Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Від чого залежить міжсервісний інтервал — особливості, характеристики і відгуки

25.01.19, Різне
284
Вічний двигун поки ще не придумали. Тому багато водіїв хочуть знати, чи збільшуються інтервали між технічним оглядом залізного коня? Звичайні люди не намагаються втрутитися в роботу телевізора або музичних колонок, роками не цікавляться здоров'ям своєї пральної машинки або мікрохвильової печі. Так можна і технічним обслуговуванням автомобіля займатися рідше, наприклад, раз в два-три роки? Постараємося відповісти на це питання в нашій статті.

Краще нові моделі

Кожна наступна модель, яка виходить на заміну старої, завжди гарантовано буде покращено, а багато її опції вдосконалені. Однак автолюбителі можуть подумати, що це розуміють ще і надійність. Можливо, з деякими моделями це так, але не з усіма. Будь-який виробник обіцяє, що нова машина набагато вдаліше попередньої, а деталі на неї дешевше. Чому тоді за останні п'ятдесят років міжсервісний інтервал залишився таким же, а власники авто до сих пір досить часто заїжджають до свого офіційного дилера на технічний огляд?


Від чого залежить міжсервісний інтервал — особливості, характеристики і відгуки

Як було 50 років тому

В часи СРСР, а саме в далекому тисяча дев'ятсот сімдесятому році при появі нових вітчизняних машин марки "Жигулі" з'явилися і нові олії. При цьому міжсервісний інтервал становив близько десяти тисяч кілометрів пробігу. Це був фантастичний по тим часам прорив. До випуску цієї моделі рекомендували, наприклад, на старих "Москвичах" замінювати масло і виконувати технічний огляд машини кожні чотири тисячі кілометрів накатаного пробігу. А ще раніше (до створення моделі "Москвич") міжсервісний інтервал становив менше трьох тисяч накатаного пробігу. Передню підвіску машині потрібно було ремонтувати в офіційного дилера кожну тисячу км. Це дуже скромні результати навіть на ті часи.


Що приховують продавці авто

Вартість рухомого майна - дуже важливий фактор, на який звертають увагу при покупці багато автолюбителів. Однак дізнатися у дилера, скільки обійдуться вам технічні огляди і заміна деталей не так просто. Так, можна прочитати інформацію в інтернеті, однак це не завжди достовірно. Краще всього шукати офіційну інформацію про міжсервісних інтервалів. Варто зазначити, що офіційні сайти з продажу машин можуть не опубліковувати ці дані, використовуючи маркетингові тактики і докладно пояснюючи новітні функції та опції машини.
Від чого залежить міжсервісний інтервал — особливості, характеристики і відгуки

Терміни обслуговування

Набагато легше звичайному автолюбителю розібратися не з вартістю обслуговування, а з його термінами. На жаль, на момент 2019 року ця цифра зменшилася, порівняно з радянськими часами. Як правило, власники автомобілів заїжджають на пункти технічного обслуговування кожні п'ятнадцять тисяч кілометрів накатаного пробігу. Правда, є компанії, які ставлять рекорди за цим показником. Так, концерн "Пежо-Сітроен" випустив модель, на якій міжсервісний інтервал може бути більше двадцяти тисяч накатаного пробігу. Однак без шкоди для машини це не обійдеться, адже масло потрібно міняти кожні десять км. У Франції цей показник дуже високий: цілих тридцять тисяч кілометрів накатаного пробігу можна зробити на автомобілі "Сітроен", після чого заїхати на ТЕ. Франція від нас далеко. Чехія набагато ближче. Багато автолюбителів цікавляться, який у "Шкоди" міжсервісний інтервал. Досить великий - 15 тисяч кілометрів. Однак це не межа. Конструктори намагаються зробити машину ще більш міцною і якісною, стійкої до поломок.

