Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Де знаходиться реле стартера ВАЗ-2112? Розташування, призначення, заміна і пристрій

23.01.19, Різне
504
Реле стартера виконує важливу функцію на будь-якому автомобілі, незалежно від моделі. Поломка пристрою призводить до того, що машина не заводиться. Водіям, які займаються самостійним ремонтом транспортного засобу, потрібно знати, де знаходиться реле стартера ВАЗ-2112 і як його полагодити, якщо виникне якась несправність.

Що таке реле стартера

Механізм призначений для того, щоб надходило харчування до електричному двигуну стартера. У цей момент передається заряд від акумулятора. Одночасно з подачею енергії він виконує функцію виштовхування бендикса, в той час як елемент зачіпляється за маховик. Від реле стартера на ВАЗ-2112 залежить, буде запускатися основний механізм і спрацьовувати мотор, чи ні. Якщо раптом це пристрій вийшов з ладу і не включається, потрібно провести діагностику і виконати ремонт. Для цього слід вивчити детальну інструкцію по експлуатації та дізнатися, де знаходиться реле стартера на ВАЗ-2112.


Пристрій

Деталь виглядає як невелика коробочка квадратна з чотирма роз'ємами. Вона складається з якоря в корпусі, що містить електромагніт з обмоткою. Його роботу забезпечують електричні контакти і зворотні пружини.
Де знаходиться реле стартера ВАЗ-2112? Розташування, призначення, заміна і пристрій
Електромагніт представлений двома незалежними котушками з утримуючою і втягує незалежними деталями. Перше з пристроїв зістиковано з корпусом і приєднується до введення управління. Втягує котушка йде на клему управління і повідомляється з електромотором стартера.

Принцип роботи

Реле необхідно для запуску системи двигуна, тому воно було вмонтовано в бензонасос. Коли живлення подається на контакт, сполучені з керуванням, всередині котушки з'являється електромагнітна індукція. Це відбувається під дією струму, з допомогою цього процесу з'являється магнітне поле. Тяжіння якоря сприяє стисненню поворотної пружини.


В цей же час виштовхується бендікс, який з'єднує двигун та стартер з допомогою маховика. Плюсова клема подає харчування на втягуюче обмотку. При цьому контакти замикаються між собою. Якір знаходиться в цей час всередині котушки, в якій перестає генерувати магнітне поле. При запуску силової установки живлення відключається, а якір з допомогою зворотної сили вирушає на вихідну позицію. Відбувається розмикання контактів. Під час цього процесу бендікс перестає взаємодіяти з маховиком.

Особливості будови

Такий пристрій, як стартер, водії між собою називають пускачем, так як він допомагає виконати запуск машини. Він практично нічим не відрізняється від подібних механізмів. Однак якщо потрібно придбати реле стартера на ВАЗ-2112 то потрібно зняти деталь з автомобіля і взяти з собою магазин. Цей елемент відрізняється від подібних за розміром. Можна придбати прилад від моделей ВАЗ-2111 або 2110 так як він повністю ідентичний.
Де знаходиться реле стартера ВАЗ-2112? Розташування, призначення, заміна і пристрій
На дванадцятій моделі "Жигулів" встановлений стартер має скромні розміри. Однак це невеликий пристрій дуже функціонально. В технічній документації описано, чим відрізняється будова механізму і де знаходиться реле стартера ВАЗ-2112. На фото можна розглянути основні і додаткові блоки.
На цих автомобілях встановлювали інжекторні силові агрегати, що мають по 16 клапанів. Щоб не виникали перепади електроструму, застосовується реле. Коли включається електрична схема, це пристрій пропускає струм, поступово вирівнюючи напругу до величини 80-340 ампер. Такий розкид показників пояснюється тим, що перший параметр реле видає в стані спокою, а другий - в робочому режимі. Як тільки транспортний засіб зупиняється, ця ланцюг розмикається і відбувається відключення схеми.

