Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Автомобільні шини "Кама-224": характеристики, відгуки

25.01.19, Різне
134
Серед виробників автомобільних покришок низького цінового сегмента найбільш сильна конкурентна боротьба розгорнулася між китайськими і вітчизняними компаніями. У представленої категорії серед російських компаній беззаперечне лідерство по продажах утримує ПАТ "Нижнекамскшина". Підприємство випускає різні зразки покришок, але найбільшою популярністю серед автомобілістів користуються моделі серії "Кама Євро". представлені шини призначені для седанів, власники яких не люблять швидку їзду. Одним з хітів підприємства стали покришки "Кама-224".

Розмірний ряд

Ці шини виключно легкові. Покришки випускаються всього в двох типорозмірах з діаметрами посадки R13 і R14. "Кама-224" ідеально підходить для автомобілів марки "ВАЗ 2109", "ВАЗ 21010", "Лада-Калина", "Лада Гранта" і їм подібних. Шини цього класу можна встановити також на Renault Symbol, Hyundai Accent.


Сезон використання

Виробники стверджують, що ці покришки можна використовувати протягом усього року. Ось тільки така дієздатність можлива виключно у регіонах з м'якими зимами. Еластичність гумового суміші зберігається стабільною до -7 градусів за шкалою Цельсія. При більш сильному морозі компаунд затвердіє максимально швидко. У результаті чого різко впаде якість зчеплення з дорожнім полотном. Про безпечній їзді доведеться забути.

Дизайн протектора

Шини "Кама-224" наділили симетричним ненаправленим малюнком протектора. Самі покришки розділені на чотири ребра жорсткості. Два з яких є плечовими зонами.
Автомобільні шини "Кама-224": характеристики, відгуки
Центральна функціональна зона представлена двома ребрами, що складаються з невеликих прямокутних блоків. Подібний підхід допомагає підвищити кількість ріжучих крайок у плямі контакту. В результаті чого помітно збільшується надійність їзди. Автомобіль краще тримає дорогу, швидше розганяється. Водії відзначають і стабільна поведінка на прямій. При крейсерській швидкості машину не зносить в сторони, відсутня і вібрація. Природно, це дотримується тільки при виконанні ряду умов. По-перше, автомобіліст не повинен розганятися понад зазначених виробником покришок швидкісних обмежень. У моделі "Кама-224" R13 межа безпечного керування не перевищує 210 км/год. По-друге, не варто забувати і про балансування.


Плечові зони складаються з прямокутних довгих блоків. На представлені елементи здійснює максимальна динамічна навантаження під час проходження поворотів і при гальмуванні. Подібна геометрія дозволяє блокам зберегти стабільність своєї форми. В результаті чого покращується якість гальмування і маневрування. Юзы виключені.

Їзда взимку

Автомобільні шини "Кама-224": характеристики, відгуки
Найбільші проблеми для автомобілістів взимку викликає ожеледь. Від тертя лід тане. Між шиною і поверхнею виникає мікроплівка води. У результаті знижується якість управління. Шини "Кама-224" позбавлені шипів. Тому на такому типі покриття потрібно їхати максимально повільно. Автомобіль легко втрачає дорогу і йде в занос. Підвищується ризик аварії. З переміщенням по засніженій дорозі ситуація трохи краще. Розширені елементи дренажу швидко видаляють сніг з плями контакту. Пробуксовка виключена. Водії відзначають впевнене маневрування і зупинку. Ця модель шин серії "Кама Євро" показує мінімальний гальмівний шлях на засніженій дорозі.

Їзда влітку

Влітку ризик аварій збільшується при переміщенні по мокрому асфальту. Він виникає із-за специфічного негативного ефекту гідропланування. Усунути ймовірність втрати контролю над дорогою вдалося низкою заходів.
Автомобільні шини "Кама-224": характеристики, відгуки
По-перше, при розробці дизайну модель наділили розвиненою системою дренажу. Вона представлена сукупністю поперечних і поздовжніх канальців. Їх стінки розташовані до дорожнього полотна під спеціальним кутом, що підвищує швидкість відводу води. По-друге, до складу гуми "Кама-224" хіміки концерну підвищили частку оксиду кремнію. Завдяки цьому збільшилася якість зчеплення з мокрим асфальтом. Покришки краще слухаються команди рульового управління. Їзда зберігається стабільною, надійною та безпечною.

Довговічність

Автомобільні шини "Кама-224": характеристики, відгуки
Представлена модель відрізняється і пристойними показниками мати. Акуратний водій може розраховувати на 40 тис. км пробігу. Молодці зітруть протектор швидше. Інженери бренду домоглися високої довговічності завдяки сукупності рішень. Розробники посилили металевий корд нейлоном. Завдяки еластичному полімеру ударна надлишкова енергія перерозподіляється по поверхні всієї шини. Нитки каркаса не деформуються. Таке рішення знижує ризики появи шишок і гриж. М'які боковини. Тому удари по цій частині покришки краще виключити.
На довговічність позитивно вплинуло і внесення технічного вуглецю до складу гумової суміші. У відгуках про "Кама-224" водії відзначають, що протектор у цих шин стирається помітно повільніше.
Автомобільні шини "Кама-224": характеристики, відгуки
Підвищити довговічність допоміг і дизайн протектора. Справа в тому, що такий малюнок зберігає площа і розміри плями контакту стабільними при будь-яких режимах і вектори їзди. Стираються шини рівномірно. Акцент на ту або іншу функціональну зону виключений. Умова одна — контроль рівня тиску. Автомобіліст повинен накачувати колеса тільки до показників, зазначених у технічній документації до транспортного засобу. У перекачаних коліс швидше стирається центральна частина, трохи спущені — плечові зони.

Комфорт

У питаннях комфорту часто розглядається лише два фактори: гучність їзди і м'якість ходу. В обох випадках шини показали себе з кращого боку. Шашки протектора розташовані з перемінним кроком. Покришки самостійно гасять звукову хвилю, що виникає при терті колеса по дорожньому полотну. Гул в салоні виключений. Інженери підвищили м'якість ходу за допомогою еластичного компаунда і нейлонового корду в каркасі. Гума самостійно гасить ударну енергію, що утворюється при їзді по купинах і нерівностей. Тряска виключена. Цей підхід знижує навантаження на елементи підвіски автомобіля.

Думки

В цілому відгуки про "Кама-224" позитивні. Власники відзначають насамперед низьку вартість цих покришок і хороші експлуатаційні показники. Водії, які проживають в регіонах з суворими зимами, рекомендують використовувати цю гуму з весни і до глибокої осені. Представлені шини не витримають випробування лютими морозами. Експерти з вітчизняного журналу "За кермом" теж протестували цю модель. Поведінка покришок на льоду залишило масу негативних коментарів. Автомобіль легко йшов у неконтрольований занос. Природно, від цього безпеку їзди знижувалася в рази. На асфальті і снігу стабільність пересування значно вище. Експерти відзначили і надійність гуми під час різкої зміни покриття.
Автомобільні шини "Кама-224": характеристики, відгуки

Вартість

Ціни на "Кама Євро-224" демократичні. Вартість шин з діаметром посадки R13 стартує від 18 тис. рублів. Шини R14 трохи дорожче. Мінімальна ціна на них становить 19 тис. рублів.