'ється налаштування, і без досвіду складно буде повернути у вихідне положення. Тому потрібно починати з відвернення одного болта, і, похитуючи капот вгору-вниз, домогтися зміни в вертикальному положенні. Потім потрібно затягнути болт і опустити капот.
 • Якщо площинність відновлена, а капот ВАЗ 2114 не закривається належним чином, то варто приступити до наступних робіт.


  Регулювальні опори

  Ці маленькі, але важливі деталі, допомагають правильно виставити звис капота відносно передніх фар, облицювання радіатора і передніх кінців крил. Для регулювання встановлені 4 гумки, з яких 2 закручуються по краях внутрішньої жорсткості капота, а дві - ближче до центру.
  Не закривається капот ВАЗ 2114: регулюємо самі
  Крайні служать для зміни положення щодо фар, а центральні не стільки змінюють положення звису, скільки служать пружними опорами. Саме вони відіграють роль виштовхуючого елемента, коли відкривається замок. Якщо центральні гумки сильно викручені, то це може бути обставиною, за якого не закривається капот ВАЗ 2114. Суть регулювання центральних гумок зводиться до того, щоб вони створювали незначний опір при закриванні. В ідеальному варіанті капот повинен закриватися під своєю вагою, якщо його опустити з висоти 10-15 см

  Налаштування замку

  Головний винуватець, з-за якого не закривається капот ВАЗ 2114 - це замок. Він складається з капотного штиря, який стоїть по центру внутрішньої жорсткості і відповідної пружини, що знаходиться на верхній планці рамки радіатора. Штир має можливість регулювання в горизонтальному і вертикальному положенні. Для зміни висоти передбачено різьбову частину, яка завертається в плаваючу шайбу. А щоб змістити і зафіксувати його в горизонтальній площині, є широка контргайка. Регулювальні роботи виконуються в наступній послідовності:
 • Уважно оглянути зворотну пружину. Нерідко вона стає причиною, чому не закривається капот ВАЗ 2114. Якщо в процесі експлуатації вона деформується, то змінює свою форму, стає центром відповідного отвори і створює перешкоду на шляху штиря. Пружину можна витягти і розігнути, надавши їй правильну форму, але втома металу швидко поверне її в початкове положення. Тому правильніше купити нову деталь.
 • Не закривається капот ВАЗ 2114: регулюємо самі
 • Відцентрувати капотный штир замку. Для цього ключем на 27 послабити контровочную гайку, щоб замок міг вільно переміщатися. Потім потрібно закрити капот. Відповідь отвір точно центрує штир. Після цього гайку потрібно знову затягнути.
 • Не закривається капот ВАЗ 2114: регулюємо самі
 • Вставити на своє місце фіксатор.
 • Тепер, якщо після основної налаштування капот ВАЗ 2114 не закривається, то причина може полягати у неправильній висоті штиря. Якщо він занадто сильно закручений всередину жорсткості, то це не дозволить йому закриватися легко. Доведеться викрутити його трохи і знову перевірити, з яким зусиллям закривається капот.

  Інші причини поганої роботи

  Буває, що всі регулювання виконані, а капот ВАЗ 2114 не закривається все одно або працює погано. В цьому випадку потрібно змастити капотный штир графитной мастилом. Якщо і це не допомогло, то причина криється в старому тросі, приводить в дію замок.
  Не закривається капот ВАЗ 2114: регулюємо самі
  Висохла мастило в сорочці, не дає можливості вільно переміщатися тросу. Можна його реанімувати, спробувавши всередину залити мастило або замінити новим.