Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Керамічні гальма: опис, характеристики

21.01.19, Різне
100
Гальма повинні бути завжди надійними. Від їх стану залежить безпека водія і пасажирів. Механізм повинен витримувати максимальні навантаження, гальмування повинне бути ефективним в будь-яких умовах. Проте навіть сучасні дискові вузли цими якостями не завжди можуть похвалитися. Незважаючи на високу ефективність, іноді вони погано виконують свої функції та завдання в критичних ситуаціях. Щоб компенсувати недоліки, в сучасних автомобілях застосовують керамічні диски і колодки. Керамічні гальма здатні надійно функціонувати в будь-яких умовах, і що дуже важливо – при високих температурах.
Керамічні гальма: опис, характеристики

Причини появи

На ринку ці вироби стали з'являтися з двох основних причин. Перша причина – це азбест, з якого виготовляються вироби, і його шкоду для людини. Друга – це безпосередньо гальмування. Розглянемо ці фактори більш докладно.


Небезпечний азбест

Дуже довго накладки робили такого матеріалу, як азбест (він був невід'ємною добавкою). Фахівці добре знають негативні впливу речовини на здоров'я людини і не тільки. Основним фактором є те, що азбест – це потужний канцероген. Так і на ефективність гальмування матеріал впливає негативно. Такі колодки менш ефективні. З цієї причини в 80-х в Північній Америці, а також в країнах Європи проводилася активна компанія, що закликає відмовлятися від азбесту. Колодки для автомобільних гальм стали одними з перших, з яким був нанесений удар "антиасбеста".

Ідеальне гальмування

Рівень керованості зростав, автомобілі ставали могутніше. Водії відчували навіть незначні вібрації і дискомфорт від роботи гальмівних систем. Слідом за зростанням комфорту водіння, наступним кроком стали більш високі вимоги до роботи гальм. Це призвело до того, що автовиробники почали дослідну роботу з розробки нових складів для колодок.


Керамічні гальма: опис, характеристики

Основні відмінності кераміки

Гальмівний механізм складається з трьох елементів. Це диск, супорт, колодки. У традиційних дискових гальмівних механізмах супорт і диск металеві. Колодки виготовляються із спеціальних металлоасбестовых сумішей. При гальмуванні виникає тертя колодок об метал диска, в результаті чого утворюється тепло. Це тепло дуже сильно розігріває і колодки і сам диск. Нагрівання негативно позначається на ефективності гальмування. Для зниження температур виробники виготовляють вентильовані диски. Використання азбесту також дозволяє колодок працювати під впливом високих температур. Але в дійсно важких умовах всіх цих заходів явно мало. При необхідності екстрено загальмувати, температурні режими будуть значно вищими, ніж це допустимо. Виробники впроваджують новітні матеріали, однаково здатні витримувати температурне навантаження, а також забезпечують потрібне тертя. Так з'явилися керамічні гальма. Це накладки на колодки і керамічні диски.

Технологія виробництва

Дані вироби виготовляються наступним чином. Під певним тиском створюється суміш металевої стружки з керамічною основою. Далі отримана маса запікається при високих температурах. У підсумку виходять елементи керамічних гальм, мають високу температурну стійкість та інші корисні характеристики.
Керамічні гальма: опис, характеристики
Серед корисних характеристик керамічних гальм можна виділити низький рівень шуму та вібрації у порівнянні з традиційними металевими аналогами. Ще один плюс – забезпечення постійного коефіцієнта тертя в будь-яких температурних діапазонах. Крім того, колодки з кераміки дбайливо ставляться до дисків за рахунок відсутності сталевих складових. Замість залізовмісних сплавів виробники застосовують мідну основу.

Модифікації

Зараз випускаються різні модифікації гальмівних систем з кераміки. Вони різняться за стилем їзди – це гальма для агресивної міської їзди, для спорту, а також для автоекстріма. Перші ідеальні пересування в місті і для звичайної повсякденної їзди. Другі підійдуть для установки на потужні автомобілі, треті мають високу ціну і розраховані на спортивні авто. Керамічні гальма не призначені для використання в цивільних авто.

Переваги і недоліки

Почати варто з явних переваг. Відгуки говорять, що за рахунок нового матеріалу, колодки та диски дозволяють знизити неподрессоренную масу і навантаження на підвіску. Справа в тому, що гальмівний керамічний диск значно легше металевого. У процесі зниження швидкості з карбоно-керамічними гальмами практично немає виділення пилу - кажуть відгуки. Підвищується коефіцієнт тертя і ефективність при нагріванні. Керамічні диски мають великий термін експлуатації, так як у складі відсутня залізо.
Керамічні гальма: опис, характеристики
Не обійшлося і без мінусів. Самий головний мінус, який відзначають відгуки – це висока ціна в порівнянні з традиційними металевим механізмами та витратними матеріалами. Для того щоб від керамічних гальм отримати максимальну ефективність, необхідно прогрівати їх. В процесі роботи може з'явиться скрип.

Міфи і реальність

Серед автомобілістів з приводу цих гальм ходить багато міфів. Спробуємо їх розвіяти. Є стійке переконання, що керамічні дискові гальма можуть проявити себе максимально тільки на спорткарах, адже їм необхідний прогрів. Також вважається, що колодки дуже агресивні по відношенню до дисків. Це не так. Є вулична кераміка. Вона володіє відмінними фрикційними властивостями навіть при низькотемпературному гальмуванні. Ці колодки можна використовувати кожен день.
Керамічні гальма: опис, характеристики
Наступний міф – кераміку можна встановлювати тільки в парі з таким же керамічним диском. І це теж в корені невірно. Керамічні гальма "Ауді" у вигляді колодок з'явилися набагато раніше дисків. Колодки відмінно експлуатуються з традиційними металевим, а ефективність роботи дуже висока. Далі деякі власники скаржаться, що колодки вбивають диск. Сьогодні важко простежити, звідки з'явилися саме ці упередження. Але після проведених тисяч випробувань, фахівці з'ясували, що керамічні гальма BMW рівномірно зношують диск.