Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

СІМ-модуль «Опель-Астра H»: особливості, пристрій, ремонт і схеми

26.01.19, Різне
515
Імпортний автомобіль цінується за його підвищені якісні характеристики. До хорошого людина звикає швидко, і Opel Astra давно став прихильником багатьох на російських дорогах. «Зірка» почала своє сходження на міжнародний ринок у 1991 р. З тієї пори було випущено чимало рестайлінгових версій. Зрозумілим бажанням будь-якого господаря транспортного засобу є тривалі стосунки зі своєю «ластівкою», і німецькі інженери постаралися докласти максимальні зусилля і технології для задоволення сучасного автопользователя. Ось і сім-модуль «Опель-Астра H» покликаний виконувати свою особливу місію». Дуже часто автомобілістам німецького автопрому доводиться стикатися з проблемами. Однією з них є відмова від роботи сім-модуля «Опель-Астра H», що як водиться, трапляється несподівано. Чи Реально його полагодити або легше просто замінити агрегат?


Сім-модуль як відмінність Opel від інших марок

СІМ-модуль «Опель-Астра H»: особливості, пристрій, ремонт і схеми
Іномарка від німецького концерну відрізняється від інших «побратимів» саме цим вузлом. На цій автомашині розробник звернувся не до аналоговому запалення, а волів цифровий варіант. Тут не зустріти рясно натолканных товстих дротів. Харчування, can-шина, пара дротів – все що стирчить з cim-модуля. Робота поворотників, оптики здійснюється завдяки двом проведеннями. У конструкцію інженери вшили і аналоговий замок запалювання, контролер, який відповідає за шифрування аналогових сигналів в цифру, але дістатися до цих контактів складно і можуть тільки фахівці. У зв'язку з цим ремонт cim-модуля за бортжурналу Opel Astra в блогах інтернету новачкові зробити важко, але зробити це цілком реально.


Головна проблема

СІМ-модуль «Опель-Астра H»: особливості, пристрій, ремонт і схеми
В один прекрасний день «астровод» зауважує, що кнопки на кермі відмовляються виконувати своє призначення. Автомеханіки вважають причиною прояви такої поведінки несправний сім-модуль «Опель-Астра H», потрібно терміново вживати заходів. Вся справа в конструкторської недоробці цього пристосування. На практиці проблематика функціонування кнопок, підрульових вимикачів зустрічається нерідко. Це виливається в нездатність машини сигналити, блимати поворотниками, управляти автомагнітолою.

На що звернути увагу?

Несправності у шляхи приводять у водія подив, переляк, змушують панікувати. Чому несправності переслідують, як з цим впоратися? Часто доводиться виправляти підрульовий шлейф сім-модуля на Opel Astra, і в тій справі головне – правильно його розібрати, акуратно склавши на місце. Перегин шлейфу, неправильна його укладання призводять до відмови всіх кнопок на кермі. Основний мінус неправильного демонтажу – відмовляється спрацьовувати подушка безпеки. Краще для усунення проблем зі шлейфом звернутися до майстрів СТО.

Дилема: ремонтувати самому або заїхати на СТО?

СІМ-модуль «Опель-Астра H»: особливості, пристрій, ремонт і схеми
В інтернеті величезна кількість інформації в основному на форумах, де ремонт сім-модуля бортжурналы Opel Astra описують досить докладно. Автомеханіки діють за певною схемою:
 • Хороший результат дає пропайка контактів.
 • Надає позитивну дію виправлення «недуг» шлейфу.
 • Непогано позначається на функціоналі приладу монтаж засувок, які відповідають за зниження вібрації.
 • В інших випадках ефективно сім-модуль «Опель-Астра H» замінити новим.
 • Вивчивши інформацію з різних джерел, господар машини вирішує виконувати ремонт своїми руками з метою економії. Покладаю дуже великі надії на власні знання, очікуваний результат він не отримує. Підсумок – починаються пошуки нового апарату, який коштує досить недешево.

