Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Військовий КрАЗ: огляд армійських автомобілів

21.01.19, Різне
286
Військовий КрАЗ оснащений шестициліндровим дизельним мотором на 6970 кубічних сантиметрів, потужністю до 205 кінських сил. Силовий агрегат взаємодіяв з пятирежимной коробкою передач і двоступеневої раздаткой з міжосьовим відключається диференціалом. Крім того, в конструкції є пневматичний рульовий підсилювач, механічна лебідка, вантажна платформа і тримісна кабіна. Транспортний засіб орієнтоване на перевезення артилерійських систем та спеціальних вантажів.
Військовий КрАЗ: огляд армійських автомобілів

Технічний опис

На шосейних трасах військовий КрАЗ здатний розвивати швидкість до 55 км/ч в навантаженому стані. Машина оснащувалася електрообладнанням потужністю 24 вольта, гідравлічними амортизаторами-телескопами. Зазначені версії стали основою для важких транспортних засобів інженерного призначення. На шасі техніки монтувалися мостові пристосування з парою колейных блоків, що забезпечують вантажопідйомність близько 60 тонн.


Вантажівка-автолегенда СРСР став основою для створення річкових переправ. Довжина конструкцій склала 42 метри, при ширині проїзної частини 65 м. Основні завдання зазначеному напрямку – збірка поромів, транспортування вантажів та особового складу через водні перешкоди.

Особливості

Військовий КрАЗ, рядна лінійка якого складалася з кількох десятків вантажівок, обладнується базою для додаткового оснащення. Сюди входять:
 • спеціальна платформа;
 • тягова лебідка;
 • підйомно-розвантажувальні механізми;
 • понтонні і шарнірні з'єднання.
 • Перехідні ділянки оброблялися наплавними способом (довжина - 67 метра). Комплектуючі елементи комплексно оброблялися на території, здатної утворювати дороги по ширині 55 метра. В спеціальний набір входили кілька плоскодонних човнів та плавзасобів, орієнтованих на переміщення поромів і наведення мостів. На базові шасі монтувалися системи залпового вогню «Коршун», БМД-25 і 2П5. Дальність польоту ракети наближалася до 55 кілометрів.


  Військовий КрАЗ: огляд армійських автомобілів

  Експлуатація

  На шосейній дорозі швидкість військового Кразу досягала 55 км/ч. Якщо рух здійснювався у складі важкого автопоїзда, показник знижувався до 40 км/ч. Серія 214 стала базовою основою для радянських важких інженерних машин з електрообладнанням 24 вольта. Інші характеристики машини:
 • довжина/ширина об'єкта – 105/65 м;
 • вантажопідйомність – 60 т;
 • призначення – мостоукладальники;
 • додатково – доставка техніки через водні перешкоди.
 • Оснащення

  Моделі Кразів у процесі модернізації (60-ті роки минулого століття) оснащувалися чотиритактним двигуном потужністю 215 кінських сил. На аналогах після 1966-го цей показник становив 240 «коней». Модернізована версія вийшла в 1977 році (Б1). Вона знаходилася пневматичним приводом гальмівної системи, мала інше розміщення головних світлових елементів та поворотних покажчиків на фронтальних крилах. На озброєння взяли бортові версії і сідельні тягачі. Машини оснащувалися пристосуванням подвесочной блокування, яке служило додатково для монтажу і управління електричного маніпулятора, екскаватора, іншого спеціального обладнання. З 1967 року основним представником розглянутого сімейства в армії став варіант «255Б1», який устатковувався оновленої коробкою передач і рульовим механізмом з гідравлічним підсилювачем. Ще одна особливість – широкопрофільні шини з централізованим контролером тиску.
  Військовий КрАЗ: огляд армійських автомобілів

