Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Масляні фільтри "Базальт": відгуки, якість, характеристики і аналоги

26.01.19, Різне
171
Фільтр для очищення масла – це пристрій, без якого не обходиться жодне сучасне транспортний засіб. Він дозволяє очистити мастило, призначену для двигуна і суміжних деталей, а також продовжити термін служби моторного блоку. Масляний фільтр «Базальт» по конструкції схожі з звичайними пристроями. Проте відрізняється іншим принципом роботи. Якщо встановити його на автомобіль, коли буде помітний ефект? Вже через пару тижнів після використання масляного фільтра «Базальт».

Опис

Однойменне підприємство самари відомо у сфері виробництва і розробки автодеталей, матеріалів, виготовлених за новітніми технологіями. Це підтверджують численні грамоти та патенти. Багато роботи інженерів компанії отримали високу оцінку на міжнародних виставках, підтвердивши відповідність світовим стандартам.


Масляні фільтри "Базальт": відгуки, якість, характеристики і аналоги
Фільтри масляні «НВК Базальт» були розроблені спеціально для захисту двигунів в умовах суворої російської зими. Вони мають високу надійність, тому так популярні серед водіїв, які піклуються про довгої працездатності своїх автомобілів.

Як відрізнити від підробки

На жаль, на сучасному авторинку можна зустріти не тільки оригінальні фільтруючі елементи, але і вироби. Для того, щоб відрізнити справжні фільтри «Базальт», потрібно знати такі особливості:
 • У кожного виробу є спеціальне маркування, вона вказує дату виготовлення та номер виробу.
 • Антидренажный клапан виготовлений з міцної сталевої стрічки, яка пройшла додаткову термообробку. Цей матеріал здатний працювати при високих температурах, що досягають 200 °С.
 • У бічній частині розташовані складні межі, які знадобляться для установки фільтра на машину.
 • Торцева частина корпусу забезпечена написом, що позначає товарний знак підприємства «Базальт».
 • На кришці розташовані штамповані елементи, призначені для ущільнювального кільця.
 • Зовні корпус виконаний з листового заліза, при його виробництві використовувався метод холодного штампування.
 • Масляні фільтри "Базальт": відгуки, якість, характеристики і аналоги
  Всі ці ознаки допомагають відрізнити оригінальний фільтр від підробленого і тим самим продовжити термін роботи силової установки. Ті, хто хоче забезпечити двигуну тривалий період служби, повинні встановити на автомобіль масляний фільтр «Базальт». На фото також видно, що він відрізняється від інших будовою. В першу чергу відміну укладено в паралельному розташуванні антидренажного і перепускного клапана. При холодному пуску масло буде циркулювати усередині чистого фільтруючого елемента, не стикаючись з брудною порожниною. Вся бруд залишається в масляному фільтрі «Базальт». Відгуки від водіїв іномарок та вітчизняних авто підтверджують це.


  Принцип роботи

  Серед автомобілістів таку деталь, як фільтр для масла, прийнято називати «печінкою двигуна». Вона допомагає очистити моторне масло від домішок, нагару, іржі. Крім того, фільтрує дрібні частинки металу і продукти, що утворюються від згоряння палива. Після того, як з картера масло потрапляє в систему двигуна, з поверхні деталей забруднення змиваються – стружки і залишки герметика. 80-90 % цих домішок буде осідати на масляному піддоні. Частинки стружки залишаться на поверхні сітки маслозаборника.
  Масляні фільтри "Базальт": відгуки, якість, характеристики і аналоги
  Будь автолюбитель підтвердить, що при заміні відпрацьованого масла у фільтрі знаходиться багато мікрочастинок, які стикаються з металевими деталями та ускладнюють роботу двигуна. Саме тому жодна силова установка не буде функціонувати без фільтруючого елемента.
  Під час запуску в осінньо-зимовий період, якщо використовується простий фільтр, холодне масло проганяється разом з дрібними частинками крізь вертикальний фільтруючий елемент. Силовий агрегат захищений від бруду і домішок недостатньо. Тому при встановленні звичайного фільтра доводиться міняти масло набагато частіше. Якщо водій ставить масляний фільтр «Базальт», то при холодному запуску мотора перепускний клапан, розташований у нижній частині, не дає маслу пройти через вертикальні очищаючі елементи. Після того, як двигун набере обертів і прогріється, перепускний пристрій автоматично закривається. Прогріте масло очищається і потрапляє всередину силової установки вже без бруду і шкідливих домішок.

