Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як зав'язати буксирувальний трос: буксирувальний вузол і вузол " булінь

23.01.19, Різне
467
У кожного автомобіліста, крім стандартного набору, обов'язково є буксирувальний трос. Він допоможе дістати з бруду застряглий автомобіль, дотягнути раптово зламану машину до найближчого СТО. Троси, які пропонуються на полицях магазинів, оснащуються гачками або карабінами. За рахунок засобів водій може швидко приєднати вите виріб до кузова машини. А що робити, якщо трос старий або на ньому немає карабіна? Як зав'язати буксирувальний трос швидко і надійно, щоб отримати мертво затягнутий вузол? Професіонали діляться з початківцями, як в'язати вузли. Ці навички можуть знадобитися в будь-який момент, тому не варто нехтувати ними.
Як зав'язати буксирувальний трос: буксирувальний вузол і вузол " булінь

Перевага вузлів

В автомобільній практиці застосовується декілька видів вузлів. Це бесідковий вузол (булинь), буксирувальний. Плюси саме цих комбінацій в тому, що їх просто в'язати, вони не затягуються і не зіпсують трос. Вузли можуть розплутатися самі, а якщо потрібно, вони просто і швидко розв'язуються.


Бесідковий вузол

Така стяжка троса має й іншу назву – булінь. Схема в'язання вузла булінь наступна:
 • Першим ділом беруть один кінець троса рукою, потім згинають його і перекручують петлею.
 • Далі згинають петлю до троса і крізь неї витягують ще одну. Ця друга петля вийде рухомий.
 • Потім просовують у рухливу петлю залишився кінець буксировочного троса і тягнуть за нього до тих пір, поки не утворюється петля потрібного розміру.
 • Далі залишається надіти петлю на гак.
 • Даний вузол надзвичайно міцний і його можна легко розв'язати після закінчення буксирування. На картинках дуже докладно показано, як його в'язати.
  Як зав'язати буксирувальний трос: буксирувальний вузол і вузол " булінь

  Буксирувальний вузол

  Ось як зав'язати буксирувальний трос за іншою схемою:
 • Кінець стропи накидають на вушко буксированого авто у напрямку зліва на праву сторону.
 • Вільна частина витягується знизу, з-під вже натягнутою стропи.
 • На лівому кінці потрібно зробити звичайну петлю і внахлест надіти її на гак. Вільну частину стропи тягнуть з правого боку і далі необхідно зробити ще одну петлю на вільній частині стропи і знову внапуск надіти на вушко або гак.
 • Вільний кінець закріплюють звичайним вузлом.
 • Висновок

  Булінь – це дуже популярний сайт серед автолюбителів. Його використовують у всьому світі. За допомогою цієї статті та наведених рисунків цей вузол зможе використати кожен водій, який застряг у багнюці або вирішив запропонувати комусь свою допомогу на дорозі. Щоб не розгубитися в екстреній ситуації, можна трохи повправлятися в зав'язування і розв'язування.