Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Компанія "Рено": історія створення та секрет успіху

23.01.19, Різне
248
Автомобілебудування сьогодні вважається однією з найпопулярніших виробничих галузей, але при його зародженні ніхто серйозно не вірив, що цей транспорт буде затребуваним. Історія "Рено" (Renault) є одним з підтверджень того, як звичайні люди, закохані у свою справу, здатні перевернути весь світ і зробити його краще звичайного.

Чим знаменита компанія?

Автомобілі цього виробника є одними з найбільш впізнаваних у всьому світі. Водії воліють їх іншим з-за високої якості збірки, наявності новітніх технологій, а також порівняно недорогий вартості на ринку. Незважаючи на те, що найбільшим акціонером компанії ось уже багато десятиліть є уряд Франції, вона продовжує успішно функціонувати й досить часто випускати на ринок нові моделі.


В історію "Рено" увійде як перша в світі компанія, яка зробила ставку на виробництво компактних автомобілів, що володіють відмінною якістю. І справді, машини цього виробника зовні здаються досить маленькими, проте всередині досить простору для стандартної сім'ї з 4 осіб. Компанія співпрацює з великою кількістю автомобільних виробництв в різних державах, за рахунок цього вдається домогтися своєчасної реалізації продукції у великих масштабах. У 2013 році Renault представила шанувальникам своєї творчості моделі, що використовують альтернативні види палива - електрокари. За словами представників компанії, саме за ними майбутнє всієї автомобільної індустрії, яка буде змушена відмовитися від використання дорогих і вкрай шкідливих для навколишнього середовища нафтопродуктів.


Як зародився автомобільний гігант?

Історія "Рено" бере свій початок в 1898 році, коли три брати - Фернан, Марсель і Луї Рено приймають рішення про реєстрацію власної компанії з виробництва автомобілів. Її первісна назва - Societe Renault Freres. Тоді ж була випущена перша модель Voiturette 1CV, що відрізнялася від усіх інших конкурентів зручно організованою коробкою передач. Фірма трьох братів швидко починає нарощувати обороти і незабаром стає однією з найпопулярніших у Франції.
Компанія "Рено": історія створення та секрет успіху
У 1903 році Марсель Рено загинув в автокатастрофі, а в 1908 році його брат Фернан помер від тяжкої хвороби, після чого управління компанією остаточно перейшло в руки молодшого брата Луї, який незабаром винайшов стартер і свічки запалювання - ті самі деталі автомобіля, без яких ми сьогодні не можемо його уявити. Компанія продовжувала розвиватися і виходити на нові ринки, зокрема, в 1917 році вона представила перший власний танк, а через п'ятнадцять років - дизельну автомотрису. У 1940 році Франція виявилася окупована фашистами, і Луї Рено змушений був погодитися працювати на Гітлера, щоб зберегти свої заводи в цілості. Після визволення від загарбників уряд країни віддало наказ про арешт промисловця, його дії вважали зрадою. На етапі слідства Луї був відправлений у в'язницю, де піддався тортурам і знущанням, від яких він помер у жовтні 1944 року. Його дії не досліджувалися у суді, а компанія була націоналізована у користь держави.

"Рено": історія компанії аж до наших днів

Після отримання компанії в свої руки уряд Франції протягом кількох місяців намагалося вирішити, яким шляхом розвитку її направити. У підсумку було прийнято рішення дотримуватися створеної раніше концепції і виробляти якісні автомобілі, що відповідають вимогам часу, за доступними цінами. У 1948 році надійшов у продаж Renault 4CV, що отримав прізвисько першого народного автомобіля, настільки сильно він полюбився французам. На початку 1950-х компанія представила нову модель Dauphine, яка в лічені місяці була розкуплена у всіх європейських державах. 1960-70-ті роки в історії марки "Рено" можна вважати одними з найбільш значущих - саме тоді було відкрито величезну кількість заводів на території Євразії, Латинської Америки та Канади. Автомобілі під цим ім'ям розкуповувалися дуже швидко, і виробника по праву стали вважати найбільшим експортером транспортних засобів у Європі. У 1990-х компанію було вирішено реструктуризувати. Вона перетворилася в акціонерне товариство, після чого була приватизована. З'явилися нові стандарти виробництва, були укладені контракти з найважливішими партнерами із США, Східної Європи і Азії, сформувалися нові виробничі потужності. Все це допомогло Renault до 2019 року перетворитися в одного з топових виробників автомобілів у всьому світі.

Як компанія прийшла в нашу країну?

