Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Альтернатива "Шевроле-Ниві": опис авто, дотримання необхідних умов і співвідношення ціна/якість

03.02.19, Різне
67
По наших дорогах потрібно їздити на відповідних автомобілях. Потрібен суворо високий кліренс, бажаний повний привід, короткі свеси, а також буде добре, якщо комплектуючі на автомобіль будуть коштувати недорого. А якщо автомобіль ще і комфортний, то це, взагалі, добре. Всім цим параметрам відповідає «Шевроле-Нива». У статті детально розглянемо тему, що стосується альтернатив «Шевроле-Ниві» на автомобільному ринку сьогодні. Пошукаємо і серед іномарок, і серед наших моделей. У результаті ми повинні знайти гідну альтернативу.
Альтернатива "Шевроле-Ниві": опис авто, дотримання необхідних умов і співвідношення ціна/якість

«Шевроле-Нива»

Порівняно новий автомобіль для російського ринку. Модель прийшла, як альтернатива «Ниві» 2121 яка вже морально застаріла, при всій повазі до її незаперечних переваг. Під капотом автомобіля знаходиться 17-літровий бензиновий мотор, який видає 80 «конячок». Двигун не є якоюсь спеціальною розробкою, він являє собою допрацьований двигун ВАЗ-21214 але з адаптацією саме під цю модель. Альтернатива «Ниві» класичної повинна відповідати їй. Саме тому «Шеві» оснащена знижувальними передачами і має можливість руху з усіма чотирма ведучими колесами. Багато хто називає «Шеви-Ниву» альтернативою «Ниві» 2121 з іномарок, але це не зовсім так, оскільки «Шевроле-Нива» - це спільна розробка російських інженерів і колег з США на заводі "GM-АвтоВАЗ", який базується в Тольятті. З цієї причини варто вважати «Шевроле-Ниву» російської машиною.

Альтернатива "Шевроле-Ниві": опис авто, дотримання необхідних умов і співвідношення ціна/якість
За роки існування автомобіль зазнав деякі доробки, які стосувалися і кузова і салону, і технічної складової, але всі ці нюанси були поодинокими і не занадто значимі, щоб загострювати на них увагу. Нам куди важливіше знайти конкурента для цієї машини, ніж вникати у всі її тонкощі і дрібниці.

Альтернатива «Шевроле-Ниві»

Можна пошукати якусь альтернативу і серед нашого автопрому, а можна розглянути ринок автомобілів, вироблених поза межами Росії. Думається, що і там, і там знайдеться щось таке, що стане конкурентом для «Шеви-Ниви». Щоб прояснити питання, розглянемо обидва ринку більш детально і пошукаємо конкурентів.
Альтернатива "Шевроле-Ниві": опис авто, дотримання необхідних умов і співвідношення ціна/якість

Російський автопром

Якщо говорити про наші машини, то тут все дуже неоднозначно. Стару «Ниву» 2121 ми вирішили не брати в розрахунок, так як вона застаріла і не тягне на повноцінну конкуренцію з цим сучасним автомобілем.

ЛуАЗ 969 – це неймовірно прохідна маленька машина. Але якщо ми не розглядаємо «Ниву 2121», то і «Волинь» теж не будемо, так як модель теж дуже стара і зовсім некомфортна для їзди на ній. Якщо звернутися до автоконцерну УАЗ, тобто дві повнопривідні схожі моделі – це «Патріот» і «Хантер», але потрібно зазначити, що вони більші, менш комфортні і набагато дорожче. Виходять вони із зовсім іншої «вагової категорії». Був натяк на конкуренцію в особі ВАЗ 2120 «Надія», який випускався з 1998 по 2006 рік. Це був комфортний сімейний мінівен з повним приводом і на сім посадочних місць. Звучить все красиво, але на ділі вийшло не так. Автомобіль не отримав масовості на дорогах з якихось незвіданих причин, а задумка була хороша. Витіснила цей мінівен з ринку «довга Нива» (LADA 4x4 5D), яка виявилася міцніше і надійніше «Надії». Ту саму LADA 4x4 5D також не можна вважати альтернативою «Шевроле-Ниві», з-за її габаритів і безглуздого вигляду на тлі сучасного компактного кросовера з легким натяком на дизайн з-за океану. Це очевидний факт. Є у «Шеви-Ниви» ще одна умовна альтернатива – «Нива» 4х4. Її часто називають оновленої старої, доброї моделлю ВАЗ 2121. Зміни в машині є. Передня частина «Ниви» 4х4 отримала оновлену решітку радіатора і стильний бампер. Ззаду автомобіль теж змінився (новий бампер, оновлена задня оптика, інша форма задньої двері багажника). Двигун залишився старим, його лише допрацювали (плюс 01 літр обсягу і додаткові три «конячки»). Змінили систему впорскування. «Гомін» раздатки перекочував зі старої моделі і, можливо, навіть став ще більш насиченою. Мабуть альтернативи раздатки «Ниви» не існує, принаймні, інженери не змогли її знайти. У нової «Ниви» 4х4 підвіска м'якше, якщо порівнювати зі старим аналогом авто, так і на ходу вона пожвавіше. Салон у «4х4» оновили, але не далеко пішли в цьому питанні від сімейства Lada Samara. Іншими словами, цей автомобіль не альтернатива «Шеви-Ниві».

