Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Генератор "Гранти": обслуговування і заміна

20.01.19, Різне
202
Робота бортової мережі автомобіля "Лада Гранта" повністю залежить від генератора. Він заповнює втрати електрики акумулятором і має ремінний привід від силової установки машини. З часом генератор перестає видавати потрібні характеристики, що призводить до збою в роботі електричної системи. Як виявити проблеми на ранній стадії і усунути їх, розповість ця стаття.

Що являє собою генератор "Гранти"

На "Ладу Гранту" встановлено трифазний генератор, що виробляє змінний струм. Щоб перетворити його в постійний, пристрій оснащений випрямлячем, а також регулятором напруги.
Генератор "Гранти": обслуговування і заміна
Підшипники вала запресовані в кришках корпусу і не вимагають мастила весь період експлуатації. На передній частині валу встановлена крильчатка, що здійснює охолодження обмоток. Крім того, на валу знаходиться шків, що приводиться в дію ременем.


Як часто генератор виходить з ладу

Створюючи автомобіль "Лада Гранта", конструктори пішли по шляху здешевлення виробництва: багато вузли і агрегати, які добре себе зарекомендували, були спрощені. Так само сталося і з генератором "Гранти". Справно служила схема кріплення генератора на попередніх моделях, була замінена системою з відсутністю регулювання ременя. Ця обставина призвело до кількох проблем:
 • Швидке зношування ременя.
 • Передчасний вихід з ладу підшипників.
 • Виття при роботі.
 • Приводний ремінь на цьому авто знаходиться в постійно перетягнути положенні. У нормальному стані при натисканні в середині ременя із зусиллям 10 кг, він повинен прогинатися на 8 - 12 мм.


  Генератор "Гранти": обслуговування і заміна
  В процесі експлуатації ремінь витягується, і за допомогою регулювання досягаються потрібні параметри, але оскільки на "Грант" регулювальний вузол був скасований, то розробники вирішили встановити натяг, свідомо перевищує потрібні характеристики. Це було зроблено з розрахунком на подальше ослаблення і провисання ременя.

  Яким способом вирішити проблему ременя

  За час випуску автомобіля це питання неодноразово розглядалося на тематичних форумах. Проблема виходить з ладу генератора "Гранти" була вирішена автомобілістами, але не заводом-виробником, який віддав перевагу при необхідності просто замінювати недопрацьований вузол по гарантії. Раціоналізаторська думку автолюбителів рухалася в наступних напрямках:
 • Заміна рідного генератора "Лади Гранта" КЗАТЭ 115А виробом фірми Bosch потужністю 110 А.
 • Заміна болта, який фіксує генератор у своєму кронштейні. Сенс полягає в тому, щоб підібрати найменший діаметр при однаковій довжині. Тоді за рахунок люфту в отворі кріплення ремінь отримує більш вільну натяжку.
 • Зміна кріплення. У цьому випадку вільний хід додається за рахунок того, що кріпильні отвори кронштейна генератора розширюються круглим напилком. При цьому кронштейн зміщується в бік шківа колінчастого вала. Виходить невелика регулювання. Цей спосіб краще попереднього, проте, змінюючи конструкцію автомобіля, можна позбутися гарантійного обслуговування.
 • Заміна кронштейна. Даний варіант передбачає заміну на кріплення "Лади Калини". Він має регулювальний натяжний ролик. Змінюється при цьому кронштейн генератора "Гранти", встановлюється кронштейн натяжного ролика і в подальшому використовується ремінь від "Лади Калини".
 • Генератор "Гранти": обслуговування і заміна
  Ціна даної доопрацювання — близько 2000 руб. Цей варіант також позбавляє заводської гарантії.

  Перевірка ременя

  Процедура заміни ременя генератора проводиться згідно з регламентом ТО кожні 30 тис. км. Але по факту він може служити набагато довше. Ознаки необхідності заміни:
 • Галаслива робота. Ремінь може почати свистіти при роботі двигуна на малих обертах, а також в холодну пору року.
 • Розшарування, тріщини та інші механічні пошкодження.
 • Неможливість подальшого регулювання. Це відбувається, коли ремінь витягнувся понад міру.
 • Як поміняти ремінь, зберігши при цьому нервову систему

  Відсутність регулювання генератора "Гранти" зробило заміну ременя дуже проблематичною. Часто новий ремінь, який не до кінця розтягнутий і володіє достатньою жорсткістю, неможливо натягнути людині без досвіду. Перше, на що потрібно звернути увагу: у продажу існують ремені генератора для "Гранти" на 8 і 16 клапанів. Вони різні. Ремені з цифрами 825 в маркуванню встановлюються складніше, ніж з цифрами 823. Проблема полягає в поганій еластичності. Навіть якщо їх неможливо встановити, то згодом підшипники генератора швидко виходять з ладу. Щоб поміняти ремінь, треба поставити машину на рівну поверхню. Слід послабити нижній болт кріплення, повністю відкрутити і вийняти з вушка верхній болт. Старий ремінь легше зрізати ножем, ніж намагатися скинути його через шків. Коли болт ослаблений, у генератора з'являється легкий люфт, в результаті чого буде легше встановити новий ремінь. Спочатку він надівається на шків генератора і частково зачіпляється на верхній частині шківа колінчастого вала.
  Генератор "Гранти": обслуговування і заміна
  1 - шків колінчастого валу. 2 - шків генератора. Потім машина ставиться на 5 швидкість і штовхається тому, поки не провернеться колінвал на 360 градусів. Після цього болти фіксуються у вушках і затягуються ключем на 13. При заміні генератора "Гранти" виконуються ті ж роботи. Якщо установка нового ременя вимагає великих зусиль з-за поганої еластичності, то бувалі автомобілісти радять покласти новий ремінь в каструлю з киплячою водою на 10 хвилин. Це надасть їй гнучкість і полегшить установку.