Історія бренду «Рено» в Росії бере свій початок в дореволюційні часи. Перші автомобілі французького виробника були доставлені спеціально для імператорської родини, яка використовувала їх для пересування по столиці. У 1916 році було утворено підприємство «Російський Рено» і побудовані два заводи з виробництва транспортних засобів у Росії. Через рік все потужності організації були націоналізовані в користь держави.
Компанія "Рено": історія створення та секрет успіху
У 1960-70-х компанія активно співпрацювала з СРСР і навіть допомогла провести істотну модернізацію автомобіля «Москвич». До кінця 1980-х близько 25 % автомобілів в Радянському Союзі створювалися на основі французьких технологій. Відразу ж після перебудови в Росії з'явилося офіційне представництво компанії, а в 1999 році налагодили перше виробництво автомобілів. 2005 рік став переломним в історії автомобілів «Рено» на території Росії. Тут було відкрито повноцінний завод по будівництву транспортних засобів. Вже через рік Renault Logan стала самою популярною моделлю, що продається в автосалонах. У 2014 році ВАТ «Автофрамос» було перетворено в «Рено Росія», підкресливши тим самим спорідненість з французькою компанією. Щорічно на території нашої країни проводиться близько 100 тисяч автомобілів «Рено». Велика частина з них відразу ж розкуповується в салонах, тому у підприємства тут є чималі перспективи.

Найпопулярніша модель в Росії

Звичайно ж, мова йде про Renault Logan. Саме цей автомобіль був широко розрекламований в нашій країні в середині 2000-х. Історія "Рено-Логан" бере свій початок в 1998 році, коли компанія-виробник викупила виробничі потужності румунського концерну Dacia і підписала контракт з Nissan. Спільними зусиллями було вирішено створити комфортний сімейний автокар, середня ціна якого буде становити 5-6 тисяч євро. За допомогою комп'ютерного моделювання вдалося заощадити величезну суму на проектних дослідженнях, що також вплинуло на низьку вартість транспортного засобу.
Компанія "Рено": історія створення та секрет успіху
Перша модель була представлена публіці в 2004 році. Тоді ж було запущено серійне виробництво на потужностях Dacia, в Росії ж збірка почалася лише через рік. Автолюбителі називають цей автомобіль конструктором, оскільки його підвіски, зчеплення, коробка передач та рульове управління були запозичені у раніше створених моделей. Крім того, для економії були використані прості і недорогі деталі. Також в базових комплектаціях відсутні гідропідсилювачі керма, подушки безпеки для пасажирів і т. д. Історія "Рено Логан" включає і такі моменти, коли продукція планувалася виключно для продажу і активного використання у країнах третього світу, де у мешканців немає можливості купувати більш дорогі автомобілі. Спеціально для доріг низької якості був створений великий дорожній просвіт, двигуни були пристосовані для роботи на бензині невисокої якості. У 2012 році була представлена модель другого покоління, у Росії вона почала продаватися двома роками пізніше, збірка автомобілів здійснюється за допомогою концерну "АвтоВАЗ".

Модель для всієї родини

У 1995 році публіці вперше була представлена модель "Рено Меган", історія якої почалася на 5 років раніше. Конструкторам хотілося запропонувати автовласникам адекватну заміну морально і фізично застарілої Renault 19 однак цього не вдалося зробити з об'єктивної причини - прагнення дотримуватися обраної стратегії. У підсумку можна розглядати Megane як доопрацьовану і поліпшену з точки зору деталей версію 19-ої моделі. Втім, автомобілісти прийняли і полюбили її, про що свідчать високі продажі.
Компанія "Рено": історія створення та секрет успіху
Взагалі, якщо говорити про компанії "Рено", історія моделей, створених під цим брендом, є не що інше, як переробка раніше створених автомобілів. Експерти-виробники постійно відстежують продажу транспортних засобів на ринку, отримують зворотний зв'язок від водіїв і на її основі вносять необхідні доповнення при розробці наступного варіанта. Станом на 2019 рік існує вже чотири версії "Мегана", остання з яких була випущена трьома роками раніше. На думку досвідчених автомобілістів, новий концепт став нижче і більше з точки зору площі. Також в машину додали абсолютно нову оптику і оновили зовнішній вигляд радіаторного відсіку. Зараз на ринку можна знайти даний автомобіль з трьома модифікаціями кузова: універсал, хетчбек і седан.

