Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Моторне масло 5W40 Mobil Super 3000 X1: опис та відгуки

31.01.19, Різне
165
Термін служби силової установки безпосередньо залежить від якості моторного масла і періодичність його заміни. Мастильний матеріал запобігає тертя металевих деталей двигуна один про одного. Ризик передчасної поломки знижується. Деякі види масел здатні збільшити потужність старого мотора, зменшити витрату палива. Серед водіїв СНД високим попитом користуються масла Mobil 5W40 Super 3000 X1. У чому полягають переваги цих мастильних матеріалів і для яких умов експлуатації їх краще застосовувати?
Моторне масло 5W40 Mobil Super 3000 X1: опис та відгуки

Трохи про бренд

Американська компанія Mobil — один з лідерів ринку нафти і вуглеводнів. Підприємство займається видобутком сировини, його переробкою і транспортуванням. Такий підхід дозволяє дещо знизити вартість кінцевої продукції бренду. Тому оливи цього виробника відрізняються привабливою конкурентною ціною.


Моторне масло 5W40 Mobil Super 3000 X1: опис та відгуки

Природа масла

Всі моторні масла прийнято ділити на три великі класи: мінеральні, напівсинтетичні і синтетичні. Ця градація заснована на тип використовуваної основи. Склад 5W40 Mobil Super 3000 X1 відноситься до останнього класу масел. В якості бази в цьому випадку використовуються продукти гідрокрекінгу нафти. Експлуатаційні характеристики масла поліпшує комплекс легуючих присадок, що використовуються в складі. В результаті такого підходу вдалося помітно розширити область застосування продукту.

В'язкість

Ця категорія масел відноситься до высокотекучим. Класифікацію мастильних матеріалів за їх показниками в'язкості ввела асоціація автомобільних інженерів Америки (SAE). Склад 5W40 Mobil Super 3000 X1 відноситься до всесезонним. Взимку його можна використовувати до -25 градусів за шкалою Цельсія. При цьому насос здатний прокачати масло по системі навіть при -35 градусів. При більш низьких температурах рідина густіє, запуск мотора стає небезпечним, так як підвищується ризик тертя металевих деталей один про одного. Це може призвести до заклинювання двигуна.


Для якихось моторів

Моторне масло 5W40 Mobil Super 3000 X1: опис та відгуки
Моторне масло 5W40 Mobil Super 3000 X1 призначається для бензинових і дизельних двигунів. Його можна заливати в силові установки автомобілів з повним приводом, седанів і легких вантажівок. Мастильний матеріал рекомендують використовувати і в моторах, оснащених прямим упорскуванням палива. При цьому сама олія підходить також для руху з перевантаженнями, жорсткої експлуатації (чергування розгонів і різких зупинок).

Пара слів про присадки

Присадки — спеціальні речовини, які використовуються для покращення базових властивостей масел. Вони дозволяють розширити експлуатаційні характеристики продукту в рази. В олії 5W40 Mobil Super 3000 X1 використовуються самі різні модифікуючі компоненти. Про найбільш важливі з них необхідно поговорити окремо.

В'язкісні

Ці речовини дозволяють підтримувати в'язкість суміші на необхідному рівні в межах максимально широкого температурного діапазону. В цьому випадку використовують сополімери стиролу і дієнів, сополімери олефінів. У кожному з двох варіантів механізм дії однаковий. При підвищенні температури макромолекула розкручується з спіралі, що збільшує щільність масла. При зниженні, навпаки, виникають додаткові водневі зв'язки і розміри макромолекули знижуються в кілька разів. Це дозволяє регулювати в'язкість і покращує експлуатаційні характеристики продукту.
Моторне масло 5W40 Mobil Super 3000 X1: опис та відгуки

Дисперсійні

Ці присадки знижують вірогідність коагуляції твердих частинок, що перебувають у складі олії. Як диспергуючих присадок використовують різноманітні основи Манніха та поліефіри. Механізм їх дії простий. Полярна частина молекули закріплюється на поверхні твердої частинки, а довгий вуглеводневий радикал залишає з'єднання в суспензії. Випадання осаду виключається.