Питання та відповіді

Багато людей задають питання про терміни обслуговування, тобто міжсервісних інтервалів автомобілів, які їздять виключно в Європі, а потім порівнюють з відповідями в Російській Федерації. Також є питання про електромашин. Про цих автомобілях майбутнього ніхто не може дати чіткої відповіді, так як вони тільки починають освоювати наші дороги. Можливо, років через десять-п'ятнадцять вони кардинально змінять світ і збільшать міжсервісний інтервал вдвічі. Електромобілі і зараз можна обслуговувати дешевше, ніж транспортні засоби на класичних видах палива. Адже в них не зношуються свічки і гальмівні колодки за рахунок рекуперативного гальмування, так і масло теж не потрібно заливати. Крім того, електрика поки дешевше бензину. Але в наш час більшість автолюбителів їздить на більш звичних всім машинах. Міжсервісний інтервал у "Мерседеса" (престижного і дорогого автомобіля) досить високий - більше п'ятнадцяти тисяч кілометрів. Це один з кращих показників, але він такий же для багатьох моделей. Так, міжсервісний інтервал у "Фольксвагена" теж досить великий - 15000 км, але це у них. А у нас (за відгуками автовласників) вирушати на СТО потрібно вже з пробігом 10000 км.
Як було написано вище, поки не всім незрозуміло, що таке електромобіль. Як з ним працювати? У вітчизняних майстрів поки недостатньо досвіду в їх обслуговуванні, а спеціальних станцій ТО у нас в країні ще не побудували. Це за кордоном електромобілі б'ють рекорди продажів. Це у американців є не тільки спеціальні СТО для авто "Тесла", але ще і заправку на 400 км їм роблять безкоштовно. А в Росії цього немає. Якщо у нашого власника електромобіля раптом акумулятор вийде з ладу, що робити? Виписувати її з Америки чи іншої країни, де вже є в продажу такі деталі. Гібридні автомобілі також досить унікальні в цьому плані. Їх потрібно обслуговувати так само, як і машину з двигуном внутрішнього згоряння.
Від чого залежить міжсервісний інтервал — особливості, характеристики і відгуки

Що важливо зрозуміти

Деякі вважають, що марно чекати технічної революції, яка слугуватиме тому, що міжсервісний інтервал зросте в кілька разів. У виробників свої правила та ідеї. Їх можна зрозуміти - адже вони страхують себе від проблем. Крім того, періодичні візити до офіційного дилера заради технічного обслуговування лише убезпечать вас від непередбачених проблем і поломок. Тим більше, що на наших дорогах машини ламаються швидше. Однак це думка не зовсім вірно. Чому? Про це ми розповімо далі. Багато запитують, як скинути міжсервісний інтервал. Це по силам навіть недосвідченому водієві. Просто скиньте кілометраж у налаштуваннях машини. Для новачків у цій справі даємо покрокову інструкцію:
 • Вимкніть запалювання.
 • Натисніть відповідну кнопку (як на фото нижче).
 • Увімкніть запалювання.
 • Натисніть і утримуйте кнопку.
 • Зачекайте, поки скинеться значення інтервалу.
 • На деяких моделях алгоритм може трохи змінюватися, але принцип залишається такою ж.

  Від чого залежить міжсервісний інтервал — особливості, характеристики і відгуки

  Переваги

  Зараз в країні добре розвинена мережа банків, де можна оформити кредит. Тому багато громадян прагнуть придбати собі автомобіль, але не замислюються при цьому, що вони набувають не просто шматок заліза, а практично живе "істота", яке потрібно буде регулярно "годувати", тобто заправляти бензином, доглядати за ним, мити його, міняти гуму і так далі. Можливо, іноді доведеться його "лікувати" (ремонтувати). Щоб цього не траплялося, обов'язково потрібно буде проводити йому профілактичні огляди, а це означає, заїжджати з ним на СТО і віддавати його в руки фахівців. Всі ці маніпуляції вимагають фінансових вкладень. Це потрібно чітко уявляти собі ще до покупки. Не настільки важливо, ви придбали вітчизняне авто або закордонне. Регулярний техогляд потрібен кожному. Деякі цікавляться, у "Шкоди Октавія" міжсервісний інтервал який. Він становить приблизно п'ятнадцять тисяч кілометрів. У ТОЙ входить заміна масла, фільтрів і так далі. Виробник заклав в системи машини саме такий інтервал, тому при наближенні до заповітного межі починає світитися індикатор. Однак при активній експлуатації машини, особливо у важких умовах, проходити ТО можна і за 10 тисяч км, навіть через сім тисяч. Безпека від цього тільки виграє.
  Від чого залежить міжсервісний інтервал — особливості, характеристики і відгуки

  Правила

  Загальні правила для багатьох людей і автомобілістів такі: зміст престижного автомобіля набагато дорожче ніж бюджетного аналога. Повний привід - додаткові фінансові витрати як на паливо, так і на ремонт деталей. Гібридна машина - зайві розтрати на електричний двигун. Знамениті люди з приводу міжсервісних інтервалів говорять по-різному. Наприклад, Вольфганг Зибарт (директор департаменту «Ягуар Ланд Ровер») вважає, що збільшити даний показник можна. Однак для цього машини повинні оснащуватися вдосконаленими деталями, більш технологічними двигунами, АБ та іншим. Крім того, потрібно використовувати тільки самі високоякісні масла і паливо. На тлі цього дивують деякі вітчизняні авто. Наприклад, у «Газелі» міжсервісний інтервал, можна сказати, рекордний. Він становить 20000 кілометрів. Однак водії у своїх відгуках і на форумах повідомляють, що на наших дорогах досягти цього показника практично не вдається. Тому заради власної безпеки багато хто їде на СТО набагато раніше.