  Модифікації

  Військовий КрАЗ спокійно долав брід глибиною до одного метра і 30-градусні підйоми. При цьому машина досягала швидкісного показника в 70 км/год, могла транспортувати причіпний пристрій вагою до 30 тонн. Модифікація 255Б мала шасі, на яке монтувалися модернізовані понтонні елементи і мостові укладальники. Крім того, на зазначеній базі експлуатувалися наступні агрегати:
 • буксирні катери;
 • гідравлічні крани;
 • одноковшові екскаватори;
 • палебійні мостові установки;
 • дизельні молоти;
 • місткі паливозаправники.
 • У 60-ті роки конструктори почали розробку оновленого сімейства на Кременчуцькому автозаводі. Версія 250 (6х4) уніфікувалась з серійною модифікацією, знаходилася суцільнометалевою кабіною. Оскільки комбінат мав обмежені виробничі потужності, перша партія вантажівок зазначеної серії з'явилася тільки в 1978 році. Ще через рік почався випуск лінійки 260 (6х6), що прийшла на зміну 255Б. Вантажопідйомність автомобіля склала 9 тонн, потужність - 300 кінських сил. В екстер'єрі відзначають перетворення світлових елементів, вбудованих в бампер, а також специфічну конфігурацію передніх крил. В якості силового агрегату виступив турбінний двигун типу ЯМЗ-238Л, агрегируемый з четырехрежимной коробкою передач, синхронізатором і демульсированным редуктором.

  Проект Люльева

  Армійські вантажівки цього типу повинні були володіти фантастичними параметрами. Наприклад, стартувати з місця мало не зі швидкістю кулі, забезпечуючи бойову готовність за лічені секунди. Справа в тому, що машина розроблялася в якості бази для пуску ракет. Захисна кришка повинна була відкриватися за секунду, одночасно двигун запускався і ракета злітала. Подібна конструкція так і залишилася в «планах». Фахівців стратегічного напряму конструкція цілком влаштовувала, однак на практиці виявилося не все так просто. У підсумку створили основу з типликатором і откатно-розсувним дахом. Зазначена модифікація знаходилася роздатковим коробом з електропневматичним контролером і стандартних заднім приводом з можливістю активації середнього прохідного мосту.
  Військовий КрАЗ: огляд армійських автомобілів

  Серія 260

  Машина даної категорії розроблялася як база для важких військових механізмів. На основу монтувалися залпові установки і радіолокаційні системи. Крім того, дане шасі могло оснащуватися сваебойным пристосуванням, мостовим укладальником, кранами й екскаваторами. На подовженому варіанті транспортували понтонні моторні елементи і поромні частини. Переправи в готовому вигляді мали довжину до 270 метрів і вантажопідйомність близько 360 тонн. Десятитонний військовий тягач КрАЗ устатковувався дизельними «движками» потужністю 360 кінських сил. Вантажівка призначався для роботи з причепами вагою до 27 тонн, що дозволяло експлуатувати їх для транспортування зенітних «далеких» ракет, пускових станцій 5П (і аналогів). Нові модифікації армійських машин почали випускати на початку 60-х років. Оновлена техніка орієнтувалася на перевезення артилерійських систем та відповідного обладнання. До початку 70-х було створено кілька досвідчених екземплярів, які оснащувалися різними кабінами, дизельним мотором силою 300 «коней» і незалежним блоком підвіски всіх коліс. Модель 259 відноситься до автолегендам СРСР. Вантажівки планувалося використовувати агрегації з двохосьовим активним напівпричепом у складі автопоїзда (формула коліс – 10х10).

  Розвиток виробництва

  Наступний своєрідний рестайлінг розглянутої машини в місті Кременчуці стався на початку 80-х. Модернізація проводилася згідно з розпорядженням Уряду в частині розвитку вантажних автомобілів від 12 до 18 тонн. В результаті розроблялися бескапотные машини з парою керованих тяг і шарнірно зчленованою рамою. Революційний для того часу бортовий вантажівка вийшов під індексом 4Р-3120. Незабаром з'явився довгобазовий аналог, розрахований на перевезення 18 тонн вантажу, інструмент робочою платформою довжиною 10 метрів і 360-сильним агрегатом ЯМЗ-8421. Незважаючи на всі переваги, подібні транспортні засоби виявилися занадто довгими і дорогими у виробництві, внаслідок чого вони так і не пішли в «серію».
  Військовий КрАЗ: огляд армійських автомобілів

  Перед розпадом СРСР

  Починаючи з 1987 і 1991 рік, машина розроблялася в кількох перспективних напрямках:
 • Капотные вантажні автомобілі типу 5Е-63151 з модернізованої кабіною.
 • Сідельні тягачі вантажопідйомністю 10 тонн (4Э-6440).
 • 15-тонні версії 6Е-6316 з дизельним двигуном ЯМЗ потужністю 420 кінських сил.
 • Різновиди КрАЗ 6322 «Солдат» і «Сибір», що оснащуються тримісній кабіною з багатосекційним вітровим склом і можливістю навішування захисних броньованих елементів.
 • Машини могли працювати у складі автопоїздів, розвивали швидкість до 90 км/год, пройшли гаражні та польові випробування. Однак, після розпаду СРСР, роботи з випуску зазначених модифікацій припинилися.