Детергенти

Як було сказано вище, характеристики 5W40 Mobil Super 3000 X1 дозволяють використовувати це масло навіть для типів дизельних двигунів. Багато в чому така універсальність обумовлена збільшенням кількості детергентів у складі мастильного матеріалу. Дизельне паливо містить велику кількість різноманітних сполук сірки. При їх згоранні виникає зола, яка осідає в камері двигуна. У результаті знижується потужність силової установки і зростає витрата палива. Просто частина пального не встигає окислюватися і потрапляє в вихлопну систему. Солі органічних кислот зі лужно-земельними металами знижують ризики коагуляції сажі та її випадання в осад. При цьому подані сполуки здатні зруйнувати і вже сформувалися агломерації нагару. У відгуках про 5W40 Mobil Super 3000 X1 водії відзначають, що зазначений склад дозволяє збільшити потужність мотора, знижує шум і вібрацію двигуна. Це відбувається як раз із-за того, що масло видаляє стару сажу з металевих деталей силової установки.

Антиокислювальні присадки

Часто властивості масла змінюються із-за окислення компонентів складу вільними радикалами кисню повітря і різними перекисями. Для інгібування цього негативного процесу у складі цього продукту використовують феноли і різні аміни. Речовини вловлюють атомарний кисень, залишаючи хімічний склад масла стабільним протягом усього терміну служби.

Антикорозійні присадки

Масло 5W40 Mobil Super 3000 X1 підходить навіть для старих двигунів. Проблема цих силових установок полягає в тому, що часто на деталях, виготовлених із сплавів кольорових металів, починається процес корозії. Інгібувати цей процес дозволяють різноманітні сполуки сірки і фосфати. Вони створюють на поверхні металевих деталей найтоншу плівку сульфідів, не разрушаемую в результаті тертя. У результаті ймовірність подальшого поширення корозії падає в рази.

Модифікатори тертя

Для зниження сили тертя прийнято використовувати з'єднання молібдену. З допомогою цих присадок вдається збільшити ККД силової установки, знизити витрату палива. У відгуках про представленому олії водії відзначають, що машина стає помітно економічніше. Витрата палива знижується приблизно на 5%.
Моторне масло 5W40 Mobil Super 3000 X1: опис та відгуки

Протипінні

Виробники підвищили в складі і частку протипінних присадок. Ці сполуки збільшують поверхневий натяг масла, перешкоджають утворенню бульбашок в рідині при збільшенні кількості обертів. В цьому випадку використовують різноманітні вищі парафіни.

Депресорні присадки

Підвищити стабільність в'язкісних властивостей масла вдалося завдяки застосуванню депресорних присадок. Ці сполуки знижують розміри макромолекул вищих парафінів, які утворюються при охолодженні мастильного матеріалу. Це дозволило помітно знизити температуру застигання. Масло переходить в тверду фазу при -39 градусах за шкалою Цельсія.

Рекомендації виробників машин

Цей склад рекомендований для гарантійного та післягарантійного обслуговування автомобілів BMW, VW, Renault, Citroen. Олія підходить і для вітчизняних машин марки "Лада". Причому ці рекомендації дали самі виробники техніки.

Як вибрати

Надійність складу і приваблива ціна створили іншу проблему. Справа в тому, що в продажу з'явилося і багато контрафакту. Причому підробляють масла абсолютно різного обсягу. Наприклад, часто у продажу з'являються контрафактні склади 5W40 Mobil Super 3000 X1 4л. Як відрізнити оригінальну продукцію від підробленої?
Моторне масло 5W40 Mobil Super 3000 X1: опис та відгуки
Для початку необхідно звернути увагу на саму упаковку. На тарі не повинно бути ніяких деформацій, зазор між кришкою і кільцем для фіксації виключений. Слід уважно проаналізувати і шов каністри. У оригінальної продукції він прямий, без видимих дефектів. У контрафактного олії в цьому випадку все дещо інакше. Бажано врахувати і місце, в якому купується сам мастильний матеріал. Покупку краще робити у великих магазинах. При цьому необхідно зажадати у продавця сертифікати відповідності. В іншому випадку краще відмовитися від придбання.

Думка власників

Відгуки про 5W40 Mobil Super 3000 X1 виключно позитивні. Автомобілісти відзначають стабільність якості масла. Інтервал заміни становить 10 тис. км.
Моторне масло 5W40 Mobil Super 3000 X1: опис та відгуки
Ось тільки сподіватися виключно на ці цифри не можна. Необхідно періодично здійснювати візуальний контроль мастильного матеріалу. При зміні кольору мастила, появі твердих суспензій або неприємного запаху слід негайно провести заміну.