Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Kawasaki ZZR 600: спорт-турист щодня

01.02.19, Різне
440
Нерідко при розгляді варіантів вибору мотоцикла, особливо першого, початківець райдер хоче отримати від новоприобретения максимум вражень і можливостей. Виникає непереборне бажання відразу осідлати велосипед і помчати в захід на край світу. Однак часто фінансова сторона питання вносить свої корективи і дещо протвережує розпалений дух новоспеченого мотоцикліста. Логічно, що багато в якості першого двоколісного транспорту, замість топових ультрасучасних і високотехнологічних залізних коней розглядають варіанти серед пропозицій вторинного ринку, перевірених часом мотоциклів, які заслужили визнання серед мотолюбителів всього світу. Один з таких ми розглянемо більш докладно.
Kawasaki ZZR 600: спорт-турист щодня
«Кавасакі-ZZR-600» - мотоцикл який вірою і правдою служив кільком поколінням райдерів. У різних варіаціях він проводиться c 1989 року. Одне це вже говорить про те, що байк вийшов досить вдалим. Kawasaki ZZR 600 - представник класу мотоциклів «спорттурист». Спортивна складова знаходить своє вираження в тому, що модель може розігнатися до ста кілометрів на годину всього за чотири секунди.


Туристичні ж якості представлені у вигляді більш комфортною, ніж на «спортах», посадки, широкого і більш м'якого сидіння, на якому зручно як водієві, так і другим номером. Крім того, є можливість установки системи кофрів, що значно додає вантажопідйомності, так необхідної в далекій дорозі. Цей мотоцикл дозволяє швидко і з комфортом долати до 500 кілометрів за день при наявності дорожнього покриття прийнятної якості.
Kawasaki ZZR 600: спорт-турист щодня

Зовнішній вид

Виглядає ZZR 600 досить просто, але зі смаком — лаконічний дизайн, спортивний стиль, подвійна або одинарна вихлопна труба. Спина водія при русі залишається прямою, що допомагає не втомлюватися при тривалих перегонах. Якість виконання і зборки вузлів і агрегатів, як і елементів пластикового облицювання, на висоті, що не дивно для мотоциклів іменитих японських мотопроизводителей.
Kawasaki ZZR 600: спорт-турист щодня

Управління

З місця до ста кілометрів байк розганяється за чотири секунди. Заявлена максимальна швидкість становить двісті п'ятдесят кілометрів на годину, і вона дається мотоциклу без особливих проблем. Комфортна швидкість для тривалих поїздок, так званий крейсер, становить тут приблизно сто сорок, сто п'ятдесят кілометрів на годину. При русі в такому режимі потоки набігаючого повітря не доставляють проблем водієві, вітрозахист відпрацьовує відмінно, а керованість байка дає повний контроль над дорожньою ситуацією.


Силовий агрегат мотоцикла розвиває близько ста кінських сил, при вимірі з колеса, що дає непогану динаміку і впевненість при перебудуваннях і обгонах, навіть при їзді на крайній передачі. Характеристики ZZR 600 досить добре збалансовані, вага не здається надмірною, ефективності гальмівної системи вистачає в більшості поїздок, хоча якщо їздити тривалий час в активних режимах, то можна рекомендувати до покупки армовані гальмівні магістралі.

Двигун

Двигун байка невибагливий, надійний і досить нескладний в обслуговуванні та експлуатації, однак вимагає уваги до якості і рівня моторного масла. При огляді планованого до придбання мотоцикла з вторинного ринку, слід приділити особливу увагу сторонніх звуків і шумів металевого характеру. Крім того, ретельного огляду та дефектування вимагає механізм помпи охолоджуючої рідини: у мотоциклів ранніх модельних років бували проблеми з підшипниками даного вузла, з плином часу помпа заклинивала і антифриз починав надходити в картер і циліндро-поршневу групу двигуна, якщо залишити цю несправність без уваги, ремонт силового агрегату може вилитися в досить круглу суму.

Коробка передач

Існує думка, що коробка передач ZZR 600 не славиться особливою надійністю, зокрема, нерідкі проблеми з вильотом, або утрудненим включенням другої передачі. Слід зазначити, що подібні чутки не безпідставні. Однак труднощі з КПП можуть виникати, лише якщо знехтувати інструкцією по експлуатації ZZR 600 в якій цілком конкретно вказано, що працювати з коробкою при перемиканні знижених ступенів дозволяється, тільки якщо обороти колінчастого валу не вище значення в п'ять тисяч одиниць вимірювання.
Kawasaki ZZR 600: спорт-турист щодня

Підсумки

ZZR 600 відмінно підійде райдерам як для повсякденного використання у міському середовищі, так і для тривалих мотоподорожів в режимі спортивної їзди там, де дороги мають якісне покриття, наприклад, в європейській частині планети. Незважаючи на досить поважний вік, байк без праці, швидко та з комфортом перемістить вас і вашого пасажира, а також весь ваш багаж по запланованому маршруту подорожі, або стане невибагливим і зручним транспортним засобом на кожен день в умовах міського трафіку. Мотоцикл прослужить вам вірою і правдою не один сезон, особливо якщо приділяти належну увагу обслуговування вузлів та агрегатів, не затягувати із заміною технологічних рідин і моторного масла, і не надто люто відстрілювати передачами, прискорюючись зі світлофора.