Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Шини "Кама-214": характеристики, відгуки

26.01.19, Різне
234
Серед вітчизняних виробників автомобільної гуми найбільший попит спостерігається на покришки компанії ПАТ "Нижнекамскшина". Продукція цього підприємства відрізняється демократичною ціною і хорошими ходовими показниками. Шини "Кама" успішно продаються і в деяких країнах СНД. Гума бренду конкурує з багатьма аналогами від китайських підприємств. Покришки випускаються для автомобілів різного типу: седани, позашляховики, комерційний вантажний транспорт. Модель "Кама 214" відмінно підходить для машин з повним приводом.

Розмірний ряд

Шини цього типу виготовляють лише в одному типорозмірі. "Кама 214" 21565 має індексом навантаження 102. Це означає, що покришка може витримати лише 850 кг ваги. Максимальна швидкість, при якій гума зберігає свої основні експлуатаційні характеристики, обмежена 160 км/год. При більш високому розгоні автомобіль починає сильно вібрувати і утримати дорогу стає все складніше і складніше. Шини відмінно підходять для "ГАЗ Соболь" і деяких інших машин зі схожим типорозміром: Nissan X-Trail, Mitsubishi Outlander.


Шини "Кама-214": характеристики, відгуки

Сезон

Виробники позиціонують ці шини "Кама" в якості всесезонних. При виготовленні гумової суміші хіміки компанії збільшили частку еластомерів. Це дозволило зберегти м'якість шин при знижених температурах. Ось тільки сильних морозів ці покришки не витримають. У регіонах з суворими зимами водії радять використовувати модель "Кама 214" тільки в якості літньої гуми. При різкому похолоданні компаунд швидко затвердіє, і про надійне зчеплення з дорожнім полотном доведеться забути. Річну експлуатацію ці моделі автомобільних шин переживають досить впевнено. Валкість відсутня.

Протекторний малюнок

Дизайн протектора впливає на ходові показники покришок. Представлена модель отримала п'ять ребер жорсткості. Блоки розташовані симетрично. Спрямованість відсутня.
Шини "Кама-214": характеристики, відгуки
Три центральні ребра більш жорсткі, ніж інша шина. Справа в те, що основне навантаження на ці елементи покришок доводиться при прямолінійному пересуванні на високих швидкостях. Таке рішення зберігає стабільність профілю шини.


Машина стабільно тримає дорогу, знесення в сторони виключені. Це дотримується тільки за двох умов. По-перше, після монтажу коліс їх треба збалансувати. По-друге, автомобіліст не повинен розганятися понад 160 км/год. В іншому випадку вібрація зростає, і машина може піти з заданої траєкторії. Блоки центральної частини мають складну геометричну форму. Це підвищує кількість ріжучих крайок. Від цього зростає і якість зчеплення з дорогою. Блоки плечових зон отримали чотирикутну форму. Основне навантаження на ці елементи шини доводиться при гальмуванні і повороті. Блоки зберігають свою геометрію, що дозволяє поліпшити якість переміщення при здійсненні подібних маневрів. Юзы виключені. Водії відзначають, що шини "Кама 214" стабільно ведуть себе навіть під час різкого розвороту.

Їзда взимку

Шини "Кама-214": характеристики, відгуки
Бренд позиціонує ці покришки в якості всесезонних. Ось тільки при управлінні автомобілем взимку можуть виникнути труднощі. Шипи відсутні. Тому про надійному зчепленні з заледенілою дорогою не може бути й мови. На такому типі покриття до високих швидкостей краще не розганятися. Автомобіль швидко втратить управління, піде в занос.
На снігу все трохи краще. Шини не буксують, надійно маневрують і гальмують. Дренажні елементи отримали збільшені розміри. Подібне рішення дозволяє швидше видаляти сніг з плями контакту.

Їзда влітку

Влітку найбільші проблеми викликає переміщення по мокрому асфальту. Справа в тому, що між шиною і дорожнім полотном виникає водний шар. Цей бар'єр перешкоджає контакту покришки та асфальту, що призводить до деякої втрати керованості. Підсумок — замети, втрата дороги. Інженери компанії до вирішення цієї проблеми підійшли комплексно.
Шини "Кама-214": характеристики, відгуки
Шини "Кама 214" отримали розвинену дренажну систему. Вона складається з чотирьох поздовжніх канавок, з'єднаних поперечними різноспрямованими канальцями. Рідина потрапляє всередину протектора і відводиться в сторони. Завдяки збільшеним розмірам елементів вдається "перекачати" великий об'єм рідини, що значно знижує ймовірність появи ефекту гідропланування. При розробці компаунда в складі суміші використовували кремнієву кислоту, в результаті чого покращилась якість зчеплення шин "Кама 214" мокрим асфальтом. Як показують відгуки, покришки буквально прилипають до дороги. Ризик відведення автомобіля в бік мінімальний.

Довговічність

Нерідко цей вид гуми використовують і для комерційного транспорту. Справа в тому, що експлуатація представлених шин максимально вигідна. По-перше, ціни на "Кама 214" відрізняються демократичністю. По-друге, покришки довговічні. Підвищити якість вдалося зробивши ряд заходів.
Симетричний ненаправлений рисунок протектора відрізняється більш повним розподілом зовнішнього навантаження по плямі контакту. Спостерігається рівномірне стирання центральній частині і плечових зон. При цьому водій повинен уважно стежити за рівнем тиску в шинах. Згідно відгуками, у перекачаних коліс швидше зітреться центральна функціональна зона. У трохи спущених основне навантаження припадатиме на плечові ребра. Інженери компанії попрацювали і над посиленням каркаса. Покришки отримали два металевих сталевих корду і посилені боковини. При цьому металеві елементи з'єднані один з одним нейлоном. Полімер знаходить перерозподіл і гасіння ударної енергії. У результаті знижується ризик виникнення шишок і гриж на протекторі при їзді по поганому асфальту. В компаунд додали технічний вуглець. За допомогою цієї речовини знизилася швидкість стирання протектора. Його глибина залишається стабільною максимально довгий період.
Шини "Кама-214": характеристики, відгуки

Комфорт

У відгуках про "Кама 214" водії відзначають і пристойні показники комфортності їзди. Змінний крок у розташуванні шашок протектора дозволив знизити шумність до 1 дБ. Гул в салоні виключений. М'яка гумова суміш і полімерні сполуки у складі каркаса поліпшили якість гасіння ударної енергії. Тряска мінімальна. При цьому шини "Кама 214" знижують навантаження на елементи підвіски транспортного засобу.