Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Масло "Міцубісі 5W30": характеристики, поради з вибору

01.02.19, Різне
153
У Росії автомобілі марки "Міцубісі" користуються дуже високим попитом. При цьому продовжити ресурс двигуна можна тільки за допомогою оригінального моторного масла. "Міцубісі 5W30" повністю відповідає всім вимогам виробника автомобілів цього класу. Тому більшість водіїв машин відповідної марки рекомендують заливати виключно зазначений склад.

Природа масла

Всі мастильні матеріали для двигуна прийнято ділити на три категорії. Градація йде в залежності від природи основи. В артикулі масла "Міцубісі 5W30" сказано, що представлений склад повністю синтетичний. В якості базового компонента використовуються продукти гідрокрекінгу вуглеводнів. Для поліпшення технічних характеристик масла використовують комплекс присадок.


Масло "Міцубісі 5W30": характеристики, поради з вибору

Для будь двигунів

Оригінальний склад розроблений компанією Nippon. Цей бренд займається також виготовленням мастильних матеріалів для Honda, Toyota, Nissan. Моторне масло "Міцубісі 5W30" відмінно підходить для бензинових і дизельних двигунів автомобілів цього ж виробника. Його можна застосовувати як у старих, так і нових моторах.
Масло "Міцубісі 5W30": характеристики, поради з вибору

Сезон використання

За класифікацією SAE, представлений склад відноситься до категорії всесезонних. При цьому прокачати масло по системі можна при температурі -35 градусів за шкалою Цельсія. Безпечний запуск двигуна можливий при -25 градусів. При більш низьких температурах масло загусне і енергії акумулятора не вистачить для першого обертання колінчастого вала.


Масло "Міцубісі 5W30": характеристики, поради з вибору

Трохи про присадки

У синтетичних моторних маслах використовують різні види присадок. Ці сполуки покращують базові характеристики складів в рази. У результаті вдається підвищити і якість роботи силової установки.

Детергенти

Масло "Міцубісі 5W30" для дизеля підходить насамперед тому, що виробники додали до складу велика кількість миючих присадок. Справа в тому, що паливо для такого типу двигунів містить велику кількість сірки. При згорянні виникає сажа, яка згодом осідає на стінках деталей силової установки. Це знижує потужність двигуна, з'являється специфічний стукіт, збільшується витрата палива. Як детергентів використовуються різні сполуки рідкісноземельних металів, наприклад, солі магнію, барію. Ці речовини розбивають агломерації сажі. Застосування цієї олії дозволяє зменшити стукіт мотора, підвищити ККД, знизити витрату палива.
Масло "Міцубісі 5W30": характеристики, поради з вибору

Антиокислювачі

Масло в двигуні піддається дії підвищених температур і радикалів кисню повітря. У сукупності це може призвести до того, що зміниться хімічний склад мастильного матеріалу і помітно знизяться його експлуатаційні характеристики. Усунути цей негативний ефект допомагають різноманітні антиокислювачі. Феноли та аміни вловлюють вільні радикали і перешкоджають окисленню інших сполук, що входять до складу олії. Використання таких присадок дозволяє збільшити термін служби мастильного матеріалу. У відгуках про маслі "Міцубісі 5W30" (синтетика) власники відзначають, що склад може витримати 14 тис. км пробігу.

Захист від корозії

Головною проблемою всіх старих двигунів вважається корозія. Іржа може виникати на елементах вкладишах підшипника колінчастого вала, втулках шатуна. Корозії піддаються всі деталі, виготовлені із сплавів кольорових металів. Для зниження ризиків появи цього негативного процесу до складу олії "Міцубісі 5W30" виробники включили сполуки сірки і фосфору. На поверхні металів вони утворюють плівку з сульфідів і фосфидов, яка запобігає подальше поширення іржі. У підсумку термін капітального ремонту силової установки помітно відсувається.

В'язкісні

В'язкісні присадки в синтетичних моторних масла становлять приблизно 50% від загальної кількості всіх легуючих компонентів. Вони необхідні для регуляції щільності мастильного матеріалу. Ці присадки являють собою полімерні макромолекули. При знижених температурах ці сполуки згортаються в спіраль, що помітно зменшує щільність складу і дозволяє зберегти потрібну в'язкість. При підвищених температурах макромолекули розгортаються, текучість масла знижується.

Протипінні

Використання в олії детергентів знижує поверхневий натяг мастильного матеріалу. Це підвищує ризик піноутворення. Природно, цей процес негативно позначається на розподілі масла по рухомих деталей силової установки. Захист двигуна падає в рази. Підвищити поверхневий натяг вдається завдяки застосуванню з'єднань кремнію. Вони руйнують бульбашки повітря, які виникають під час підвищеної швидкості циркуляції масла.

Модифікатори тертя

З'єднання молібдену знижують тертя рухомих деталей силової установки один про одного. Вони володіють великою адгезією. На металевій поверхні створюється міцна плівка, яка усуває ймовірність контакту деталей один з одним. За допомогою представлених сполук вдається навіть трохи підвищити економічність автомобіля. У відгуках про маслі "Міцубісі 5W30" водії відзначають, що склад знижує витрату палива приблизно на 8%. Багато в чому це можливо саме завдяки активному застосуванню різних модифікаторів тертя.
Масло "Міцубісі 5W30": характеристики, поради з вибору

Протизносні присадки

Підвищити ресурс мотора дозволяють і різноманітні протизносні присадки. В цьому випадку застосовують різні сполуки сірки, фосфору і галогенів. Вони виключають ймовірність утворення на металевій поверхні яких би то ні було рисок і задирів. Лужні з'єднання дозволяють також знизити знос поршневих кілець і циліндрів. Ці присадки більш ефективні при використанні палива, що містить велику кількість сірки.

Депресорні присадки

Температура застигання масла "Міцубісі 5W30" дорівнює -45 градусів Цельсія. За цим показником склад значно випереджає аналоги від Mobil і Castrol. Справа в тому, що в цьому смазочном матеріалі активно застосовують різні депресорні присадки. Представлені речовини зменшують розміри кристалів парафінів, що утворюються при негативних температурах. В результаті чого масло залишається текучим навіть в дуже сильний мороз.

Як вибрати

Популярність олії "Міцубісі 5W30" зіграла з ним злий жарт. Справа в тому, що цей склад стали часто банально підробляти. Нерідко замість оригінальної суміші в каністру заливають звичайну відпрацювання. Як вибрати якісний продукт? Для цього необхідно скористатися деякими простими правилами.
Масло "Міцубісі 5W30": характеристики, поради з вибору
По-перше, від контрафакту оригінальне масло "Міцубісі 5W30" можна відрізнити по аналізу каністри. Між кришкою і кільцем фіксації не повинно бути ніяких зазорів. Шов каністри у якісного складу тільки прямий, без видимих дефектів. По-друге, при найменших підозрах на контрафакт у продавця необхідно зажадати всі сертифікати відповідності. Бажано купувати масло тільки у великих мережевих магазинах.