  Характеристики

  Варто зазначити, що є різні види міжсервісних інтервалів: фіксований, гнучкий, збільшений. Що це таке? Чим відрізняються ці показники? Фіксований – це ті цифри, які виставляє на кожну модель виробник. Наприклад, міжсервісний інтервал у «БМВ» становить 15000 км. Однак не можна орієнтуватися тільки на що вказується виробником термін. Обов'язково потрібно враховувати умови експлуатації авто, що використовуються мастила і бензин, клімат регіону. Що розуміється під умовами експлуатації? По-перше, якість доріг. Якщо регулярно їздити по «убитої» трасі, то про яке фіксованому межсервисном інтервалі може йти мова? По-друге, враховується і завантаженість автодоріг. Якщо машина використовується, в основному, в сільській місцевості або в передмісті, двигун і всі механізми працюють в одному режимі. Якщо власнику транспортного засобу доводиться щодня стикатися з тривалими затримками (пробками), справа йде зовсім по-іншому.
  Від чого залежить міжсервісний інтервал — особливості, характеристики і відгуки

  Інтервал між техсервисами гнучкий

  Що мається на увазі під таким терміном? Це означає, що водій сам регулює, коли йому треба їхати на СТО. Саме такий графік найбільш актуальне для нашої країни. Він означає, що не потрібно (навіть не можна) чекати, коли на індикаторі з'явиться надпис «Інспекційний сервіс». Гнучкий міжсервісний итервал за кордоном передбачає так зване Long Life. Це означає, що він продовжується до значення 30 тис. кілометрів і розрахований на 2 роки. Нагадаємо, що тривалість фіксованого інтервалу – 1 рік, а розрахований він на 15 тис. км. Практично на всіх моделях закордонних авто саме цей показник і вказується. Наприклад, міжсервісний інтервал «Поло» (модель «Фольксвагена») - 15000 кілометрів. Дотримуватися чи ні гнучкий графік проходження ТО? Це повністю залежить від стану автомобіля. Якщо водій не хоче витрачати зайві гроші в сервісному центрі і намагається самостійно продовжити строк ТЕ, заливаючи в машину, наприклад, нове масло, він ризикує життям не лише своєї, але й усіх учасників дорожнього руху.

  Подовжений проміжок між сервісом ТО

  Дотримуватися збільшеного міжсервісного інтервалу можна тим, у кого машини останніх років випуску, тобто забезпечені необхідними індикаторами. До них відносяться датчики якості масла або, наприклад, зносу колодок на обох осях. Крім того, зараз існують різні програми щодо збільшення міжсервісного інтервалу, наприклад, на «Шкоді Октавія». Що для цього потрібно? По-перше, відвідати сервісний центр. Без цього, на жаль, ніяк. Виняток становить ситуація, коли ви знайшли приватника, є першокласним спеціалістом по честі ремонту транспортних засобів, але його робота також буде коштувати грошей. У центрі вам повинні виконати модернізацію автомобіля (якщо для вашої моделі це можливо). Дане дійство включає заміну акумуляторної батареї на більш досконалу, перепрограмувати комбінацію взаємодії приладів, поміняти дисплей. Зрозуміло, використовувати потрібно буде тільки самі високоякісні мастила. Якщо все це буде здійснено, то для авто з бензиновими двигунами міжсервісний інтервал можна збільшити до 30 тис. км, а з дизелями – до 50 тис. км. Дисплей потрібно буде обнулити. Як скинути міжсервісний інтервал, ми розповіли вище. Проте в центрі, ТО це зробить фахівець, якщо ви встановлюєте на свою машину всі удосконалення.
  Від чого залежить міжсервісний інтервал — особливості, характеристики і відгуки

  Відгуки

  Що думають автовласники з приводу міжсервісного інтервалу? Деякі вважають, що він для багатьох моделей явно завищений з метою викачування грошей з водіїв. Особливо це стосується ситуації, коли машину використовують в основному за кордоном, де всі умови для водіння дуже хороші. Багато радять тільки масло міняти вчасно. Водії, що експлуатують свої автомобілі до складних умовах, радять ділити зазначений міжсервісний інтервал на два, тобто скорочувати його до 75 тис. кілометрів. З приводу масла, яке потрібно доливати, фахівці рекомендують не змішувати різні марки, так як в них можуть використовуватися не взаємодіють одна з одною присадки. До збільшеного інтервалу багато хто ставиться скептично і не радять його, так як в машині потрібно замінювати не тільки масло, але і інші деталі, які в процесі експлуатації, на жаль, зношуються. Заощадивши на сервісі, можна втратити набагато більше.