Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як обманюють на заправках? Схеми недоливу палива. Що робити, якщо обдурили на заправці

31.01.19, Різне
168
Випадки шахрайства на АЗС в Росії і країнах СНД – не рідкість. Незважаючи на досить високу вартість палива, власники великих і дрібних мереж, що торгують паливом, постійно впроваджують схеми, щоб урвати з автовласників додаткові гроші у вигляді недоливу пального. Кожен день спритні підприємці вигадують все нові і витончені способи відбирання грошей у населення. Автомобілісти хотіли б дізнатися, як дурять на заправках, щоб не попастися на виверти хитрих операторів АЗС, і що потрібно робити, якщо все-таки обдурили.

Як виглядає обман на АЗС?

Якщо раптом стало здаватися, то машина споживає більше палива, ніж раніше, то слід звертатися в сервісний центр або до офіційного дилера, який продав автомобіль. Якщо фахівці виключать несправності автомобіля, тоді рекомендується уважніше придивитися до заправці, де часто машина заправляється.


Найчастіше в "витраті палива" винні працівники заправної станції. Вони просто не доливають пальне в бак автомобіля, а потім зливають його в каністру і далі або використовують для своїх особистих цілей, або ж продають, отримуючи незаконну вигоду. Оператори і заправники не бояться навіть фахівців ФСБ, які іноді проводять перевірки АЗС, щоб присікати випадки шахрайства, адже на вкраденому у автовласників паливі такі "бізнесмени" роблять по кілька мільйонів рублів на рік.
Як обманюють на заправках? Схеми недоливу палива. Що робити, якщо обдурили на заправці

Особливості роботи АЗС

Недолив палива в бак забезпечений на будь-якій заправці. Різниця лише в кількості літрів, а це вже залежить від жадібності зміни кількості палива, яке купує водій. Найчастіше недоливають від 1 до 35 літра бензину на кожні 10 літрів. Якщо автомобіліст набуває 20 літрів, то недолив складе від 2 до 4 літрів. Якщо оплачено 50 літрів, то 8 літрів недоливу – це звичайна справа.


Технічні це реалізується за допомогою невеликої плати, встановленої в непримітному місці всередині колонки. Якщо стара колонка, зі стрілками, і електронної плати не вимагається – достатньо з'єднати контакти дротом. Також недолив реалізується заправником. Безперервні схеми недоливу палива практично не застосовуються – іноді АЗС відвідує транспортна інспекція для контрольних закупівель в мірні ємності. Коли водій починає розбиратися в причини недоливу, то додаткову електроніку відключають, і колонка починає працювати чесно. Надії автомобілістів, що нові електронні колонки неможливо обдурити, наївні. Це комп'ютер, а значить в умілих руках він буде показувати водієві те, що потрібно. Обман дуже елегантний і чутливий до об'єму палива, що купується.
Як обманюють на заправках? Схеми недоливу палива. Що робити, якщо обдурили на заправці

Чому все саме так?

Обман на АЗС був закладений у цей бізнес спочатку. Ще давним-давно існувала система прийому персоналу заправки на роботу, коли власник оголошує працівнику, скільки він повинен платити з кожної тонни проданого палива. Якщо цей план не платити, то людину звільнять і візьмуть іншого. Бензин має властивість кудись витікати, випаровуватися, зменшуватися в обсягах при охолодженні. Обманюють заправки навіть бензовози. Недостачу ж оператори змушені покривати самостійно зі своєї кишені.
В торгівлі, і справа стосується не тільки АЗС, іноді трапляються інспекції або ж недостачі, а з огляду на мізерні зарплати заправників/операторів, відкупитися нелегко.

Види шахрайства

Заправитися на будь-якій заправці без обману можна, якщо знати основні способи, якими користуються оператори, заправники і власники АЗС. Зараз банальний недолив зустрічається рідше, і "підприємці" придумують все більш витончені варіанти. Знаючи ці способи, водій зможе побачити спроби обману і вживе заходів.
Як обманюють на заправках? Схеми недоливу палива. Що робити, якщо обдурили на заправці