  Де встановлюють

  Найчастіше масляні фільтри «Базальт» застосовуються майже на всіх моделях на автомобілях. Виняток становлять лише ті, де передбачені безкорпусні пристрою. Хоча виробник рекомендує використання таких фільтрів і на вітчизняних транспортних засобах. Вони є універсальними пристроями.
  Автомобілісти, які користувалися цими пристроями на різних моделях авто, підтверджують, що після застосування даного фільтра масло доводиться міняти рідше. А значить, працездатність силової установки збільшується, незалежно від типу двигуна. Це відбувається завдяки тому, що всередині мотора потрапляє менше різних домішок частинок. Для того, щоб встановити, чи можна використовувати масляний фільтр «Базальт» для ВАЗ, потрібно зайти на сайт компанії-виробника і ввести повну назву транспортного засобу. Слід вносити дані в рядок пошуку за роком випуску і типом кузова. Самарська фірма зацікавлена в позитивних відгуках від своїх клієнтів. Тому при несумісності фільтруючого пристрою з конкретною маркою машини це буде вказано на окремій сторінці. Тоді краще вибрати один з аналогів масляного фільтра «Базальт».

  Характеристики

  Пристрій має компактні розміри в порівнянні із звичайним фільтруючим блоком. Складається з наступних деталей:
 • міцного металевого корпусу;
 • перепускного клапана;
 • антидренажного, або запірного клапана;
 • торцевій частині;
 • фільтруючого блоку;
 • кришки.
 • Масляні фільтри "Базальт": відгуки, якість, характеристики і аналоги
  У блоці, призначеному для фільтрування масла під час роботи двигуна, знаходиться щільний матеріал, зроблений з високоміцних волокон. Він зібраний у вигляді гармошки. Пластини в ньому розташовані вертикально. Незважаючи на великі розміри, пропускна здатність цієї частини фільтра дуже висока, про що неодноразово писали автомобілісти, які використовують масляний фільтр «Базальт». У відгуках вони підкреслюють гарну працездатність цього компонента.

  До іншим характеристикам ставляться:
 • діаметр прокладки – 715 мм;
 • площа фільтруючого елемента – 012 кв. м;
 • різьблення – 3/4" - 16;
 • діаметр корпусу – 75 мм;
 • висота деталі – 65.
 • Переваги

  В якості основного переваги масляного фільтра «Базальт» компанія-виробник вказує зручне розташування клапанів – перепускний і запірний не дозволяють грузлому маслу проходити через забруднену порожнину циліндра і змивати зі стінок залишки домішок і стружки. Вони розташовуються паралельно. У числі інших плюсів використання фільтра «Базальт» вказують:
 • Якісні матеріали виготовлення. Наприклад, фільтрувальна папір, використана в цьому пристрої, виготовлені італійською фірмою AHLSTROM, що підвищує її міцність.
 • Здатність витримувати високі температури. Навіть при розігріві мотора до 200 градусів антидренажный клапан продовжує функціонувати в звичайному режимі.
 • Невеликі розміри, які не впливають на чудову пропускну здатність.
 • Можливість заводити автомобіль в холодну погоду, не боячись негативного впливу на двигун.
 • Захист силової установки від частинок пилу і бруду.
 • Невисока вартість.
 • Масляні фільтри "Базальт": відгуки, якість, характеристики і аналоги
  Описуючи переваги, компанія-виробник завжди порівнює свої пристрої з іноземними аналогами. Вони мають більш високу ціну, хоча і не можуть похвалитися таким ресурсом роботи. Масляний фільтр «Базальт», за відгуками багатьох автомобілістів, є надійним і міцним пристроєм, який справляється з покладеними на нього завданнями.

