Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Тосол йде з розширювального бачка: можливі причини та поради з ремонту

20.01.19, Різне
337
Автомобілі сьогодні вже не розкіш, а лише засіб для пересування по місту або між містами. Будь-який транспортний засіб повинен бути в справному технічному стані. Час від часу трапляються поломки, які потрібно усувати. У цій статті читайте про ситуації, коли йде тосол з розширювального бачка. Це може бути легка поломка, а може бути симптом серйозної проблеми, розглянемо всі можливі варіанти.

Радіатор

Потік радіатор? Що робити? Головне в такій ситуації не панікувати, адже ця поломка жартівлива в порівнянні з тим, що могло б статися. Якщо ви знайшли місце, де тече радіатор, то потрібно усе проаналізувати. Деякі люди запаюють дірку, якщо вона незначна, але це не панацея, а лише тимчасове вирішення проблеми.


Інші люди засипають системи в спеціальні склади, які заб'ють дірку зсередини, але це також не зовсім правильний хід, адже заб'ється не тільки дірка в радіаторі, але і всі внутрішні канали системи охолодження стануть вже, а це знизить циркуляцію «охлаждайки» в системі, що може викликати більш серйозні проблеми. Якщо тосол йде з розширювального бачка через радіатор, то його потрібно поміняти і забути про проблему. Це єдине вірне рішення в такій ситуації. Ціни на оригінальні радіатори можуть бути кусючими, якщо мова йде про іномарки, але завжди можна знайти хороший якісний аналог. Скажімо, що на сучасних автомобілях встановлено багато радіаторів (основний, кондиціонер, автоматичну коробку перемикання передач і так далі), кожен із цих радіаторів може отримати пробій і почати текти, це потрібно враховувати. Також важливо розуміти, що будь-який з цих радіаторів має аналог, який може бути цікавіше за ціною, ніж оригінальна версія.


Тосол йде з розширювального бачка: можливі причини та поради з ремонту

Шланги системи охолодження

Ще одна ймовірна проблема. Будь шланг для тосолу з часом може продірявився. Перевіряти систему охолодження бажано в суху погоду і робити це слід на «ямі» або на підйомнику, підсвічуючи собі ліхтариком. Важкодоступні для ока місця можна промацувати рукою, яка обов'язково відчує вологу, якщо в якому-небудь місці є текти. У таких ситуаціях допоможе схема системи охолодження, з її допомогою можна переглядати і промацати всі магістралі, по яких циркулює тосол.

Кришка розширювального бака

На деяких автомобілях кришка розширювального бака оснащена спеціальним клапаном, через який випускається надлишковий тиск в системі. Іноді цей клапан виходить з ладу, і зайве тиск не скидається. Візуально здається, що рівень тосолу в бачку знижується. Але якщо відкрутити кришку, то він відновлюється. У цьому випадку потрібно замінити кришку розширювального бачка на робочу. Якщо цього не зробити, в результаті зайве тиск призведе до розриву радіатора, розширювального бачка або шлангів.
Тосол йде з розширювального бачка: можливі причини та поради з ремонту

Розширювальний бачок

Іноді трапляються тріщини на ньому. Особливо, якщо він зроблений з неякісного пластику. Примітно, що тріщина може утворитися на зворотному його боці. І це буде непомітно без повного зняття бачка. Для виявлення проблеми потрібно саме знімати бачок та уважно вивчати його на наявність тріщин. У разі виявлення тріщин бачок потрібно замінити на новий, ніяка заклеювання тріщин неприпустима.
Тосол йде з розширювального бачка: можливі причини та поради з ремонту

Пічка

Радіатор пічки теж може з часом потекти. Визначити це не так і складно, адже в такому випадку буде запах тосола в салоні, а під килимком водія буде волого. Ця проблема з розряду не дуже простих, так як зазвичай до радіатора пічки не дуже зручно добиратися, а це доведеться зробити, так як його потрібно буде міняти на новий. В цій ситуації теж можна купити або оригінальний варіант, або підібрати аналог.

