Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Моторні масла Luxe: класифікація

29.01.19, Різне
211
Основним елементом захисту рухомих деталей двигуна від тертя вважається моторне масло. Різноманітність подібних складів колосально. Деякі автомобілісти в машину краще заливати масло Luxe. Воно створює на поверхні деталей специфічну мікроплівку і повністю запобігає тертя агрегатів силової установки один про одного.
Моторні масла Luxe: класифікація

Трохи про бренд

Представлена торгова марка належить Delfin Group Worldwide. Спочатку ця фірма випускала масла під брендом Luxeoil, але в 2008 році фірма зазнала деякі зміни і мастильні матеріали стали виготовляти під маркою Luxe. Моторні масла цього виробника підходять для різних типів двигунів (бензинові та дизельні).

Природа основи

Класифікацій моторних масел багато. Часто представлені склади ділять один від одного і в залежності від природи основи. У цьому випадку мастильні матеріали розділені на три класи: мінеральні, напівсинтетичні і синтетичні. Масла Luxe представлені у всіх трьох позиціях.


Мінеральні моторні масла виробляються з продуктів перегонки нафти з їх подальшою гідроочищення. Ці сполуки відрізняються відносною дешевизною, ось тільки їх експлуатаційні властивості залишають бажати кращого. Відсутність модифікуючих присадок не дозволяє використовувати ці склади в складних умовах експлуатації. Напівсинтетичні аналоги також мають повністю мінеральну основу. Однак для підвищення експлуатаційних характеристик до складу масла додатково вводять різноманітні присадки. Це дозволяє розширити температурний діапазон застосовності. Синтетичні моторні масла Luxe виробляються з продуктів гідрокрекінгу вуглеводнів. При цьому частка специфічних модифікуючих синтетичних компонентів значно вище, ніж у напівсинтетичних аналогів. Такі склади істотно надійніше. Єдиний мінус полягає в ціні. Повністю синтетичне масло коштує набагато дорожче аналогів.


В'язкість

Моторні масла Luxe: класифікація
Одним з головних властивостей будь-якого масла вважається його в'язкість. За цим параметром американська асоціація автомобільних інженерів (SAE) запропонувала власну класифікацію. По ній моторні масла Luxe розділені на декілька типів: 0W-30 5W-30 5W-40 і т. п. Перша цифра, зазначена перед буквеним індексом, показує мінімальну температуру, при якій масляний насос здатний прокачати мастильну рідину по системі. Друга цифра характеризує в'язкість складу при робочій температурі двигуна.

Тип силової установки

Масла Luxe окремо випускають для дизельних і бензинових двигунів. Бренд не виготовляє універсальні склади. Справа в тому, що паливо для різних типів силових установок відрізняється. У двигунах відбуваються різні хімічні процеси, що і змушує виробників варіювати види застосовуваних у маслі присадок.