Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Двигун N52: особливості, пристрій, ремонт та відгуки

21.01.19, Різне
292
«Безпроблемний автомобіль» - так коротко характеризують водії моделі, що радують чудовою функціоналом. Чи можна віднести до цієї категорії машини, на яких встановлюється двигун N52 продуманий він інженерами до дрібниць? Чим він гарний, з якими труднощами доводиться зустрічатися автовласникам – далі.

Особливості серії

Двигун N52: особливості, пристрій, ремонт та відгуки
Покоління шестициліндрових двигунів N52 відносять до класу новинок. Вони значно модернізовані за матеріалами і компонуванні в порівнянні з попереднім поколінням силових агрегатів для БМВ. Не всі водії оцінили задумане розробниками перевагу зважаючи різних ситуацій на дорогах. «Дебютував» мотор в 2005 році. Цей буквально «гарячий» агрегат через наявність термотестирования і компактності його відсіків є результатом застосування інноваційних технологій.


«Рестайлінгом» можна вважати зручний в роботі вентклапан, масляний насос, наділений змінною продуктивністю і багато інших коригування. Датчики лямбда-зонда придбали широкосмуговий формат, впроваджена система повітряної подачі Valvetronic.

Відмінності та подібності з попереднім «побратимом»

Двигун N52: особливості, пристрій, ремонт та відгуки
До впровадження інженерами поршневого двигуна N52 машини цієї марки колесили на силових вузлах M54. У чому їх відмінність?
 • Valvetronic, вбудована газорозподільна система на двигуні N52 здатна підкоригувати зазори клапанів залежно від кількості здійснених оборотів.
 • Система Dual Vanos, контролює распредвали випускних і впускних клапанів.
 • Блок циліндрів вирішено виготовити з алюмінієвого сплаву для зменшення маси силового вузла.
 • Подібність полягає у наступному:


 • дроселем управляє електроніка;
 • система всмоктування повітря DISA - окрема.
 • Секрети вираження конструкторської думки

  Двигун N52: особливості, пристрій, ремонт та відгуки
  Картер двигуна "БМВ" N52 виготовляється зі сплаву алюмінію і магнію. Другий компонент скорочує масу, але його участь призводить до корозії. Він не справляється з підвищеними температурами. Ці негативні умови компенсовані застосуванням алюмінію всередині картера. Магній ж покриває тільки зовнішню поверхню. Циліндрові гільзи також виконані з алюмінію. Для захисту втулок виробник впровадив алюсил. Його завдання – створити щільну оболонку, оберігаючи стінки циліндрів від передчасного зносу.

  Що з гидрокомпенсаторами?

  Двигун N52: особливості, пристрій, ремонт та відгуки
  В роботі двигуна від BMW N52 автомобілісти чули звук, що нагадує цокання годинника. Він виникав при запуску холодного двигуна або на коротких дистанціях. Проблему усунули в 2008 році. Тепер звук зникає відразу після прогрівання машини завдяки модернізації деталі. У разі купівлі вживаного авто з випуском мотора раніше цього року, можна прокачати гидрокомпенсаторы за «рецептом» від самих баварців, які розробили «ластівку». Що важливо:
 • Прогріти транспортний засіб.
 • Включити нейтраль.
 • Масляний рівень тримати в заданій нормі.
 • На дві хвилинки треба домогтися 2000 обертів. При присутності стуку пробуємо повторити процедуру через 15 секунд.

  Проблемні ділянки з картерними газами

  Як свідчать відгуки про двигуні N52 у нього в ході експлуатації проникає повітря. Причиною тому служить пересихання клапанної мембрани, що веде до некоректного функціонування основного апарату автомашини. Господар чує «чхання» і тривожиться не марно. Одночасно із повітрям в «серце» машини потрапляє бруд і пил. Інтенсивність зношування збільшується, приводячи до заміни вузла цілком. Важливо вчасно проходити діагностику. Аналогічні дії стосуються і модифікацій N52.

  Як ведуть себе поршневі кільця?

  Двигун N52: особливості, пристрій, ремонт та відгуки
  Згодом власник помічає зростаючі потреби автомобіля в паливі. Це безпосередньо пов'язане з старінням і заляганням поршневих кілець. Вони на двигунах N52 від BMW, відгуки про які часто говорять не на їх користь, встановлені занадто тонкі, з незручною формою. Це стосується варіантів з об'ємом 25 л.: знос настає дуже рано. В результаті витрачається на 1 тис. км – 1 л. масла.

  Складності з електронікою

  Двигун N52: особливості, пристрій, ремонт та відгуки
  Електронний датчик рівня масляної рідини нерідко випадає з робочого режиму або невірно видає відомості. При великій витраті пального подібне поведінки вимірювача провокує масляне «голодування», підвищене тертя елементів.

  Про вимоги мотора

  Двигун N52: особливості, пристрій, ремонт та відгуки
  При виконанні всіх умов з ремонту і технічного обслуговування, апарат не викликає особливої проблематики. Одним з негативних моментів є підвищена вимогливість до якості використовуваного масла в баку. Для «харчування» агрегату підходять тільки нафтопродукти преміум категорії, які радить застосовувати виробник. Як у результаті варто доглядати за мотором для продовження його терміну служби?

  Рекомендації від експертів

  Двигун N52: особливості, пристрій, ремонт та відгуки
  Варто звернути увагу, що у кожного механізму є власний термін служби:
 • Робочим ресурсом штатної мастила вважається 150 тис. км. У зв'язку з цим фактом виникає необхідність у зміні маслозйомних ковпачків через 100 тис. км.
 • Клапан вентиляції картера готовий прослужити 3 роки.
 • Розрахунок ресурсу помпи склав 120 тис. км пробігу.
 • До заміни паливного фільтра важливо вдатися, проїхавши 60000 км. В цей період не завадить змінити ремені і ролики.
 • Автовласникам радять дотримуватися деяких правил

  Антифриз краще міняти 1 раз в 2 роки. Оптимальний параметр кілометражу становить 60000 км шляху для виконання даної процедури. Заміною свічок на цьому тимчасовому відрізку не варто нехтувати. Слід промивати форсунки через 30000 км. Перегрів радіатора – найлютіший ворог» рухового сайту: його не можна допускати і краще мити регулярно. Очищення коштує приблизно близько 4 тисяч рублів, за доступною ціною за послугу, можна значно додати експлуатаційних років.