Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Запах вихлопних газів в салоні автомобіля: перевірити і як усунути

01.02.19, Різне
291
Під час поїздки став відчуватися запах вихлопних газів в салоні автомобіля? На цей тривожний сигнал варто звернути увагу, зробити ряд важливих дій. З цією проблемою стикається практично кожен водій, потрібно розібратися як оперативно і ефективно з нею впоратися.

З'ясовуємо причини

Запах вихлопних газів в салоні автомобіля: перевірити і як усунути
Одним з винуватців такого неприємного казусу, як запах вихлопних газів в салоні автомобіля, стає забруднене салонний фільтр. Він розташовується за бардачком, демонтувавши який можна буде переконатися в його чистоті або необхідності заміни. Якщо фільтр чистий?


 • Порушена герметичність випускної системи виливається в малоприємні «аромати». Вся справа в прокладці приймальної труби: в ході руху вона може пошкодитися.
 • Також пропускання газів всередину машини виникає із-за дефектів випускного колектора.
 • Прогоряння гофри дозволяє вихлопам проникати в салон при закритих вікнах. Діагностувати подібні моменти можна, почувши посилений шум мотора.
 • Вихід із ситуації – ремонт відновлення герметичності системи.

  Секрети ущільнювальних гумок

  Запах вихлопних газів в салоні автомобіля: перевірити і як усунути
  Найчастіше винні в появі запаху вихлопних газів в салоні автомобіля зношені ущільнювальні гумки. Під час поїздки тиск у салоні про порівнянні зі значеннями атмосферного знижено. Це пов'язано з тим, що повітря надходить з-за роботи обігрівача, виходить через клапани. При зниженні показників тиску повітряні потоки спрямовуються в салон. Гумки на дверцятах і задніх ліхтарях пересихають, тріскаються і дозволяють безперешкодно потрапляти вихлопам всередину автомашини. Заміна гумок – єдино вірне рішення.

  Пара порад по ремонту хомута глушника

  Запах вихлопних газів в салоні автомобіля: перевірити і як усунути
  Вихлопна система має величезне значення для комфортного водіння: знижує шумність двигуна, відводить димні освіти. Нерідко пошкоджується конструкції хомут глушника, несправність якого може викликати крім псування повітря в салоні збільшення температури вириваються газів з циліндрів. Поломка цієї деталі веде до розгерметизації всієї системи. Найскладніше, коли ця неприємність трапилася безпосередньо в дорозі. До автосерсвиса далеко, а їхати з пошкодженим хомутом неможливо.


  Оптимальний рада, якщо з'явився запах вихлопних газів в салоні автомобіля – мати в бардачку холодну зварку. Склеювальний склад легко склеює металеві деталі, переносячи високі температури і підвищені навантаження. Пошкоджену ділянку зачищається від іржі і нагару, наноситься клей. Важливо робити це в рукавичках. Після процедури потрібно почекати 1 годину і рухатися далі. Можна скористатися керамічної стрічкою, змоченою водою. Стрічка багато разів обмотується навколо дефектного місця. Деякі використовують герметик. Його висихання потрібно чекати близько півгодини.

  Діагностичні заходи

  Запах вихлопних газів в салоні автомобіля: перевірити і як усунути
  Як водій може зрозуміти причини неполадок з пристроєм вихлопної системи автомобіля самостійно?
 • Необхідно проконтролювати герметичність труб, кулісного пильовика. Торкатися руками до труб не радять – під час роботи силового вузла вони володіють високою температурою. Можна переконатися в протіканні, провівши рукою по повітрю.
 • Часом не завадить заглянути в багажник. Ущільнювачі в універсалах, дверного хетчбека страждають від зносу частіше порівняно з іншими автомарками. Перевірка вентиляції із зворотними клапанами дасть позитивний результат.
 • У старих машинах рекомендується зняти пластиковий багажний «кишеню». Транспорт іржавіє, отримані отвори в ході експлуатації – ще один привід появи запаху вихлопних газів в салоні і усунення цієї неприємності.
 • Залатати ущільнювачі на задніх стеклах можна за допомогою клею «Рідкі цвяхи». Іноді в машині починає пахнути тухлими яйцями. Що це?

  Усунення особливого аромату

  Вихлопні гази можуть пахнути по-різному і вищевказаний запах сигналізує про появу витоку сірководню. Значить, прийшла пора зайнятися каталітичним нейтралізатором. Конструктори придумали агрегат для зменшення скупчення шкідливих речовин при роботі ДВЗ. Низькоякісне паливо провокує поломку пристосування. Їзда з пошкодженим приладом в рази збільшить витрату пального. Промивка та монтаж обманки допоможе ліквідувати проблему. Промивні заходи виправдані у разі, коли збільшено опір випускних газів. У ситуації з поломкою це не спрацює. У обманку, металевий пристрій, ставиться лямбда-зонд, що обманює електроніку, але це дає шанс доїхати до найближчого автосервісу для ремонту каталізатора. Заміна обійдеться недешево, тому важливо контролювати всі вузли і механізми «ластівки», вчасно відвідувати СТО для діагностики і ТЕ. Пахне бензином нерідко через витік бензобака, варто не лінуватися і часто заглядати в це пристосування. Солодкий аромат» скаже про витік тосола. Рекомендується оглядати радіатор і шланги системи охолодження. «Движок» в результаті перегрівається, витрата палива відчутним для водійського гаманця. Дбайливе ставлення до транспортного засобу допоможе не «прогавити» серйозні несправності і позбавити від великих матеріальних затрат на ремонт.