Де знаходиться реле стартера ВАЗ-2112

Для того щоб виконати діагностику або ремонт цього механізму, потрібно відшукати невелику кришку в нижній частині торпеди. Там розташована спеціальна кнопка для фіксації, яка відкидається вниз. Можна вивчити схему, прикладену до керівництва з експлуатації. Там зазначено, де знаходиться реле стартера ВАЗ-2112 на 16 клапанів. Якщо належить зняття чи заміна цього елемента, то потрібно виконати ремонт, а потім встановити всі запчастини в зворотному порядку. Рекомендується використовувати інструкцію від цього блоку.
Де знаходиться реле стартера ВАЗ-2112? Розташування, призначення, заміна і пристрій
Дивлячись на реле стартера ВАЗ-2112 на фото, можна побачити, що поверх блоку встановлювалися додаткові запобіжні пристрої. Вони призначалися для того, щоб була захищена певна група приладів. Однак реле стартера за замовчуванням знаходиться з правого боку другим за рахунком, якщо дивитися зверху.

Як перевірити роботу пристрою

Коли якісь прилади на автомобілі перестають працювати, водій повинен в першу чергу перевіряти справність запобіжників або ланцюг реле. Після того як проведена повна діагностика, можна буде зробити висновок про те, що саме стало несправним і як усунути проблему. Діагностику виконують в наступному порядку:
 • Взяти два невеликих дроти, що мають довжину 35-45 см і приєднати їх до акумулятора
 • Безпосередньо підключити провід, йде від мінусової клеми акумулятора до реле, враховуючи полярність. Те ж саме зробити з проводом, який надходить від клеми з позитивним зарядом.
 • Після підключення реле стартера ВАЗ-2112 слід переконатися, що реле втягнуло сердечник, при цьому повинен послышаться характерне клацання
 • Якщо не відбулося втягування, значить, несправне реле.
 • Де знаходиться реле стартера ВАЗ-2112? Розташування, призначення, заміна і пристрій
  Коли діагностика повністю проведено і виявлена причина поломки, потрібно замінити старе реле. При цьому рекомендується оглянути стартер і виконати його обслуговування в профілактичних цілях. Для цього відкручується задня кришка, після того як з неї очищена вся грязь. Потім визначається стан щіток і виделок бендикса. Майстри радять виконувати огляд пускача регулярно, щоб він не вийшов з ладу де-небудь у дорозі.

  Причини поломок

  Найголовніша причина несправності реле стартера ВАЗ-2112 – вигорання контактних пластин, які знаходяться всередині. До інших поломок, які також часто виникають в цьому механізмі, відносяться:
 • замикання мінусової клеми;
 • засмічення контактів
 • несправність якоря на втягуючому реле;
 • перегорання обмотки;
 • обрив проводки.
 • Де знаходиться реле стартера ВАЗ-2112? Розташування, призначення, заміна і пристрій
  Ці збої в роботі реле відбуваються із-за того, що використовуються неякісні матеріали. Вони швидко виходять з ладу і зношуються. Досвідчені водії вже по звуку мотора визначають, коли відбувається поломка. Наприклад, після того як повертається ключ у замку запалювання, стартер продовжує обертатися, але двигун при цьому працює вхолосту, або при характерному дзижчанні, коли мотор розвиває середні обороти, а стартер не буде вимкнено.

  Як зняти

  Для того щоб зняти реле стартера ВАЗ-2112 потрібно розбирати всю систему. Тому цей механізм знімається разом з пускачем. З іншого боку, це навіть краще, тому що одночасно з ремонтом можна виконати профілактику поломок стартера. Щоб зняти стартер, потрібно заїхати на естакаду або оглядову яму. Далі зняття деталі виконується у такому порядку:
 • Відключити акумулятор, тим самим знеструмивши транспортний засіб.
 • Зняти бризговики або інший захист
 • Відшукати в нижній частині стартера гайку і відкрутити її
 • Зняти клему, яка знаходиться на втягуючому реле
 • Відвернути верхню гайку, яка утримує стартер
 • Відкрутити стрічку плоскою викруткою і вийняти реле, злегка потягнувши за корпус.
 • Якщо цей блок знімається з зусиллям, то треба трохи підняти його, щоб відчепити від кріплень. Потрібно уважно стежити, щоб не загубилася пружина, розташована всередині механізму. Часто вона вискакує і втрачається. Тепер, коли пристрій отсоединено від стартера, можна виконати діагностику несправностей і дізнатися, з-за чого воно зламалося.

