Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як своїми руками в гаражних умовах відновити клему акумулятора

18.01.19, Різне
746
Струмознімні висновки або клеми на акумуляторах виготовлені з м'якого і легкоплавкого свинцю. Це зроблено не просто так – у разі короткого замикання клема просто розплавиться і ланцюг розірветься. Це дуже зручно, але через м'якість металу в процесі експлуатації акумулятора може знадобитися ремонт клем. Струмознімні висновки можуть окислитися, зламатися, вигоріти. Давайте дізнаємося, як відновити клему на акумуляторі.

Коли потрібен ремонт

Найчастіше це зустрічається на вантажівках. На необхідність ремонту вкаже поганий контакт з проводами АКБ. Так як на вантажних авто струми протікають великі, то на ділянках з поганим контактом клема підгорає і плавиться. В один прекрасний момент струмознімання або відламується, або повністю розплавляється. Таке може часто траплятися, коли автовласник підключає два АКБ послідовно і в місці з'єднання однієї з батарей поганий контакт.


Другий частий випадок випливає з першого. Клеми руйнуються з-за поганого контакту мінусового проводу АКБ з кузовом авто. В народі це називається "погана маса". Якщо контакт з "масою" ненадійний, тоді плюсовій контакт гріється і вигоряє або потребує ремонту. Третій випадок, коли потрібно відновлення акумулятора автомобіля, – це механічні ушкодження клем. Існує маса варіантів пошкоджень. Частіше трапляється, що АКБ встановлюють на машину, потім надягають контактні клеми з проводами. Потім затягують міцно болти на клемах ключем, щоб домогтися кращого контакту. Коли болт вже досить затягнутий, автовласник тягне ще і ще. Токовиводи з свинцю, і від таких силових впливів вони гнуться і відламуються.


Ось ще один популярний приклад механічних пошкоджень. АКБ закріплюють під капотом автомобіля. І коли водій їде по дорогах, батарея бовтається так, як їй хочеться, і весело підстрибує на купині. Що там вже з ним може трапитися, автовласник не підозрює. А адже часто клеми не витримують подібних знущання і ламаються. Останній варіант – це короткі замикання. Внаслідок їх генеруються величезні струми, здатні розплавити не те що свинцеві клеми, але і гайковий ключ на "13".
Як своїми руками в гаражних умовах відновити клему акумулятора

Як відновити АКБ

Отже. Є порівняно нова або просто добре працює акумуляторна батарея, але без однієї або без двох клем. Не біда – все можна відремонтувати. Автомобілісти з досвідом пропонують ефективні способи і діляться секретами, як відновити клему на акумуляторі. При цьому клема буде не гірше, ніж заводська.
Як своїми руками в гаражних умовах відновити клему акумулятора

Наплавлення припою ПОС-30

Для роботи знадобиться потужний паяльник. Припій є сплавом свинцю і олова. ПОС-припої, в тому числі і цей варіант, плавляться при досягненні температури в 183 градуси. Також для роботи знадобиться спеціальна форма, аналогічна діаметру клеми. Паяльником розплавляють припій у форму і наплавляють на те, що залишилося від клеми на акумуляторної батареї. Цей спосіб, безумовно хороший і заслуговує поваги, припій ПОС-30 відрізняється невисокими температурами плавлення, і в порівнянні з аналогами він не небезпечний для поліпропіленових корпусів сучасних акумуляторів.
Серед мінусів такого способу можна виділити сам процес наплавлення. Температури, яких достатньо для плавлення заводських свинцевого-сурьмянистых клем, вище, ніж температура плавлення ПОС-30. Міцне з'єднання нової клеми з залишком старої в даному випадку не вийде. Цей ремонт заслуговує право на життя, але він більше декоративний. Навіть якщо і вдасться підключити до акумулятора проводу, під впливом вібрації і нагрівання від високих пускових струмів така відреставрована клема зруйнується за кілька місяців.
Як своїми руками в гаражних умовах відновити клему акумулятора

Сурьмянистые припої ПОСС

А ось як відновити клему на акумуляторі, використовуючи інші матеріали. Можна використовувати припій, а можна спиляні старі струмознімання від зношених АКБ. Наплавляють припій паяльником повільно, це більш краще, ніж наливати розплавлений легований свинець. У першому варіанті є ймовірність, що розплавляться залишки заводського струмознімання і відбудеться з'єднання металу з металом. Якщо швидко налити свинець, тоді те, що залишилося від старої клеми, не встигне нагрітися і знову вийде неміцний декоративний ремонт. Мінус такого відновлення клем АКБ – занадто високі температури плавлення в порівнянні з температурою плавлення поліпропілену, з якого виготовлений корпус АКБ. Важливо проводити роботи дуже акуратно, щоб не пропалити кришку батареї. Рідкий свинець дуже швидко спливе всередину АКБ і замкне батарею. Навіть якщо замикання не станеться, то контакт між корпусом і токовыводом не буде щільним і електроліт буде тікати з корпусу, а клеми окислятся.
Як своїми руками в гаражних умовах відновити клему акумулятора

Гаражні технології

Ось як відновити клему на акумуляторі з допомогою графітового електрода і свинцю. Це самий варварський спосіб, але доступний і недорогий. Варварський він по відношенню до ремонтованої АКБ. Суть в тому, що токос'емноє клеми з'єднуються один з одним у режим короткого замикання. Одне-єдине опір в цьому ланцюгу – графітовий електрод. Можна розпотрошити товсту пальчикову батарейку або використовувати стару щітку від стартера. Припій розплавляється у формі, схожій по діаметру з клемою. Плавка відбувається електричною дугою. Такий ремонт АКБ можна здійснити навіть в поле, але треба пам'ятати, що слабкий акумулятор не дозволить запалити електричну дугу.
Як своїми руками в гаражних умовах відновити клему акумулятора

Висновок

Ось так можна відремонтувати зламані або оплавлені клеми. Більшість людей користуються способом з графітовим електродом. Але потрібно пам'ятати, що ремонт такого все-таки недовговічний і не може бути таким же надійним, як на заводі. Якщо струмознімні висновки вдалося полагодити, потрібно змастити їх маслом, щоб не окислилися клеми в майбутньому.