Змінене ЗА

Ось як обманюють на заправках, це популярна схема. Програмне забезпечення колонки налаштовується так, щоб на колонці відображалося надходження в бак автомобіля, наприклад, 10 літрів, а реально заливалося 8. Працює формула N-2. Є реальний приклад. За результатами рейдів ФСБ фахівцям вдалося вийти на якогось хакера – Дениса Заева. Програміст зумів розробити вірус, який він продавав керівником заправних станцій. Найчастіше продавалася не тільки програма, але хакер також отримував частину вкраденого доходу – кілька сотень мільйонів рублів. Аналогів даного програмне забезпечення не існує. Складність в тому, що виявити шкідливу програму не могли не тільки фахівці контролю якості АЗС, але і співробітники МВС. У ФСБ вийшло встановити вірус лише за допомогою оперативних заходів. ЗА впроваджувалося в систему сумарних лічильників на заправної колонки, обладнання технічного протоки і контрольно-касовий облік. Схема працювала за наступним сценарієм. Як відомо, на АЗС є резервуари під паливо. Один з них навмисно залишали порожнім. У кожну заправку, яка оплачена автомобілістом, в бак не потрапляло від 3 до 7 від сплаченого обсягу. Але на моніторі оператора заправки і на колонці відображалося, що в бак залитий весь обсяг. Відсоток недоливу потрапляв у вільний резервуар, природньо, що ніяких записів у системі про це не робилося.
Далі, коли резервуар наповнявся, пальне продавалося, а вірус не відображав в обліковій системі ці угоди. Таким чином всі гроші йшли прямо в кишені учасників схеми. Хакер затриманий. Він і поділився з правоохоронцями, як недоливають бензин на заправках, але справа його продовжує жити, нехай і у вигляді інших електронних рішень і в інших масштабах

Людський фактор

Автолюбителі, які вирішили заправитися, завжди раді, коли до машини підходить заправник і пропонує наповнити бак. Але заправники працюють не з добрих спонукань і навіть не через зарплати. Якщо в середньому не доливається в один бак бензин на суму в 15 рублів, то за денну зміну вдається заробити більше 2000 рублів. Ось як обманюють на заправках. Власники мереж АЗС не беруть на роботу заправників з досвідом роботи, адже ті вже знають всі схеми.
Як обманюють на заправках? Схеми недоливу палива. Що робити, якщо обдурили на заправці

Недолив на здачу

Так роблять найчастіше на АЗС, розташованих на трасах. Працівник, який виробляє розрахунок, каже, що у касі немає здачі з великих купюр, і щоб вийти з даної ситуації, можна залити ще палива. Водії не звертають увагу на те, скільки пального залито, і спокійно їдуть.

Бензин затримується в шлангах

Такий підхід використовується там, де колонки клацають в процесі заправки. Після цих клацань подача бензину припиняється. Бензин зі шлангів виллють через деякий час після того, як пістолет буде повішений. Щоб уникнути цього, потрібно почекати близько 20 секунд, щоб бензин зі шланга вилився в бак.
Як обманюють на заправках? Схеми недоливу палива. Що робити, якщо обдурили на заправці

Перегин шланга

На шлангах заправних колонок можуть бути перегини, або ж вони туго скручені. Це робиться навмисно. Адже в куточках накопичується певний обсяг бензину. Щоб вилилося все, що сплачено, потрібно розправляти згини, якщо вони є.

Можна помітити обман?

По датчику рівня палива в машині помітити недолив бензину на АЗС неможливо. Це неможливо, навіть якщо встановлений бортовий комп'ютер. Взагалі довести недолив практично неможливо. Він в більшості випадків завжди в межах тих залишків, на яких водій приїхав. Якщо заправляти пальне в каністру, теж неможливо помітити. Адже тоді чи не обманюють зовсім, або обманюють, але трохи. Адже всі знають, як неохоче відпускають бензин навіть у металеву каністру – кожен раз вага каністри різний, навіть якщо купувати на АЗС "Роснефти" однаковий обсяг палива.
Як обманюють на заправках? Схеми недоливу палива. Що робити, якщо обдурили на заправці

Як уникнути обману

Не потрібно допускати, щоб початок процесу заправки проходило без автомобіліста. Лічильник повинні скинути безпосередньо на очах. Повинен отсчитаться кожен оплачений літр. При цьому не повинно бути різких стрибків, це допустимо тільки в кінці процесу, коли доливаются копійки. Це єдине, що може зробити сам автовласник.
На заправках, де є заправники, також потрібно стежити за всім перерахованим. Крім того, варто стежити, щоб руки заправника не натискали на кнопки і не лізли всередину колонки. Але і це не порятунок від недоливу. Якщо система АЗС вбудована і керування нею здійснюється дистанційно, то в більшості випадків система купується у грамотних фахівців за великі гроші.

Куди скаржитися при обмані

Розібравшись, як дурять на заправках, автолюбителі хотіли б також дізнатися, куди скаржитися в такому випадку. Не рекомендується витрачати час і нерви на суперечки і лайка з персоналом АЗС або з власниками. Вони і так в курсі, адже власноруч замовляли виготовлення засобів для відбирання грошей у покупця бензину. Максимум, чого можна домогтися, це безкоштовні 10 літрів бензину. І що робити, якщо обдурили на заправці? Можна подати скаргу вищестоящому керівного складу компанії, якій належить АЗС. Також обов'язково подається скарга в податкову, торговельну та транспортну інспекцію. Зазвичай після цих перевірок бажання обманювати покупців на час пропадає.
Як обманюють на заправках? Схеми недоливу палива. Що робити, якщо обдурили на заправці

Висновок

Звідки вся ця інформація? З особистого досвіду заправників, які не один рік пропрацювали на АЗС "Роснефть" і інших подібних. Можливо, ця інформація допоможе комусь економити гроші.