Позашляховик для російських доріг

Один з найбільш затребуваних в нашій країні автомобілів «Рено Дастер». Історія моделі бере свій початок в середині 2000-х. Тоді вона існувала під назвою Dacia Duster і випускалася для європейських водіїв. На початку 2010-х авто представили широкій громадськості в якості моделі французького виробника, при цьому менеджери Renault позиціонували її в якості позашляховика, який може пройти навіть в самих важкодоступних місцях.
Компанія "Рено": історія створення та секрет успіху
У Росії виробництво даної моделі організовано на ВАТ «Автофрамос», розташованому в Підмосков'ї. З 2012 року почалися активні продажі автомобілів в країні. Російські автомобілі при цьому володіють цілим рядом конструктивних відмінностей – збільшений бачок омивача, потужні генератори і акумулятори, АКПП, і т. д. В 2013 році Renault Duster отримав звання «Автомобіль року в Росії», після чого його популярність зросла багаторазово. На цьому історія «Рено Дастер» не закінчується, спеціально для країн третього світу була розроблена його версія, що отримала назву «Ніссан Террано». Вона також продається на території Росії і має деякі відмінності - більш міцну підвіску, змінену радіаторну решітку і іншу форму фар, дверей, бамперів і крил. Окреме прикрість у автомобілістів викликає той факт, що у цій моделі відсутня повнопривідна версія з АКПП.

Компактний хетчбек для довгих поїздок

Автомобілісти 1990-х мріяли про невеликий, але місткою машині, на якій можна було б відправитися в подорож. Французький виробник почув молитви автолюбителів. Так на світ з'явився Renault Sandero - укорочена версія «Логана», є повноцінним п'ятимісним хетчбеком. Розробка транспортного засобу почалася в 2005 році і тривала близько двох років, перш ніж воно надійшло в продаж.
Компанія "Рено": історія створення та секрет успіху
Історія створення «Рено Сандеро» перегукується з румунським брендом Dacia, оскільки саме під ним автомобіль спочатку був випущений на території Європи. Нинішня назва машина отримала в 2009 році, коли почався її серійний випуск на російському заводі «Рено Росія». У продаж автомобіль надійшов у березні 2010 року і відразу ж сподобався своєю невибагливістю по відношенню до обслуговування і стабільною поведінкою на російських дорогах.

Здавалося б, причому тут "Лада Ларгус"?

Історія «Рено» налічує величезну кількість спільних конгломерацій з підприємствами різних держав. Не обійшло це і Росію, тут французький виробник прийняв рішення про співпрацю з концерном «АвтоВАЗ». Спільний проект отримав назву Lada Largus. За фактом даний автомобіль є адаптацією під російський ринок вже раніше існуючої моделі Dacia Logan. Розробка вийшла досить вдалою, починаючи з 2012 року було вироблено понад 400 тисяч примірників.
Компанія "Рено": історія створення та секрет успіху
Згідно попереднім домовленостям, поступово більша частина потужностей з виробництва автомобілів даного класу повинна бути переведена на територію Росії. Станом на початок 2019 року це завдання виконано на 62 %, в подальшому планується збільшити кількість виробничих ліній в Росії ще на 10 %. У 2018 році вперше почалася установка метану на «Ларгусы», надалі компанія планує продовжувати складання автомобілів, що працюють як на бензині, так і за допомогою газу.

У чому секрет успіху компанії?

Вже більше 100 років люди по всьому світу купують і використовують за призначенням автомобілі «Рено». Історія моделей створюється і доповнюється щодня, що дозволяє відстежити шлях розвитку компанії від самого її початку. Головною й досить привабливою для споживача рисою була і залишається низька собівартість виробництва транспортних засобів, що дозволяє продавати їх за порівняно невисокими цінами. Помилково вважати, що французький виробник створює лише дешеві авто для тих, кому дорогі екземпляри не по кишені, асортимент підприємства досить широкий, і в ньому можна знайти високобюджетні моделі – «Твінго», «Кліо Р. С.», «Талісман» і т. д. У найближчому майбутньому компанія планує сконцентрувати свою увагу на виробництві електромобілів і поступово привчити своїх споживачів використовувати екологічно безпечні транспортні засоби. В Європі подібні моделі вже досить-таки поширені, придбати їх можна за 8-9 тисяч євро. В Росії Renault поки що електромобілі не поставляє, але ймовірність того, що скоро ситуація зміниться, досить висока. Представники російського підрозділу "Рено" стверджують, що існуючих потужностей на поточний момент вистачає для задоволення попиту вітчизняних автомобілістів. У перспективі кількість заводів компанії в Росії повинна зрости, що спричинить за собою створення додаткових робочих місць і поява на ринку нових якісних моделей за недорогими цінами.