Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як зменшити витрату палива на 100 км на ВАЗ-2114

20.01.19, Різне
633
Інжекторний восьмиклапанний автомомобіль ВАЗ-2114 не можна назвати економічним в сучасних реаліях просто з причини старості. У технічних характеристиках заявлено, що витрата палива ВАЗ-2114 на 100 км при їзді по місту повинен бути в межах 85 л, а в заміському режимі він зменшується до 65–7 л. проте немає автомобілів, які точно відповідають заявленим виробником характеристиками, а з роками двигун і інші системи зношуються, що впливає на споживання палива. Впливають на цю цифру і інші показники, такі, наприклад, як стиль водіння. Як зменшити витрату палива на ВАЗ-2114?
Як зменшити витрату палива на 100 км на ВАЗ-2114

Найочевидніше

Для початку власнику потрібно провести невеликий технічний огляд свого автомобіля. Не всі знають, що зменшити витрату палива машин можна шляхом підбору правильного розміру покришок. Це, так само як і якість покришок, дає кращий накат і, отже, менший витрата палива, адже чим вже покришка, тим менше має опір коченню. Це дозволяє зменшити витрату.


Необхідно перевірити тиск в колесах. Знижений тиск здатне збільшити витрата палива на 100 км у ВАЗ-2114 на 15 %! Причетні до підвищеного витраті бензину можуть бути несправні Шруси і ступичні підшипники в разі, якщо вони погано відрегульовані, вимазані або сношены.

Опір повітрю

Аеродинаміка — справа серйозна. Для автовласників це може бути і неочевидно, але коефіцієнт опору повітрю у ВАЗ-2114 в порівнянні з ВАЗ-2109 набагато вище. «Дев'ятка» має Сх, рівний 0463 а «чотирнадцята» — Сх=0445! Звичайно, якщо порівнювати з сучасними автомобілями, то це, прямо скажемо, не фонтан. Але у «сімки» він дорівнює 055. Найбільш краща аеродинаміка серед лінійки ВАЗ у «десятки»: 033–035.


Будь пластмасовий обвіс може погіршити показники аеродинаміки. Наприклад, дефлектор на капот збільшує опір на 3 %. Дефлектори вікон можуть підвищити його ще на 12 %.
Як зменшити витрату палива на 100 км на ВАЗ-2114

Навантаження

Найочевидніше — це завантаження автомобіля. Возите в ньому тільки найнеобхідніше. Причіп здатний збільшити витрата палива на 100 км для ВАЗ-2114 на 35-40 %. Верхній багажник також сильно впливає на аеродинаміку, так і додає автомобілю вагу. Цей момент не варто недооцінювати, враховуючи, що технічні характеристики двигуна моделі ВАЗ 2114 являють собою такі цифри: бензиновий двигун об'ємом 15 л і потужністю всього 78 к. с. або 16 л з потужністю 81 к. с. Електрична навантаження — теж важливий момент, адже чим більше в автомобілі споживачів енергії, тим вище витрата палива. Ксенонові прожектори або дві пари галогенових ламп, наприклад, вже створюють досить потужне навантаження.
Як зменшити витрату палива на 100 км на ВАЗ-2114

Датчики

Не завжди справа у зовнішніх і досить простих речах. Досить часто автолюбителі мають справу з різними несправностями датчиків. Безпосередньо витрата палива на 100 км для ВАЗ-2114 і інших автомобілів залежить від датчика масового витрати повітря. Крім нього, витрата може бути збільшений з-за регулятора холостого ходу, лямбда-зонда, датчика положення дросельної заслінки, датчика кількості холостих обертів, датчика швидкості. Несправний бензонасос також може сильно вплинути на витрата палива на 100 км. ВАЗ-2114 оснащений електричним бензонасосом, велика частина деталей якого зроблена з пластику, тому ресурс цього елементу автомобіля не дуже високий.
Перевірити роботу бензонасоса нескладно. Паливна рампа має місце для підключення манометра. З допомогою нього потрібно виміряти тиск. Нормальний показник — 370-400 кПа. Типові симптоми несправності — це нестабільна робота на холостих обертах, нестабільне троение мотора, високий вміст чадного газу у вихлопних газах, падіння потужності на високих оборотах. Якщо є такі, потрібно перевірити насос на стенді.
Як зменшити витрату палива на 100 км на ВАЗ-2114

Датчик холостого ходу

У випадку з карбюратором, який можна відрегулювати простий викруткою, підвищений витрата палива на 100 км для ВАЗ-2114 усунути набагато простіше, ніж на інжекторі. Тут слід звинувачувати в першу чергу датчик холостого ходу. Діагностики цього датчика не існує, однак про його несправність можна судити по характерних симптомів. Самим явним є «плавання» і нестабільність холостих обертів. Машина відмовляється працювати на холостому ходу взагалі, двигун глохне при їзді накатом або під час короткої паузи при перемиканні передач. Також про несправності датчика холостого ходу свідчить відсутність високих обертів при холодному старті. Ця причина витрати палива на ВАЗ-2114 лікується тільки заміною датчика, однак перш ніж проводити його заміну, слід виключити інші варіанти.

Датчик положення дросельної заслінки

Цей датчик розташований у дросельному вузлі, а симптоми його поломки подібні до зазначених вище, однак цю несправність зможе «розгледіти» система самодіагностики автомобіля. Відповідно, якщо така є, слід поміняти цей датчик. Якщо ж ні, то, ймовірно, винуватець — датчик холостого ходу, звичайно, при наявності справного бензонасоса.
Як зменшити витрату палива на 100 км на ВАЗ-2114

Манера водіння

Дивно, але деякі автолюбителі не здогадуються, що підвищений витрата палива пов'язане не з технічними характеристиками двигуна ВАЗ, не з поломками датчиків, а лише з манерою водіння. При їзді по трасі оптимальним для економії палива є рух зі швидкістю 90 км/год з плавним прискоренням. Останнє стосується і їзди в міському режимі: різке прискорення з «педаллю в підлогу» змушує бортовий комп'ютер давати команду про впорскуванні більшої кількості палива, що і забезпечує швидке прискорення. Звичайно, в умовах міста не завжди виходить розганятися плавно, проте слід пам'ятати про це і уникати вичавлювання педалі, це допоможе скоротити витрату палива.