  Новітня історія

  Після розвалу Радянського Союзу комбінат "АвтокрАЗ" трансформувався в холдингову компанію. При цьому завод позбувся основного ринку збуту в особі Міністерства оборони. З середини 90-х підприємство орієнтувалося переважно на виробництво цивільної техніки з оновленими двигунами і кабінами. До 95-го з конвеєра зійшло кілька модифікацій з двома осями, призначені для будівельної і комунальної сфери. Потім створили армійський «пятитонник» на укороченій базі зазначених вантажівок. Машина розроблялася з «движками» ЯМЗ, потужністю 330 кінських сил з турбінним наддуванням. В наступному році випустили «тактичний» варіант на 10 тонн, що відрізняється від попередників оновленої облицюванням і конфігурацією крил. На його основі створено декілька модифікацій:
 • 11-тонник з подовженою рамою;
 • ремонтно-евакуаційна техніка;
 • сідельний буксирувальний тягач;
 • крани-маніпулятори;
 • перевізники ЗРС та паливозаправники.
 • КрАЗ 6322 Raptor

  Повний вага зазначеної модифікації становить близько 23 тонн, а показник вантажопідйомності – 6000 кг, При цьому машина в стані буксирувати причіпний пристрій масою до 30 т. Під кожним віконним прорізом десантного відділу передбачена бійниця. Додатковий захист від можливої вибухової хвилі забезпечує пристойний дорожній просвіт. Крім того, повнопривідний вантажівка легко долає броди глибиною до півтора метрів. Гідний показник прохідності гарантують міжколісний і міжосьовий диференціали. В якості силового агрегату виступає восьмициліндровий турбінний двигун. Він здатний розігнати автомобіль до 80 км/год. На одній заправці машина проходить близько 15 тисячі кілометрів завдяки двом паливних резервуарів по 250 літрів. «Раптор» являє собою військовий вантажівка, який не поступається за характеристиками і захищеності іноземним аналогам.
  Військовий КрАЗ: огляд армійських автомобілів

  КрАЗ 5233ВЕ «Спецназ»

  Багатоцільова техніка відноситься до «новинок» Кременчуцького комбінату, випускається з 2008 року. Бортовий капотный вантажівка оснащується формулою коліс типу 4х4 і широкопрофільною «гумою». Машина орієнтована на транспортування людей і різного роду вантажів. Автомобіль відрізняється підвищеним показником прохідності, здатний буксирувати різні причепи та літаки на аеродромі. Компонування «Спецназу» передбачає розміщення водійського місця за мотором, що гарантує вільний доступ до систем трансмісії і двигуна, в цілях їх обслуговування та ремонту. Внутрішнє оснащення машини просте і максимально функціональний. До достоїнств модифікації відносять комфортне розміщення водія і пасажирів, а також наявність продуманої вентиляції та автономного обігрівача. Рульова колонка регулюється в двох позиціях, робоче крісло обладнане пневматичною системою. Інформативна приладова панель і компактна.
  Військовий КрАЗ: огляд армійських автомобілів

  Характеристики моделі 5233 ВЕ

  Нижче представлені основні параметри Кразу «Спецназ»:
 • мотор – V-образний турбінний дизель об'ємом 148 л;
 • показник потужності – 330 к. с;
 • спритність – 1300 об/хв;
 • трансмісія – механічна коробка на 8 діапазонів;
 • паливні баки – 2 резервуара по 250 літрів;
 • усереднений витрата пального на 100 км – 35 л;
 • габарити– 78/27/32 м;
 • кліренс – 40 см;
 • споряджена маса – 11.2 т;
 • вантажопідйомність – 60 т плюс причіп до 100 т;
 • підвіска – ресори з напівеліптичними елементами;
 • гальма – є АБС;
 • рульове управління – з гідравлічним підсилювачем.
 • Розглянутий вантажівка (виготовляється в місті Кременчуці) зараховується до надійним і практичним транспортним засобам, що відрізняються високим параметром прохідності, прийнятною ціною і ремонтопридатністю.