Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Aral, масло моторне: характеристики, аналоги та відгуки

30.01.19, Різне
191
Від вибору моторного масла залежить термін служби силової установки. Якісний мастильний матеріал здатний не тільки відсунути дату настання капітального ремонту, але і значно скоротити споживання пального. Aral користуються високою популярність серед водіїв. В чому полягають їх переваги?

Трохи про бренд

Фірма Aral у чому унікальна. Це один з найстаріших виробників автохімії в Німеччині. За свою вікову історію компанія зуміла довести свою перевагу в порівнянні з конкурентами. Наприклад, саме цей бренд в 1939 році випустив перше повністю синтетичне моторне масло в світі. За даними соціологічних опитувань, близько 90% автомобілістів Німеччини повністю довіряють цій компанії.


Aral, масло моторне: характеристики, аналоги та відгуки
Зараз фірма належить концерну BP. Ось тільки це жодним чином не вплинуло на якість продукції. Aral виробляються лише на двох заводах. Один з них розташований в Зальцбурзі, інший в Гамбурзі. Бренд не продає ліцензій іншим компаніям.
Aral, масло моторне: характеристики, аналоги та відгуки
Унікальний і інший факт. Справа в тому, що у фірми немає окремого виробництва для експортної продукції. Всі склади однакові за своєю якістю. При цьому на одному заводі виготовляються лише певні види мастильного матеріалу. Тобто ймовірність попадання в продаж шлюбу з-за горезвісного людського чинника виключається і в цьому випадку. Мастильні матеріали цього бренду рекомендовані для гарантійного і післягарантійного обслуговування великими європейськими та азіатськими виробниками автомобілів. Вже один цей факт говорить про багато що.

Лінійка

Aral, масло моторне: характеристики, аналоги та відгуки
Бренд зосередив свою увагу виключно на виробництві синтетичних моторних масел. В якості бази в цьому випадку використовуються різні продукти гідрокрекінгу вуглеводнів. Додатково в моторних маслах Aral застосовують різноманітні хімічні присадки. Вони дозволяють розширити область використання мастильних матеріалів, знижують навантаження, яка здійснюється на рухомі деталі силової установки. Єдиний мінус синтетичних масел полягає в їхній ціні. Якісний склад коштує значно дорожче мінерального або напівсинтетичного мастильного матеріалу.


Для суворих випробувань

Одним з головних критеріїв моторного масла є його в'язкість. Американське товариство автомобільних інженерів (SAE) запропонував власну класифікацію мастильних матеріалів саме за параметрами в'язкості.
Aral, масло моторне: характеристики, аналоги та відгуки
Масло Aral 5W30 відноситься до всесезонним. Його можна використовувати на нових силових установках. При цьому склад прокачується при температурі -35 градусів за шкалою Цельсія, а повністю безпечний запуск двигуна може здійснитися при -25 градусів. Більш суворих випробувань склад не витримає. Масло загусне. Енергії акумулятора не вистачить для першого обертання колінчастого вала. При цьому потрібна в'язкість масел Aral 5W 30 зберігається до температури +35 градусів. Цей мастильний матеріал відмінно підходить для машин, що експлуатуються в умовах холодної зими і жаркого літа. Досягти потрібних показників плинності вдалося за допомогою в'язкісних присадок. Вони являють собою звичайні макромолекули полімерів, які згортаються в спіраль при зниженні температури і розгортаються при її підвищенні. Саме завдяки цьому і відбувається регулювання в'язкості.
Aral, масло моторне: характеристики, аналоги та відгуки

Для більш м'яких зим

В регіонах, де температури взимку не опускається нижче -25 градусів за шкалою Цельсія, краще використовувати моторне масло Aral 10W 40. При цих показниках термометра масло можна прокачувати по системі, безпечний ж запуск відбувається при -20 градусах.

Що вибрати в результаті

Багато автомобілістів задаються питанням про те, який тип масла слід підібрати у підсумку. Справа в тому, що в цьому випадку необхідно дивитися не тільки на кліматичні умови регіону, але і на вік двигуна. Під час експлуатації деталі мотора зношуються, між ними збільшується зазор. Высокотекучие оливи 5W30 вже не можуть створити надійну плівку на поверхні агрегатів. Вона просто недостатньо міцний для великих зазорів. Тому в таких випадках краще використовувати більш в'язкі склади. При цьому знижується ризик угорания, так як виключається ймовірність попадання масла в камеру згоряння двигуна.

