Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як ставити кільця на поршень: технологічний процес встановлення і заміни кілець

30.01.19, Різне
560
Якщо в автомобілі різко погіршилися динамічні характеристики, збільшився витрата масла і палива, з'явилися проблеми з запуском, то це говорить про знос двигуна. Але це ще не вирок. Ці симптоми говорять про те, що потрібна заміна кілець. Давайте подивимося, як ставити кільця на поршень. Процедура не складна, але вимагає наявності інструменту і уважності.

Що знадобиться для заміни?

Для подібної процедури варто підготувати набір гайкових ключів, тріскачку з торцевими головками, динамометричний ключ, знімач для поршневих кілець і сам набір кілець.
Як ставити кільця на поршень: технологічний процес встановлення і заміни кілець
Інструмент для монтажу/демонтажу поршневих кілець відрізняється простою конструкцією і доступною ціною. Без цього пристосування процес заміни може перетворитися на практично нездійсненне завдання. Звичайно, раніше автолюбителі обходилися парою викруток. Але краще, щоб подібний інструмент був, інакше без нього можна пошкодити кільця поверхню поршня. Тим більше що він є завжди в наявності в автомагазинах.


Особливості вибору кілець

Для того щоб двигун працював надійно після ремонту, важливо правильно підійти до вибору кілець. Не варто купувати найдешевший набір. Такі кільця довго не прослужать, і доведеться знову проводити трудомісткий процес заміни. Також важливо оглянути упаковку і самі деталі. На упаковці має бути вся інформація про виробника, матеріал виготовлення. На кільцях має бути маркування. Вона позначає верхню сторону. Всередину упаковки виробники зазвичай вкладають інструкцію, де докладно розказано, як правильно ставити кільця на поршень. На останніх не повинно бути дефектів, навіть самих дрібних.
Як ставити кільця на поршень: технологічний процес встановлення і заміни кілець

Як міняти кільця?

З цієї інструкції можна дізнатися, як ставити кільця на поршень ВАЗ і інших автомобілів, в тому числі і іномарок. Для заміни демонтують піддон картера. Потім відвертають кришки шатунів, виштовхують шатуни. Знімають кільця за допомогою спеціального інструменту.


Важливо прибрати з канавок нагар – чистити потрібно до металу. Неочищений нагар буде заважати встановити нові кільця в посадочні місця. Зручно очищати поршень уламком старої деталі. Щоб прискорити процес видалення нагару, можна замочити поршень в димексиде або будь-який інший чистячої рідини. Тепер потрібно розглянути, як ставити кільця на поршень. Тут потрібна уважність і точність. Кільця дуже тендітні, а самим крихким серед них вважається середнє. В процесі установки деталь дуже легко зламати. При установці важливо правильно орієнтувати кільця, інакше позитивного результату від такої заміни не буде, і навіть навпаки – водій зіткнеться з ще великою витратою масла. Першим ділом встановлюють верхні кільця. На них вказана маркування "TOP". Цієї маркуванням елемент повинен дивитися до днища поршня. Деталь встановлюють скребком вниз. Кільця з фасками монтують так, щоб вони дивилися по напряму вгору. Якщо деталі - складальні, маслос'емниє з двофункціональним пружинним розширювачем, то першим ділом встановлюють верхні і середні. Є й інший порядок установки кілець на поршень. В цьому випадку спочатку встановлюють маслосъемное. Спочатку монтують друге, потім перше. Після цього встановлюють компресійна. Друге компресійне кільце і маслос'емниє деталі слід ставити дуже обережно. Вони дуже крихкі і не зазнають надмірного разжима.
Як ставити кільця на поршень: технологічний процес встановлення і заміни кілець
Потім важливо простежити за замками кілець. Вони повинні бути один до одного під кутом 120 градусів. Якщо вони зійдуться, то буде витрата масла і з'явиться дим з системи вентиляції картера.

Заміна на мототехніці

На скутерах та мопедах це звичайна процедура, яка виконується приблизно один-два рази в сезон. Кільця в таких двигунах – витратний матеріал. Навіть якщо японський двигун, елементи поршневої групи у ньому в кращому випадку тайванські, а в більшості – китайські. В Японії після поломки прийнято позбавлятися від техніки – дешевше і простіше придбати новий скутер. Там серйозною поломкою вважається падіння компресії з-за зносу кілець і поршнів. Насправді ремонт зводиться до заміни деталей поршневої групи. Давайте розглянемо, як ставити кільця на поршень скутера.
Як ставити кільця на поршень: технологічний процес встановлення і заміни кілець

Чотиритактні двигуни скутерів

Отже, є комплект кілець, і власник не знає, що з ними робити. У наборі п'ять кілець – два тоненьких, одне маслосъемное, а також два компресійних кільця. На поршні скутера зроблено три канавки. Змастивши поршень маслом, дуже акуратно надягають тонке кільце в нижню канавку. На нього надягають маслосъемное. Потім знову тонке. Три кільця повинні бути встановлені в одну канавку. Маслосъемное повинно бути між двох тонких.
Після цього одягають компресійні кільця. Вони мають бути встановлені у верхні канавки. Не рекомендується для установки застосовувати який-небудь сторонній інструмент. Слід пам'ятати, що кільця дуже крихкі і легко ламаються. Якщо компресійні деталі різні, то одному зазвичай закругленої форми, а друге - у формі трапеції. Заокруглене ставлять у верхню канавку, а трапецієподібне – нижче. Скіс повинен розширюватися зверху-вниз. Внизу канавки кільце повинно бути більш широким, ніж у верхній частині.
Як ставити кільця на поршень: технологічний процес встановлення і заміни кілець
Замки не встановлюються один над одним. Вони повинні бути під кутом 120 градусів одна до одної. Ось як ставити кільця на поршень мопеда. Як видно, тут немає нічого складного.

Мопеди "Альфа"

Ця техніка дуже популярна в Росії. Коли потрібно робити заміну кілець і поршнів? Цю роботу проводять при зниженні компресії до 450 кПа. Її можна також заміряти компрессометром. Також про необхідність заміни повідомить випуск: якщо в газі є дим, то кільця потрібно міняти. Міняють їх на таких мопедах через кожні 10-12 тисяч кілометрів.
Як ставити кільця на поршень: технологічний процес встановлення і заміни кілець
Перед монтажем деталей потрібно їх вручну підігнати по канавці в поршні. Їх пропилюють надфілем і обробляють наждачним папером. Потім варто проміряти зазор в замку кільця, яке вставлено без перекосів в циліндр. Нормальний параметр для нових компресійних деталей становить 004–008 міліметра. Ідеальний зазор для маслозйомних становить 0025–0065 міліметра. Якщо проводиться заміна компресійних деталей, то міняють їх на нехромированные. Фахівці розповідають, як ставити кільця на поршень "Альфа": правильно підігнане до поршня кільце сідає в канавку під своєю вагою. Якщо воно не йде, то можна трохи придавити вручну.

На закінчення

Заміна кілець допоможе відновити компресію двигуна і іноді знизити витрату масла. Але це допомагає далеко не завжди. Якщо циліндр зношений, і є еліпс, то нові елементи будуть довго притиратися до циліндра. Це буде супроводжуватися витратою масла, сизим вихлопом, димом з системи вентиляції картера. Але якщо на циліндрі ще залишився заводський хон, а вимірювання показують, що знос невеликий, то можна сміливо ремонтувати поршневу. Як ставити кільця на поршень, ми розглянули в статті.