  Ремонт

  Коли вже відомо, де знаходиться реле стартера ВАЗ-2112 можна приступати до його ремонту. Не обов'язково відразу купувати нову деталь, досвідчені водії для початку пробують його полагодити. На пристрої є тільки три виходи, які потрібні для підключення проводів. Перший призначений для подачі електроенергії на замок запалювання. Коли повертається ключ, контакти замикаються, а потрібне напруга передається до обмотки реле.
  Інші виходи мають більший діаметр. Вони призначені для підключення до стартеру і акумулятора. Найчастіше відбувається засмічення або окислення контактів на пятаках. Щоб вирішити проблему, потрібно відкрутити болти і зняти гайку з шайбою, яка розташована на виході реле.
  Де знаходиться реле стартера ВАЗ-2112? Розташування, призначення, заміна і пристрій
  Після цього потрібно виходи від обмотки від'єднати за допомогою паяльника. Нагар і інші засмічення на пятаках видаляються за допомогою дрібної наждачного паперу. Якщо знос цих елементів занадто сильний, то краще зробити заміну реле стартера ВАЗ-2112. Не потрібно заміна пристрою при обриві електропроводки. У цьому випадку потрібно просто замінити дроти, і реле знову буде працювати справно.

  Додаткове реле стартера

  Щоб пускач прослужив довше, виконується установка реле стартера ВАЗ-2112 додаткового. Це необхідно для контролера, відповідального за правильну роботу автомобіля. Коли колінвал розганяється до 500 оборотів в хвилину, контролер подає команду додаткового реле для включення пускача. Такий режим роботи запобігає довільний запуск стартера і виключається перегрів двигуна навіть при його тривалій роботі. Також додаткове реле на стартер ВАЗ-2112 потрібно для того, щоб виключити випадкове спікання контактів від замка запалювання. Це часто відбувається внаслідок зносу деталей. Крім того, додатковий елемент вчасно відключає живлення пускача, якщо силова установка вже запущена, а ключ знаходиться в режимі «стартер». Таким чином, контакти замку запалювання розвантажуються, і двигун не пошкоджується.
  Де знаходиться реле стартера ВАЗ-2112? Розташування, призначення, заміна і пристрій
  Такий пристрій встановлювалося не на всі моделі. Зараз майстри автосервісу при купівлі автомобілів ВАЗ-2112 рекомендують попередньо перевірити, чи стоїть воно на автомобілі. Для цього потрібно:
 • Оглянути монтажний блок. Це реле навісного типу, тому його можна легко розглянути серед інших запобіжників.
 • Запустити продування циліндрів. При наявності додаткового реле пускач включиться в автоматичному режимі.
 • У тому випадку, якщо цей елемент відсутній на автомобілі, можна встановити його самостійно. Проте досвідчені ремонтники стверджують, що в ньому немає гострої необхідності. Більш того, виробники сучасних вітчизняних та іноземних автомобілів часто відмовляються від цього механізму.

  Обслуговування

  Ці деталі не потребують постійного обслуговування. Однак ресурс їх роботи невеликий - близько 2-4 років. Обслуговування цього пристрою виконується по мірі необхідності. Якщо водій знає, де стоїть реле стартера на ВАЗ-2112 то його легко замінити на новий. Вартість цих блоків невелика, тому краще поставити замість пошкодженого реле справний.