  Проблеми

  Іноді при інтенсивній роботі мотора можуть виникати різні проблеми масляного фільтра. Фахівці вказують наступні проблеми:
 • поява вихлопу темного кольору;
 • погіршення роботи двигуна;
 • зниження або підвищення масляного тиску.
 • Всі ці несправності вимагають попередньої діагностики, перш ніж можна буде встановити, з-за чого вони виникли. На відміну від простого пристрою масляний фільтр «Базальт» не забивається. Це відбувається завдяки паралельного, а не послідовного конструкції клапанів. Крім того, тут запірний (антидренажный) елемент виконаний з металу, тоді як у звичайних у фільтрах стоять гумові деталі, що швидко виходять з ладу. Якщо з вихлопної труби починає виходити темний дим, прийшов час замінити масло разом з фільтруючим відсіком. Коли масляне тиск змінюється або двигун починає працювати гірше, це говорить про те, що масляний фільтр вийшов з ладу. Тоді слід розібрати це пристрій, встановити причину несправності і виконати заміну, якщо це необхідно.

  Ресурс роботи

  Тривалість роботи масляного фільтра «Базальт» залежить від багатьох факторів. До їх числа відноситься:
 • періодичність технічного обслуговування, встановлена виробником транспортного засобу;
 • кількість кілометрів, що водій «намотує» щодня;
 • манера водіння власника;
 • використовувана марка масла.
 • Масляні фільтри "Базальт": відгуки, якість, характеристики і аналоги
  Останній пункт у списку дуже важливий. Обов'язково потрібно підбирати змащуючий компонент, який відповідає типу двигуна і сезону. Зазвичай в технічній документації машини вказана марка масла, призначена для конкретної моделі автомобіля. Використовуючи її, водій продовжує термін служби двигуна і фільтра. Рекомендується міняти масло одночасно з фільтром «Базальт» після того, як автомобіль проїжджає 15000 км. Якщо дотримуватися цих порад, то ресурс мотора збільшується на 20-30 %.

  Аналоги

  На сучасному авторинку можна зустріти фільтруючі пристрої від різних виробників. Проте більшість водіїв свої голоси все ж віддають масляного фільтру «Базальт». Аналоги відрізняються від нього за розміром, будовою і принципом роботи, хоч і виконують одну і ту ж функцію – очищення масла від домішок. У числі компаній, які випускають фільтри поряд з цим пристроєм, знаходяться:
 • FINWHALE;
 • Bosch;
 • Автоагрегат;
 • SCT;
 • Белмаг;
 • Mann;
 • БІГ фільтр;
 • Good Will.
 • Масляні фільтри "Базальт": відгуки, якість, характеристики і аналоги
  Асортимент різних фільтруючих компонентів, які постачають російські та іноземні виробники, просто величезний. У списку перебуває близько 150 видів масляних фільтрів. Всі компанії виконують сувору перевірку елементів перед тим, як розпочати їх виробництво. Однак вартість більшості зарубіжних масляних фільтрів (як «Базальт») є непідйомною для простого споживача. Ці пристрої відрізняються послідовним розташуванням клапанів, тому при запуску силової установки в холодну погоду вони будуть пропускати через себе частинки стружки, викликаючи знос двигуна. Крім того, вони не дозволяють виконати повноцінну мастило в той час, коли температура масла менше 80 градусів, тому перевага масляного фільтра «Базальт» перед аналогами очевидно.

  Відгуки

  Вивчивши повідомлення автомобілістів, які описують свій досвід, стає зрозуміло, що більшість з них досить результатами використання масляного фільтра «Базальт». У відгуках автовласники висловлюють подяку самарським вченим, зумів винайти новий пристрій, подовжує ресурс функціонування двигуна.

  Підсумок

  Фільтри від «НВК Базальт» після успішного багаторічного використання заслужили визнання російських автомобілістів. Прекрасна працездатність і міцна конструкція ставить їх в один ряд зі світовими аналогами. Самі хороші відгуки пристрою заслужили після застосування на вітчизняних машинах. Фільтри масляні «Базальт» для «Гранти», «Ларгуса», «Пріори» та інших російських автомобілів допоможуть довше зберегти працездатність двигуна.