Європейські іномарки

Тут першим напрошується в конкуренти «Рено-Дастер». Розміри автомобілів приблизно однакова, існують т модифікації «Дастера» з повним приводом. Цей французький конкурент непоганий в салоні, так і до зовнішнього вигляду особливих претензій немає, але є один нюанс – це ціна. «Дастер» набагато дорожче, тому це не особливий конкурент, якщо бюджет потенційного покупця обмежений у фінансовому плані. «Рено-Каптюр» - ще одна спроба від того ж виробника. Машинка вийшла дуже красива, стильна, але дорога. Також є модифікації з повним приводом, але ціна не дозволяє зробити «Рано-Каптюр» альтернативою «Ниві» з іномарок.

Японські іномарки

«Ніссан Террано» - це «Дастер» по-японськи. Вище вже описаний згадуваний «француз», тепер скажемо, що «японець» теж дуже хороший і міг би конкурувати з «Шевроле-Нивою», якби не ціна, яку просять за нього. «Сузукі-СХ-4» - маленький, надійний, повнопривідний і дорогий. Автомобіль відмінний, але ціна дуже кусається. Модель має хороший повний привід, колісну базу і правильний розподіл ваги. У неї є все, щоб бути альтернативою «Нивою-Шевроле» з іномарок, але ціна не вписується в бюджет потенційного покупця «Шеви». «Сузукі-Джиммі» - маленька машина з дуже хорошою прохідністю в умовах бездоріжжя. Японське якість, помножене на малі габарити автомобіля – це щось таке, що вже ближче до вездеходу. Звичайно, є й мінуси – це той факт, що «Джиммі» не потрапить у стандартну колію своїми колесами, так як його колія вже. З-за його малих габаритів, він не є повноправним конкурентом для нашого розглянутого авто.
Альтернатива "Шевроле-Ниві": опис авто, дотримання необхідних умов і співвідношення ціна/якість

Корейські автомобілі

«Хундай-Крета» так і проситься в конкуренти, так як володіє схожими габаритами з «Нивою-Шевроле». Нескладно здогадатися, що його повнопривідна версія не підійде для нашого порівняння за ціною, тобто, він теж не конкурент і не альтернатива. «Санг-Йонг» пропонує відмінні по прохідності моделі, але вони дорожче на порядок, у «КІА» немає моделей подібного типу, навіть повнопривідний «Пиканта» - це розваги для зимових дворових територій, а не для їзди по пересіченій місцевості в будь-який час року, так що теж мимо, тим більше що «Пиканта» і менше, і нижче.
Альтернатива "Шевроле-Ниві": опис авто, дотримання необхідних умов і співвідношення ціна/якість

Китайські альтернативи

Ці хлопці зі Сходу розробляють нові автомобілі швидше, ніж встигають їх продавати. Мається на увазі, що ринок китайських автомобілів майже безмежний. Розглянемо щось таке, що на слуху у нас.