Помпа

Цей насос охолоджуючої рідини має свій ресурс. Одного разу, якщо його не поміняти вчасно, він потече. Помпа для тосолу повинна змінюватися за регламентом. Знайти текти помпи не дуже просто, так як вона іноді розташовується дуже глибоко в підкапотному просторі. Шукати таку поломку потрібно з допомогою ліхтарика на піднятій машині на підйомнику або подлезая під автомобіль на «ямі».

Маслоохолоджувач

У деяких автомобілях є такий сайт, і іноді він з часом може продірявився. У цьому випадку у тосол потрапить масло, або навпаки. Візуально це буде схоже на серйозні проблеми, описані нижче. Якщо проблема в маслоохладителе, то його потрібно замінити на новий, а всю систему промити. Не можна затягувати з промиванням, тому що з кожною хвилиною процес промивки ускладнюється. Якщо промити якусь частину системи не виходить (наприклад, радіатор), то це місце системи змінюється на нове.

Прокладка головки блоку циліндрів

Якщо тосол йде з розширювального бачка, а текти назовні не виявляється, то це вже привід починати трохи переживати. Так як охолоджуюча рідина, можливо, йде не назовні, а всередину двигуна. Це вже серйозний дорогий ремонт, але є варіанти і ще більш серйозні, і фінансово затратні. Визначити таку проблему можна за щупа масла (іноді в моторне масло в таких випадках потрапляє антифриз, і на щупі це буде виглядати, як біла емульсія). Можна помітити проблему в розширювальному баку (в ньому будуть утворюватися бульбашки повітря). Також ця проблема може проявитися через вихлопну трубу (звідти буде валити занадто багато білого диму під час роботи мотора). Ще один симптом - це розбухання шлангів радіатора при роботі мотора (їх складно промацати рукою під час роботи через потрапляння повітря в систему і завищення робочого тиску в ній). Крім цього, для визначення проблеми є спеціальний газоаналізатор, який може відразу з'ясувати проблему, але в наших СТО такий прилад - рідкість. Але є варіанти, коли прокладка ГБЦ пробита, а немає жодних з перерахованих вище ознак. Це може бути в такому випадку, якщо пробита прокладка в такому місці, що тосол не потрапляє в камеру згоряння, а відразу йде в вихлопну систему, а білого диму не видно тому, що, приміром, з них успішно справляється сажовий фільтр. У будь-якому випадку, якщо текти не виявляється назовні, то потрібно розкривати мотор і вже там шукати проблему. Прокладка – це лише одна з причин, є й інші проблеми. Про них читайте нижче.
Тосол йде з розширювального бачка: можливі причини та поради з ремонту

Головка блоку циліндрів

Ознаки такі ж, як і з прокладкою ГБЦ, і їх може і не бути зовсім. При такому розкладі тосол також не йде назовні, а йде в мотор, але якщо у випадку з прокладкою блоку циліндрів потрібно зняти ГБЦ, замінити прокладку і поставити ГБЦ на місце, то у випадку з ремонтом головки блоку циліндрів все серйозніше. Якщо прокладка в порядку, то «охлаждайка» йде через саму «голову». Отже, в «голівці» є тріщина. Це можна визначити за допомогою спеціального комп'ютерного обладнання. Якщо тріщини виявляються, то їх можна спробувати заварити. Якщо такої можливості немає, то доведеться міняти ГБЦ, а на автомобілях іноземного виробництва вона може коштувати кілька сотень тисяч рублів, навіть стара.