Про економію палива і потужність мотора

У відгуках про моторних маслах Aral багато автомобілісти відзначають, що ці види автохімії дозволяють підвищити потужність мотора і знизити витрату палива. Цього вдається досягти завдяки миючим присадкам. Бензин і дизельне паливо містять сполуки сірки. При згорянні вони утворюють золу, яка може осідати на стінках двигуна. У результаті знижується об'єм камери згоряння, частина палива виводиться в вихлопну систему. Зниження ефективних розмірів камери негативно позначається і на потужності силової установки. Для видалення нагару використовують різні сполуки рідкісноземельних металів з органічними кислотами. Наприклад, активно застосовують солі кальцію і магнію.
Підвищити дисперсність твердих частинок дозволяють і поліефіри. У цьому випадку принцип дії трохи інший. Заряджена частина молекули прилипає до суспензії, а вуглеводневий радикал утримує її в розчині, запобігаючи випадання осаду. У відгуках про масла Aral водії також відзначають і той факт, що ці склади дозволяють позбутися від шуму і підвищеної вібрації мотора.

Термін служби масла

Масло в двигуні піддається впливу радикалів кисню повітря, нестабільних перекисів і високих температур. У результаті може змінитися хімічний склад мастильного матеріалу. Природно, це негативно позначається на захисті двигуна. Для уловлювання радикалів кисню повітря і перешкоди окиснення інших компонентів мастила використовують феноли та аміни. Ці з'єднання дозволяють розширити підсумковий інтервал заміни. Наприклад, масла Aral здатні витримати навіть 14 тис. км пробігу в жорстких умовах експлуатації (постійні старти і гальмування автомобіля).

Захист від тертя

Синтетичне моторне масло забезпечує кращий захист елементів двигуна від тертя. У цьому випадку у склад вводять спеціальні протизносні присадки. Вони запобігають утворенню задирів на металевій поверхні деталей силової установки. Як протизносних присадок хіміки компанії Aral застосовують сполуки сірки, галогенів та цинку.

Захист від корозії

Aral допомагають знизити і корозійне пошкодження металевих деталей двигуна. Захист від окислення створюють фосфати і сполуки, що містять пов'язану сульфідну сірку. Ці речовини утворюють на металевій поверхні найтонші плівки, які інгібують подальші окислювальні процеси.

Думки автомобілістів

Водії по достоїнству оцінили експлуатаційні характеристики масел Aral. У відгуках про мастильних матеріалах цього бренду стверджується, що мастило знижує шум двигуна, перешкоджає заклинювання, полегшує холодний пуск мотора.
Aral, масло моторне: характеристики, аналоги та відгуки
При цьому масла представленого бренду підходять як для бензинових, так і дизельних силових установок.

Чим замінити

Єдина проблема масел цього бренду полягає в ціні. Справа в тому, що склади виробляють тільки в Німеччині, тому вони коштують дуже і дуже дорого. В якості альтернативи можна використовувати масла марок Castrol і Mobil. Єдине, що потрібно врахувати при виборі, так це в'язкість і природу продукту. Наприклад, доливати масло в двигун іншого класу в'язкості можна ні в якому разі. Вкрай не рекомендується змішувати склади різної природи, наприклад, синтетику з полусинтетикой.
Aral, масло моторне: характеристики, аналоги та відгуки

Як вибрати

Висока вартість мастил Aral і їх популярність в Європі зіграла з виробником злий жарт. Справа в тому, що в СНД стали часто підробляти мастильні матеріали від цього бренду. Тільки уважність автомобіліста дозволить виключити ризики придбання контрафакту. Наприклад, необхідно в обов'язковому порядку вимагати у продавця сертифікати відповідності мастильного матеріалу. Бажано проаналізувати і упаковку, в якій продається масло. Всі склади бренду Aral виробляються в пластмасовій тарі. Спайка швів рівна. На упаковці нанесена спеціальна захисна голограма.