TAGAZ TINGO («ТаГАЗ-Тінго») або TagAZ Vortex Tingo або Chery Tiggo – це якийсь відповідь нашої «Шеві», що ж, ціни цілком порівнянні, прохідність повнопривідного «китайця» теж на рівні, але є новий нюанс, який полягає в тому, що Chery Tiggo зроблений в Китаї. Деякі готові з цим жити. Більшість автолюбителів лають російський автопром, а він вже нічим не гірше китайського, та що вже тут, наші автомобілі надійніше і якісніше аналогів з Китаю. «Ховер» - це той випадок, коли не варто побоюватися таблички «зроблено в Китаї», але він інший, він крупніше, він, швидше, конкурент нашим моделям від компанії УАЗ, ніж для «Шевроле-Ниви», та й ціна в нього теж вище.
Альтернатива "Шевроле-Ниві": опис авто, дотримання необхідних умов і співвідношення ціна/якість

Американський ринок

Традиційно, за океаном люблять великі, розкішні і потужні автомобілі. Тобто особливих альтернатив компактної «Шеві» тут немає. Але для справедливості потрібно виділити хоча б одну модель з США. Нею може бути «Джип Wrangler». Авто з гарною прохідністю, відносної скромністю салону і компактністю своїх фізичних габаритів. Але це вкрай дорога машина, навіть близько не конкурент нашій «Ниві».
Що ще складно відшукати в американському автопромі. Американці не схожі на нас, у них краще дороги, у них набагато вище достаток, тому і машини у них зовсім не такі, як у нас.

Кращий конкурент

Якщо потрібно все ж вибрати конкурента, то ним повинен бути «Рено Дастер», який схожий за габаритами. Французький автомобіль потужніше, сучасніше і дорожче. Максимальна комплектація нашої «Ниви Шевроле» навряд чи перевалить за ціною за 750 тисяч рублів, а сама бідна комплектація «Дастера» з переднім приводом стартує від відмітки в майже 650 тисяч рублів. Плюс не будемо забувати, що у «Ниви» понижуючий/підвищує ряд передач і блокування диференціала регулюється вручну відповідними важелями. У «Дастера» для цих цілей встановлена модна електронна муфта перемикання між трьома режимами їзди, але ніхто не знає наскільки це надійно і скільки це може зайняти грошей з вашого гаманця в разі поломки.

Безальтернативність

Виходить, що це так. «Шеви-Нива» зайняла дуже гарну нішу на ринку автомобілів в нашій країні. Вона комфортніше і приємніше, ніж стара «Нива», але дешевше будь-яких своїх конкурентів з-за кордону. Чи чекати появи прямого конкурента від якогось нашого автовиробника? Навіщо? Адже, «Шевроле-Нива» дійсно хороша для вирішення своїх прямих завдань!

Тюнінг

Цю машину часто допрацьовують, можливо, через її безальтернативність на ринку та враховуючи її збалансованість в плані поїздок по місту і по бездоріжжю. Найчастіше на автомобіль ставлять потужні якісні позашляхові покришки, також автолюбителі люблять додати сантиметрів і без того не низькому кліренсу «Ниви». Кузов додатково може покриватися різними захисними складами типу «Раптор», які захистять автомобіль від подряпин і корозії. Силові бампера і потужні трубчасті пороги - це ще один вид доопрацювання даного транспортного засобу. Крім цього, можуть встановлюватися лебідки, багажники на дах, додаткові фари, змінюватися елементи салону. Насправді, фантазія безмежна, треба лише робити все якісно і з розумом. І треба не забути після цього, зареєструвати всі технічні зміни автомобіля у відповідному відділі ГИБДД, так як це тепер прописано в новому законодавстві. Процедура потребуватиме грошей і часу, але все в розумних межах.
Альтернатива "Шевроле-Ниві": опис авто, дотримання необхідних умов і співвідношення ціна/якість

Підводячи підсумок

«Шеви-Нива» - це універсальність. Автомобіль економічний для поїздок по місту і не занадто багато палива споживає при русі по пересіченій місцевості. Авто хороший в плані комфорту і проїде там, куди багато автолюбителів навіть боятися дивитися на інших машинах. Ціна і якість «Шеви-Ниви» у чому радують. Єдиний момент - це те, що з часом кузов починає іржавіти і гнити в умовах російських реалій, але умільці добре і недорого варять кузова цих автомобілів, роблячи їх деколи навіть надійніше, ніж вони йшли з конвеєра заводу.