Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Негативний розвал. Навіщо роблять негативний розвал задніх коліс

31.01.19, Різне
555
В останні роки величезна кількість автомобілістів стало цікавитися темою негативного розвалу коліс, на задній осі. В інтернеті ходять сотні чуток, що таким чином можна підвищити керованість. Зараз часто рекламують развальные пластини. Давайте подивимося, чи корисна ця регулювання для звичайного автовласника.

Загальна інформація

Перш ніж почати розглядати плюси і мінуси негативного розвалу, варто розібратися, що взагалі являє собою цей розвал і яким він буває. Цей невеликий лікнеп буде корисний починаючим водіям. Існує три види розвалу колеса – це нульовий, негативний і позитивний.
Негативний розвал. Навіщо роблять негативний розвал задніх коліс
Тепер про кожного окремо. Коли розвал нульовий, кути установки колеса повністю перпендикулярні поверхні чи асфальту. Якщо верхня частина шин автомобіля дивиться всередину кузова, тоді це негативний розвал. Якщо верхня частина колеса спрямована назовні, тоді встановлено позитивний кут.


При їзді на автомобілі параметри розвалу-сходження постійно збиваються. На колеса виявляються серйозні навантаження. Кути мають властивість змінюватися. Часто в процесі експлуатації стає помітно, що кути на передній осі і на задній не збігаються. Тому варто частіше заїжджати на СТО і робити регулювання кутів на колесах двох осей. Робиться це на спеціальних стендах розвал-сходження. Якщо налаштування кутів оптимальні, тоді автомобіль стає більш маневреним і стійким на дорозі. Навіть якщо змінити розвал всього на два градуси, то це може дуже серйозно впливати на характеристики стійкості. Також це вплине і на строк служби гуми.

Для чого потрібен мінусовий розвал?

Може здатися, що він робиться для стилю. Багато бачили машини, підготовлені для дріфту або просто машини з маленьким кліренсом і колесами з розвалом задньої осі. Спробуємо розібратися, навіщо це роблять з точки зору фізики.


Даний розвал позитивно впливає на керованість автомобіля. Це дає можливість на порівняно високій швидкості входити в повороти. Розвал в мінусі не дає задній осі піти в занесення. У автомобіля є три типи поворотності. Є недостатня, нейтральна, а також надмірна. Остання в даному випадку найважливіша.

Надлишкова обертальність

Як вона проявляється? Якщо першими втрачають зчеплення колеса на задній осі, то це надлишкова обертальність. В даному випадку у машини знесе задню вісь. Можливий навіть розворот. Задньопривідні авто дуже схильні до цього, коригувати машину складніше порівняно з переднім приводом. При дотриманні рекомендацій автомобіль безпечний, але на слизькому покритті надлишок поворотності відчувається.

Методи боротьби з даним явищем

На передній осі налаштовують позитивний розвал. При кренах збільшується нахил колеса назовні. Підвіску налаштовують на вертикальну твердість. Один з популярних методів боротьби з надлишком поворотності на задній осі – це як раз негативний розвал задніх коліс.

Трохи про дріфт

Для міської їзди розвал в мінус на задній осі можна і не робити. Але якщо розглядати автомобіль для дріфту, то тут такий підхід дуже актуальне. Це дозволяє авто буквально вгризається в дорогу. Для дріфту значення мінусового розвалу може бути в діапазоні від -05 до -55 градусів. Оптимальним вважається розвал в мінус і для кільцевих гонок. На передній осі кут розвалу повинен бути більше, ніж на задній.
Негативний розвал. Навіщо роблять негативний розвал задніх коліс
При вході в поворот на великій швидкості, кузов авто сильно крениться. Саме в даний момент на колесо виявляється дуже сильний вплив. Воно може піти в плюсовій розвал. Це може спровокувати зрив в занос. Якщо кут розвалу становить -20 або -25 градуси, тоді крен кузова не так сильно будуть впливати на колесо, і машина увійде в поворот впевнено і легко. При цьому швидкість може бути досить високою.

Stance-культура

Говорячи про мінусове розвал коліс, потрібно обов'язково сказати про це перебігу. Це мода на машини з низькою підвіскою і дуже сильно заваленими колесами.
Негативний розвал. Навіщо роблять негативний розвал задніх коліс
У ці авто, як данина стилю, встановлюють величезні широкі диски. При цьому посадка автомобіля дуже низька. Диски повинні бути такими великими, що можуть навіть не поміститися в колісну арку. Для цього і роблять мінусовий розвал. З боку це виглядає ефектно, але знижується комфорт водіння.

Недоліки

Вище ми розглянули плюси мінусового розвалу коліс. Тепер розглянемо недоліки. Внутрішня частина покришки буде піддаватися при такій настройці підвищеного зносу. Різкі розгони і гальмування будуть не занадто ефективними, так як зменшується площа контакту колеса автомобіля з асфальтом. Якщо машина рухається по поганій дорозі, то її може відвести в сторону.
Негативний розвал. Навіщо роблять негативний розвал задніх коліс
Найнеприємніше – це швидка швидкість зносу покришок. Інтенсивний знос буде навіть тоді, коли шина встановлена навіть під негативним кутом -1 градус. Чим більше цей кут, тим швидше знос покришок. Гонщики можуть собі дозволити міняти покришки після кожного заїзду. Для рядового автовласника така установка кутів може бути збитковою. Особливих переваг у місті водій цивільного авто не отримає.

Як змінюють розвал?

Перш ніж братися за зміну кутів на автомобілі, необхідно дізнатися, а чи підходить для конкретної моделі і марки такий розвал і буде в нормі параметри вертикальної та поперечної стійкості автомобіля. Тепер варто перейти до того, як зробити негативний розвал. Для цього необхідно підібрати в магазинах пластини для кутів установки коліс. Сьогодні вони продаються під будь-яке авто. При виборі пластин потрібно враховувати бажаний кут. Вибір дуже великий, а всі деталі різні. Алгоритм установки практично однаковий для більшості авто.
Негативний розвал. Навіщо роблять негативний розвал задніх коліс
Машину потрібно підняти з допомогою домкрата або підйомника. Потім знімають колесо, далі – барабанний або дисковий гальмівний механізм разом з колодками. Після цього знімають маточину. Потім залишається тільки встановити пластину по інструкції і всі демонтовані раніше деталі. Такі ж маніпуляції проробляють і з зворотним колесом. Процедура не представляє труднощів, але якщо навиків немає, можна поїхати на стенд розвал сходження, перевірити встановлений кут, а потім попросити фахівців встановити пластину на автомобіль.