  Важливий момент

  СІМ-модуль «Опель-Астра H»: особливості, пристрій, ремонт і схеми
  Заміна передбачає перепрошивку вироби. Для діагностичних процедур успішно застосовується TECH2 коди Carpass. Для того щоб провести грамотний ремонт сім-модуля «Опель-Астра H», потрібен хороший інструмент, досвід проведення подібних робіт, тому навряд чи варто нехтувати допомогою професіоналів.

  Поетапна підготовка

  Слід дотримуватися певної послідовності ремонтних маніпуляцій. Для початку рульове колесо має зняти. Робити це потрібно при мінусовій скинутой клеми АКБ. Як правильно знімати штурвал? Тут спочатку заважає подушка безпеки, її потрібно прибрати, повернувши кермо на 900 градусів. Далі необхідно зняти кріплення і два кольорових роз'єму від подушки, пропустити їх через кермо. Увага! Розбір подушки зважаючи на наявність пиропатрона проводиться вкрай обережно! Що видно в ніші тепер:
 • Відкривається доступ до пластині сигнальної кнопки, яка виконана з металу.
 • Видніється провід біло-коричневого відтінку, від нього йде харчування у верхню пластину.
 • Нижня пластина «харчується» через коричневий шнур.
 • Також видно гвинт, що тримає пластинку, центральний фіксатор рульового колеса, головний роз'єм, відповідальний за роботу кнопок на штурвалі і пружинка засувок Air Bar.

  Суть подальшого алгоритму

  Колеса потрібно поставити прямо. Кріплення у пластинок відгвинчуємо, від'єднуємо роз'єм джгута сигнальної кнопки. Електропроводи теж потрібно від'єднати. Далі йде облицювання пластикового кожуха, кільце прибирається. Доведеться демонтувати блок управління на тильній стороні колонки. Потім роз'ємний тримач піднімаємо і открепляем. Обов'язковим подальшим умовою буде відмітка положення штурвала. Слід також відкрутити серединний кріплення, і кермо вже легко піддається навколо. Нарешті, можна приступити до «лікування» пристрою, демонтуючи модульний пристрій, що прикріплюється трьома гвинтиками, з рульового механізму. При діагностуванні причини дефектів з модульною системою в недостатньому контакті равликового шлейфу сервісмени зачищають і підгинають роз'ємні «вусики». У деяких ситуаціях звертаються до методики дублювання роз'єму провідним шлейфом, заздалегідь підготовленим.

  Про деякі нюанси

  СІМ-модуль «Опель-Астра H»: особливості, пристрій, ремонт і схеми
  До виконання процедури в сервісній майстерні використовують діагностичне обладнання з метою виявлення проблемних ділянок. Поширена практика пропайки мікроелементної схеми плати або роз'ємів. Постійні вібрації, великі навантаження з різницею температур провокують погіршення рознімних контактів. Для того щоб надійність штирьков не викликала сумнівів, оптимально вдатися до тонкого шару КВТ пасти.

  Метод дубляжу роз'ємів ремонту cim-модуля на «Опель-Астра» виправданий при виявленні некоректного вмикання в робочому режимі поворотників. Заводська струмопровідна паста пригорає внаслідок впливу на неї контактних іскор. В результаті погіршується зчеплення або це веде до його повної втрати. Для ліквідації цієї неприємності механіки видаляється зношена паста, і задіють новий варіант, призначений для електроконтактів. Після зворотного складання конструкції кермо встановлюється в «нульове положення». Допомагає це зробити адаптер OP-COM. «Місія» цього мікропроцесора - синхронізація з ПК з OBD-роз'ємом іномарки. Завдяки спеціальній програмі йому вдається розпізнавати справжній стан справ у електронній системі «залізного коня».

  Пара слів навздогін

  СІМ-модуль «Опель-Астра H»: особливості, пристрій, ремонт і схеми
  Будь-які процедури, будь то діагностика або ремонт, щодо cim-модульної схеми потребують участі досвідчених, висококваліфікованих фахівців, грамотного інструментарію. Якщо не впевнені в своїх технічних здібностях, то краще звернутися в автомайстерню. Несправна апаратура стає винуватицею невпевненого почуття водія на автодорозі, створення аварій. При перших же «дзвіночка», тривожать душу і авто, радимо не затягувати, оперативно реагуючи на ситуацію.