Старі чавунні мотори можна гильзовать в таких ситуаціях, але це не вийде зробити на сучасному двигуні з алюмінію, на жаль.
Тосол йде з розширювального бачка: можливі причини та поради з ремонту

Блок циліндрів

Це ще більш серйозний розклад. Ознаки точно такі ж, як у двох вищевикладених проблем. Якщо прокладка і ГБЦ в порядку, а тосол йде з розширювального бачка в мотор, то треба перевіряти вже блок циліндрів. У ньому також тріщини шукаються на комп'ютерному обладнанні, у разі їх виявлення можна спробувати їх заварити. Якщо такої можливості немає, то доведеться міняти або блок циліндрів, або двигун в зборі. Витрати більш, ніж суттєві, особливо для власників іномарок.

Як доливати антифриз?

Іноді, коли йде тосол або антифриз, немає приводу для паніки. Це може траплятися, наприклад, раз на рік при різкому похолоданні. Якщо це сталося, то потрібно долити охолоджуючу рідину і спостерігати. Якщо немає повторення, то забути і розслабитися. Якщо ситуація повториться незабаром, то потрібно шукати, звідки тече тосол.
Важливо знати про те, як долити «охлаждайку». Доливати потрібно саме ту охолоджуючу рідину, яка у вас в системі. Змішувати не можна. Доливання можлива тільки на холодному моторі, так як, якщо двигун гарячий, то охолоджуюча рідина може бути дуже гарячою, і вона знаходиться під тиском, при спробі долити ви можете дуже серйозно обпектися. Доливати рідину потрібно в межах норми (на розширювальному бачку є ризики з мінімальним і максимальним рівнем охолоджуючої рідини, ці позначки актуальні для непрацюючого холодного двигуна).
Тосол йде з розширювального бачка: можливі причини та поради з ремонту

Заміна тосола

Він повинен змінювати за регламентом. Зазвичай це повинно траплятися один раз у два роки. Це робиться тому, що тосол в системі охолодження з часом втрачає свої властивості, і потім може настати момент, коли, приміром, радіатори почне окислюватися і руйнуватися. Особливо це актуально, якщо вони зроблені з алюмінію. Для алюмінієвого двигуна така ситуація теж можлива. Дешевше міняти тосол, ніж радіатори, або чим ремонтувати мотор.

Нестандартна ситуація

Якщо охолоджуюча рідина пішла в дорозі, і немає можливості дістатися до місця ремонту на евакуаторі або буксирі, то потрібно діяти нестандартно. Залити в систему охолодження можна звичайну чисту воду з водойми, але по приїзду додому слід повністю замінити тосол в системі охолодження. Особливо це важливо, якщо дії розгортаються в холодну пору року, коли на вулиці мороз. Розбавляючи тосол водою, ви знижуєте його щільність. Коли автомобіль охолоне, то він може замерзнути. Саме з цієї причини потрібно їхати в такій ситуації в автосервіс, щоб залишити автомобіль там, а фахівці зіллють з нього тосол розведеною водою, знайдуть причину течі, усунуть її, знайшовши за схемою системи охолодження автомобіля, і заправлять систему охолодження нової рідиною.
Тосол йде з розширювального бачка: можливі причини та поради з ремонту

Перегрів

Коли охолоджуюча рідина йде, мотор починає грітися. Цього не можна допускати ні в якому разі. Серйозний перегрів призведе до заклинювання двигуна, а це означає, що доведеться повністю міняти на новий силовий агрегат. Витрати значні, а споконвічна проблема може бути несуттєвою. Саме з цієї причини потрібно завжди стежити за рівнем охолоджуючої рідини в системі і її температурою.

Підсумовуючи

Тосол йде з розширювального бачка: можливі причини та поради з ремонту
Тосол – це не жарти, якщо його рівень падає в системі, то це привід насторожитися. Ігнорувати таку проблему можна, це взагалі може призвести до перегріву та повного виходу з ладу двигуна вашого автомобіля. Іноді рішення проблеми з падінням рівня тосолу в системі прості і дешеві, іноді вони складні, вимагають істотних витрат, але в будь-якому випадку ремонт робити варто, так як іншого шляху просто немає.