Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Газонаповнені лампи для авто та аналоги у вигляді світлодіодних або галогенових ламп

28.01.19, Різне
349
Сьогодні автомобільний транспорт є досить у багатьох людей або сімей. Для забезпечення максимальної безпеки водієві потрібно відмінно бачити ситуацію на дорозі. Для цього слід потурбуватися хорошим освітленням. Газонаповнені лампи для авто, світлодіодні або галогенні, які підійдуть, і чим вони відрізняються?

Загальні відомості

Між такими лампами, як лампи розжарювання і люмінесцентні, вже досить давно зміцнили свої позиції газорозрядні чи газонаповнені вироби для освітлення дороги. Джерелом світла в такому типі вироби є електричний розряд в газі, в парах металу. Або і те, і інше разом. Газонаповнені лампи для авто отримали свою назву саме з-за цього. Якщо говорити про зовнішньому вигляді даних виробів, то вони можуть бути зі скла, кераміки або металу, а форма може бути сферичної, циліндричної і т. д.


Газонаповнені лампи для авто та аналоги у вигляді світлодіодних або галогенових ламп

Використання пристроїв освітлення

Що стосується застосування газонаповнених ламп для авто, то найчастіше вони є відмінною заміною ламп розжарювання, маючи хороші переваги в певних ситуаціях. Сфера використання цієї продукції наступна:
 • загальне освітлення, включаючи вуличну;
 • підсвічування білбордів, фасадів;
 • освітлення вітрин;
 • використання в якості сигналізаційних приладів;
 • лампи для авто ближнього світла, дальнього світла.
 • Вузькоспрямовані марки газонаповненої продукції

  Тут варто зазначити, що газорозрядні моделі мають кілька лінійок вузьконаправлених ламп.
 • Ксенонові моделі газорозрядного типу з надвисоким тиском. Вони відрізняються більшою яскравістю і кольором. Основний напрямок використання - це апаратура для кінематографа.
 • За ними слідують ртутно-талиевые газорозрядні джерела освітлення. Вони відносяться до джерел випромінювання погружного типу, і при цьому виділяються своєю великою потужністю і спектром. Основний напрямок використання - фотохімія у великих масштабах.
 • Ще одним типом є газонаповнені імпульсні пристрої. Вони характеризуються більшою амплітудою, а також тимчасовими показниками випромінювання. В основному використовуються для швидкісних фотографій і при стробоскопії.
 • Останній вузької лінійкою стали газорозрядні ксенонові лампи. Відразу варто відзначити, що вони відрізняються від наведених вище. Різниця полягає у сфері використання. У них металева оболонка, а основна відмінність від інших - це спектр випромінювання, який ідентичний сонячного світла.
 • Як видно, газонаповнені лампи для авто мають більш широкий спектр використання, ніж освітлення дороги.


  Як працюють газонаповнені джерела освітлення?

  У загальному вигляді можна зазначити, що генерація світла здійснюється за допомогою створення розряду через іонізований газ, в ролі якого можуть виступати: аргон, криптон, неон, ксенон і інші різновиди. Більш докладно робота газонаповнених ламп для авто виглядає наступним чином. Розряд електрики, що проходить між двома електродами, буде видавати світло наповнювача, що перебуває у розрядній трубі. Поява світла здійснюється за рахунок протікання дугових розрядів. Для обмеження струму, а також для запуску газорозрядних ламп у роботу, вимагається ПРА. Варто додати, що є лампи для автомобілів, які наповнені не тільки газом. Наприклад, виріб з натрієм і ртуттю. Коли харчування доходить до лампи, в трубці буде створюватися електричне поле.
  Одна з невеликих характерних особливостей таких ламп - різнокольорове освітлення. Яке залежить від кольору покриття, нанесеного на оболонку.

  Світлодіодні лампи для авто ближнього і дальнього світла

  Такий вид для освітлення дороги вибирають досить багато автомобілістів. Щоб зрозуміти їх вибір, можна розглянути переваги та недоліки цих виробів.
  Газонаповнені лампи для авто та аналоги у вигляді світлодіодних або галогенових ламп
  До переваг можна віднести:
 • Низький рівень нагріву навіть при тривалій роботі. Це гарантує, що, приміром, під час зливи вони не лопнуть з-за попадання вологи на розпечену оболонку продукції.
 • Світлодіодні лампи для авто ближнього і дальнього світла відмінно підходять ще і через вироблення великої кількості світла. Тобто навіть при включеному ближньому світлі водій буде добре бачити дорогу на невеликій відстані попереду.
 • Корпус для такого роду ламп зазвичай виготовляється з міцного і вологонепроникного матеріалу. Це забезпечує захист від дрібних тріщин внаслідок удару, а також стійкість до вібрацій.
 • Що стосується недоліків, то можна виділити наступне:
 • При виході з ладу такої лампи доведеться міняти весь блок фари. Зазвичай це відбувається при перегорання лід-лампи. Хоча справедливо буде сказати, що у них тривалий термін експлуатації.
 • Ціна лампи такого типу починається від 150-200 рублів за штуку або від 850-900 рублів за набір. І може доходити до 3-4 тисяч рублів за набір, що досить дорого.
 • Газонаповнені лампи для авто та аналоги у вигляді світлодіодних або галогенових ламп

  Галогенні лампи

  Даний тип ламп користується досить великим попитом з двох простих причин - величезний вибір моделей, більш низька вартість у порівнянні з аналогами, які мають такі ж характеристики.
  Газонаповнені лампи для авто та аналоги у вигляді світлодіодних або галогенових ламп
  Галогенові лампи для авто H7 - це джерела світла, в основному використовуються для забезпечення ближнього світла. Для дальнього світла набагато частіше використовуються H1. Варто відзначити, що такий тип ламп може бути не тільки галогеновим, але і ксеноновим або світлодіодним. З'явилася дана продукція на ринку ще в 90-х. Ці вироби заслужили величезну довіру водіїв, а тому все ще користуються попитом. Галогенові лампи для авто H7 коштують дешево, для їх монтажу немає потреби встановлювати додаткове обладнання, а вони формують правильний світ.
  Газонаповнені лампи для авто та аналоги у вигляді світлодіодних або галогенових ламп
  Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити висновок. Всі три типи ламп можуть використовуватися для автомобілів. Вибір залежить від переваг водія і фінансових коштів.