Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Двигун «Нексії»: головні секрети

18.01.19, Різне
248
Автомобіль продається більше тридцяти років, і це завжди бажаний гість будь-якого гаража. Навіть колишні у вживанні моделі розходяться немов гарячі пиріжки завдяки демократичній ціні, багатим можливостям тюнінгу і хорошим технічним показникам. Випуск на конвеєрі здійснювався по 2018 рік, і за цей час автовласники побачили кілька варіантів двигунів «Нексії».

Загальні відомості

Автоексперти дотримуються думки, що двигун «Нексії» досить невибагливий, надійний, хоча і не без недоліків. Незважаючи на те що клапан ЄДР дещо знижує потужність мотора на низах, сприяє забрудненню моторного впуску, машина популярна, як і в перші дні продажів. У середньому ресурс силового вузла на цих авто сягає 250000 км.


Про модельний ряд двигунів

Двигун «Нексії»: головні секрети
Виробник подарував лінійці 4 варіанти силового вузла. Об'єм двигуна «Нексії» у випуску до 2008 р. становив 15 л з різною кількістю клапанів: це шістнадцять клапанів на виробі A15MF, а на G15MF встановлювали 8. Ситуація змінилася в 2015 році, коли розробники придумали нову восьмиклапанную модель A155MS з тим же об'ємом. Дещо пізніше водії могли вибирати ще одну модифікацію – F16D3. Об'ємність збільшена до 16 л. Як мотори відрізняються?

Цікаві особливості мотора Daewoo Nexia

Двигун «Нексії»: головні секрети
У цій практичною колекції, адаптованої для російських умов, двигун «Деу-Нексії» з маркуванням G15MF був наділений потужністю в 75 «конячок» і обертовим моментом в 100 Нм.


У рестайлінгової версії водії змогли відчути великі можливості, насолоджуючись 80 л. с. Розглянутий варіант мав схожі риси з «опелевским» C16NZ, але явище це позірна. Що відрізняє?
 • У восьмиклапанника інший циліндровий діаметр, різна поршнева група.
 • Колінвал іншого відливу, зроблений під привід масляного насоса.
 • У голівці циліндрового блоку в якості заглушки використаний штуцер з металу, є різниця в ГБЦ і камері згоряння.
 • Головна перевага двигуна «Нексії» в тому, що водій може розігнатися до 175 км/ч на сотню кілометрів всього за 12 секунд. У місті пальне витрачається приблизно в кількості 9 л. Динамічність їзди диктує свої правила і більший витрата. Не допускаючи перегрівів, не перевантажуючи, вчасно змінюючи масло, можна зробити так, що агрегат прослужить довго і бездоганно, розкриваючи весь свій потенціал. Заливати сурогатну мастильну рідину, не заїжджати в сервіси на ТЕ залежно від стану машини – вірний шлях до виникнення дефектів, що призводять до дорогого ремонту. Щодо інших варіантів силового апарату?

  Короткий лікнеп по F16D3

  Двигун «Нексії»: головні секрети
  Агрегат являє собою двигун «Нексії», 16 клапанів якого дозволяють вільно їздити по трасі на пристойній швидкості. Виробник оснастив його ресурсом в 250 тис. км. Нюанс цього пристрою ймовірність поломок клапанів при обриві ременя ГРМ: на великих обертах колінчастого вала збиток очікується чималий, адже поршні вдаряться про клапани. Цей мотор встановлюють також на «Шевроле-Круз», «Лачетті», «Авео». В основі конструкції закладений розподільчий впорскування палива. Що це дає автовласникові?
 • Подовжує термін служби двигуна.
 • Непогано економиться паливо.
 • Відпрацьовані гази менш токсичні.
 • Рідко трапляються збої при водінні в екстремальних умовах: в дощ, ожеледь.
 • З мінусів можна виділити складність схеми установки, недешевий ремонт і заміну електронних елементів, необхідність у проведенні ремонтних робіт тільки висококваліфікованими спеціалістами. Які проблеми можуть виникати в дорозі?

  Поширені несправності

  Двигун «Нексії»: головні секрети
  У виробів з вісьмома клапанами часто просочується масло з-за недоробки клапанної кришки. Не варто рухатися по нерівних дорогах, коли це не виправдано: може статися розрив правої «подушки» двигуна «Нексії» 8 і автомеханіки радять тримати цю ділянку під пильним контролем. Шруси не страждають, поки знаходяться в цілості й схоронності їх чохли. По пластиковому чохлу важко зрозуміти, в якому стані знаходиться шарнір. При попаданні вологи під чохол він виходить з ладу. Кожен раз, проїхавши 70 тис. км, варто цю ділянку уважно оглядати. Які проблеми можна очікувати від шестнадцатиклапанника?
 • Норми токсичності знижені внаслідок попадання відпрацьованих газів у впускний тракт і їх догорання, але незабаром утворюється нагар на клапанах, і мастило позбавляється свого призначення, а мотор починає втягувати вихлопи.
 • Неякісне паливо веде до засмічення клапана і самого движка.
 • Дефіцит мастильного речовини можна розпізнати за цоканию гидрокомпенсатора і клапанів. Навантаження на силову частину неминуче спровокують поломку і неможливий ремонт двигуна.
 • Багато автолюбителів користуються методиками тюнінгу для поліпшення динамічності і прибирають каталізатор, змінюють випуск. Ці два головних фактори заважають нормально двигуну «Нексії» функціонувати. Обслуговування Nexia слід робити вчасно, не запускати проблеми движка, тоді ще будь кілометраж на різних маршрутах цілком реально здійснювати довгі роки.