Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Автолікнеп з датчиків температури охолоджуючої рідини на «Опель Астра h»

03.02.19, Різне
341
Перегрівання двигуна під час поїздки неминуче призводять до підвищеному витраті палива і втрат коштів з водійського гаманця. Своєчасна зміна, пильний контроль за роботою датчика температури охолоджуючої рідини у «Опеля Астри h», систематичне проведення ремонту та заміна допоможуть уникнути неприємних казусів з пристроєм, продовжать термін служби мотора.

Доцільність використання

Автолікнеп з датчиків температури охолоджуючої рідини на «Опель Астра h»
Оригінальний заводський датчик з часом змінює свої показники. Після вироблення певного ресурсу, закладеного в нього виробником, відбувається зміщення його робочого діапазону «вправо». Як наслідок, автомобіль визначає «недогрів» двигуна і намагається компенсувати це додатковим вкиданням паливної суміші. У крайніх випадках подібну ситуацію можна запідозрити за наявності характерного бензинового запаху і чорно-сизого кольору вихлопних газів. Якщо інші системи авто перевірені (тиск тримає, форсунки не течуть), то чергу неминуче приходить до датчика температури ОЖ. Найчастіше проблеми проявляють себе в холодний період. Влітку дефект не так сильно впадає в очі. За допомогою датчика температури охолоджуючої рідини «Опеля Астри h» водій отримує дані про стан ДВЗ. Робота двигуна супроводжується підвищенням його температури. Без додаткового примусового охолодження вузли б дуже швидко зношувалися, і користуватися автомашиною було б невигідно. Рідина забирає частину тепла, знижуючи температуру двигуна, сприяючи комфортної та безпечної їзди.

Інформація від датчика температури охолоджуючої рідини «Опеля Астри h» надходить на ЕБУ, сигналізуючи автомобілісту про стан головного в машині механізму. Ці відомості відіграють вирішальну роль в управлінні транспортом. ЕБУ, отримавши відомості, допомагає визначити відповідний режим роботи для движка.

Про вплив датчика температури на ЕБУ

Автолікнеп з датчиків температури охолоджуючої рідини на «Опель Астра h»
Завдяки впровадженню інженерами такого корисного приладу, система здатна на виконання наступних функцій:
 • Раціональне функціонування мотора. Відбувається це внаслідок того, що ЕБУ допомагає виставити правильно випередження або запізнення запалювання. Підхід забезпечує економну витрату пального.
 • Застосування датчика дозволяє збагатити бензин на машинах, які мають паливний впорскування. Оптимальні параметри роботи ДВС досягаються при сигналі про пристрою холодному моторі. Імпульс, який передається форсунок, що збільшується, за рахунок чого виключені коливання під час функціонування силового агрегату.
 • Завдяки наявності датчика температури охолоджуючої рідини двигуна «Опеля Астри h» автолюбитель здійснює контроль дій колінчастого вала, підвищення оборотів на холостих.
 • Для новачка важко розібратися сходу, де знаходиться датчик.

  Про проблеми датчика

  Автолікнеп з датчиків температури охолоджуючої рідини на «Опель Астра h»
  На приладовій панелі апарат побачити неможливо. Сам детектор розміщується в нижній частині радіатора. Для знаходження його показників потрібно вставити ключ в замок запалювання. Натиснути на включеної магнітолі клавішу Setting, утримуючи її до появи сигналу. Після цього необхідно натиснути на кнопку BC і на приладовій панелі відобразиться інформація. Повторне натискання цієї кнопки відкриє доступ в сервісне меню. Чому іноді потрібна заміна датчика температури охолоджуючої рідини на «Опелі Астрі» і як це зробити краще? Причини можуть бути в наступному:
 • Однією з причин є несправна електрика. Це може бути різкий стрибок напруги в бортовій мережі або корозія контактів. Слід проводити своєчасну діагностику в автосервісах.
 • Вітчизняний тосол або поганий антифриз провокують на подібні складнощі. Відбувається роз'їдання приладу або покривання його кристалічним осадом.
 • Неякісна збірка елемента, придбання контрафактного товару.
 • Витоку антифризу крізь різьбове з'єднання пристосування.
 • Як автовласникові зрозуміти, що трапилася біда з вимірювачем?

  Деякі явні ознаки поломок

  Автолікнеп з датчиків температури охолоджуючої рідини на «Опель Астра h»
  Серед основних ознак несправностей є помилки, які видаються БК, розбіжності в показниках і реальною картиною, збої в кондиціонуванні – мимовільне нерегулярне включення системи вентилювання. Поступово водій помічає, що витрата палива зовсім не радує.
  Іноді це багаторазове збільшення витрати палива. Запуск холодного двигуна стає здійснювати все важче. Робота прогрітого двигуна нічим не відрізняється. Багато власників «Айстри» відзначали підвищену роботу вентилятора. Діагностика мультиметром допоможе точно визначити дефект датчика температури охолоджуючої рідини «Опеля Астри h» і вжити заходів.

  Ремонтні особливості

  Автолікнеп з датчиків температури охолоджуючої рідини на «Опель Астра h»
  Провести заміну датчика температури охолоджуючої рідини на «Опелі Астрі h нескладно:
 • Для роботи знадобиться ключ на "21". Необхідно від'єднати клеми «-» АКБ.
 • З системи потрібно злити охолоджуючу рідину.
 • Колодка від датчика повинна бути від'єднана.
 • Слід ослабити затягнення приладу ключем.
 • З отвору радіаторного бачка треба вивернути прилад. Фігурне мідне кільце рекомендується замінювати всякий раз при демонтажі пристрою.
 • Агрегат потрібно залишити відпочити до досягнення температурної позначки, рівній навколишньому середовищі. У ситуації відхилення від норм опору доведеться замінювати його. Для самостійної перевірки можна опустити датчик в гарячу воду і заміряти опір. Контролювати температурні параметри треба за допомогою термометра. При t, дорівнює мінус 20 опір має скласти від 14 до 17 кОм.
 • Детектор укручується, затягується моментом на 12 Нм. Колодка проводового джгута знову приєднується, і заливається антифризное засіб. При установці викруткою відводимо пластикове вухо і заводимо в нього усик на корпусі датчика. Доведеться докласти зусилля – петля кріплення досить тверда.
 • Проводити заміну краще на прогрітому двигуні. Алюміній розширюється швидше, ніж латунні вставки датчика, завдяки цьому викручування виробляти легше. Слід пам'ятати, що датчик має конусну різьблення. Тому використання герметика не обов'язково. Оскільки при закручуванні відбувається самоущільнення». При закручуванні будьте обережні, щоб не перестаратися і не розклинити посадочне місце. Міняти вимірювальну конструкцію своїми руками загрожує і іншими діями, оптимально звертатися до професіоналів. Це сприяє економії грошей і виключає додаткові витрати на усунення помилок, зроблених під час самостійного ремонту.