Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Найнадійніші АКПП на автомобілях

03.02.19, Різне
205
Часи, коли потенційні покупці старих авто боялися автоматичних коробок передач, давно пройшли. Класичним гидротрансформатору сучасний автолюбитель довіряє більше, ніж роботизованим трансмісіях і вариаторам. Деякі моделі АКПП є менш проблемними, ніж механіка. АКПП надійна, і це доведено роками. Серед них є справжні довгожителі. Давайте подивимося, яка найнадійніша АКПП. Дана інформація буде дуже корисна для тих, хто замислюється над придбанням уживаного авто на автоматі.

Невеликий огляд

Слід пам'ятати, що автоматична трансмісія – це складний вузол, який вимагає своєчасного обслуговування. Також АКПП дуже чутлива до порушення правил експлуатації. Головні вороги будь-якого автомата – це перегрів і регулярна заміна масла. Сучасні АКПП працюють з потужними двигунами в жорстких умовах. Якщо порівнювати сучасні коробки зі старими 4-ступеневими трансмісіями, то другі живуть в більш спокійному ритмі, і в цьому полягають секрети їх великих пробігів. Крім того, ці моделі базуються на старих технологіях, а їх конструкція відмінно відома фахівцям. Не варто дивуватися, що найновіших АКПП в огляді немає. Це обумовлюється тим, що поки ще відсутня яка-небудь ремонтна статистика за новітнім агрегатів 2017-2019 модельних років. Найбільш надійні сучасні АКПП поки ще не вивчені. Тому в рейтингу тільки найбільш поширені представники на автомобільному ринку.

ZF 5HP 24/30

Саме дана АКПП показала себе, як надійна. Пробіги до капітального ремонту при звичайній експлуатації склали близько 500 тисяч кілометрів.

Найнадійніші АКПП на автомобілях
Це знаменитий п'ятиступінчастий автомат, який передбачений виробником для потужних двигунів, розташованих поздовжньо. АКПП виготовлялася під задньопривідні авто. Перша версія була створена ще в 1992 році. Експлуатувалася трансмісія переважно з потужними 8 - і 12-циліндровими силовими агрегатами BMW, а також іншими аналогічними двигунами легендарних автомобілів. Це "Роллс-Ройс", "Бентлі", "Астон-Мартін". Це найперша АКПП, здатна перетравлювати максимальний крутний момент в 560 Нм. Потім після модернізації і удосконалення моделі 5HP24 ця коробка встановлювалася на "Ягуари" і "Ленд Ровери". У 1997 році виробник добре попрацював, і світ побачив ще більш вдосконалену модифікацію легенди. Це 5HP24A. Вона призначалася для задньопривідних автомобілів, а також могла встановлюватися і на повнопривідні. Це доводить, що потужні мотори жодним чином не впливають на довговічність і ресурс автоматичних трансмісій. Вузол практично "невбиваний", величезний запас міцності, видимих недоліків у конструкції просто немає. Ця АКПП досягає рекордних цифр в плані ресурсу. І це найнадійніша АКПП на даний момент.

GM 5L40-E

Ще один старий, але надійний автомат. Ця п'ятиступінчаста АКПП була створена в 1999 році в GM, США.
Найнадійніші АКПП на автомобілях
Вона ставилася на задньопривідні авто з поздовжньою установкою силового агрегату. Спочатку АКПП встановлювалася на моделях BMW 323i, 328i в кузові E46. У 2000 році розробили нову версію трансмісії, вже для повного приводу. І з цього моменту ця сама надійна АКПП застосовувалася по всьому світу – починаючи з BMW X5 закінчуючи "Хондою". АКПП могла легко перетравлювати 420 Нм крутного моменту. Це міцна і дуже надійна трансмісія. Вона легко виходжує близько 450 тисяч кілометрів до капітального ремонту.

545 RFE

Це автомат з 2003 року. П'ятиступінчаста автоматична трансмісія, яка змінила 4-ступінчастий 45 RFE. Першим авто, де стали використовувати такі АКПП, став Jeep Grand Cherokee WJ. Пізніше трансмісія встановлювалася на всі інші моделі даної марки. Коробка застосовувалася і в пікапах, вироблених компанією "Додж".
Найнадійніші АКПП на автомобілях
Якщо запитати в американському автосервісі, на яких авто найнадійніші АКПП, то фахівці назвуть саме моделі з цією коробкою. Знищити трансмісію неможливо. Вона створена для високих навантажень. Саме за ці якості цей автомат широко застосовується в лондонських машинах таксі. АКПП дуже приємна у експлуатації, а перемикання м'які. Найближча необхідність в ремонті за умови грамотної експлуатації знадобиться не раніше, ніж через 400 тисяч кілометрів.

A340

Це вже не США, але не менш надійна Японія. Представлена коробка може вважатися однією з найнадійніших АКПП. Одне з головних її переваг – це величезна довговічність. Через 400 тисяч кілометрів знадобиться тільки замінити витратні матеріали, і механізм без проблем прослужить ще стільки ж.
Найнадійніші АКПП на автомобілях
Про перший серйозний ремонт вузла водій може почати замислюватися не раніше, ніж через 700 тисяч кілометрів. Трансмісія, що має чотири ступені, створена для передньопривідних авто, машин із заднім приводом, а також повнопривідних версій. Коробка стара, а в 1986 році японці випустили версію А350 – вона вже п'ятиступінчаста. Їй укомплектовувалися Toyota 4Runner, Supra, Lexus GS, LS. Це найнадійніші авто з АКПП.

A750

Японська п'ятиступінчаста АКПП є лідером по надійності навіть за умови великих навантажень. Автомат розраховувався саме під потужні мотори і масивні автомобілі. Завод виробляв ці АКПП з 2003 року, і вони існують аж до сьогоднішнього часу. Механізм працює повільно, але гідність його не в цьому – коробці дійсно можна довіряти. Будь-який сучасний автомат будь-якого бренду може тільки заздрити дітищу японських інженерів. Адже пробіг до капітального ремонту складає 400 тисяч кілометрів і більше.
Найнадійніші АКПП на автомобілях

"Мерседес" 722.4

Всі знають, що німці створюють такі автомобілі та запасні частини до них, які відрізняються дуже високим рівнем якості. Один з легендарних продуктів даного бренду – це чотириступінчастий автомат 722.4.
Найнадійніші АКПП на автомобілях
Про ресурс його ходить багато легенд, і вона вважається найнадійнішою АКПП на автомобілях «Мерседес». Встановлювалася вона з 80-х років минулого століття. І вже тоді зуміла отримати найвищі рейтинги надійності і ресурсу. АКПП працює з різними моторами – від невеликих чотирициліндрових до великих V6 і V8. Знищити АКПП дуже складно – тут потрібен особливий "талант". До капітального ремонту вузол легко їздить 600 тисяч кілометрів. Однак планове обслуговування ніхто не відміняв. Щоб коробка мала справді хороший запас ресурсу, потрібно регулярно проводити заміну АТФ-рідини.

Jeep A904

Перша версія з'явилася в 1960 році. Тому конструкція її архаїчна, а передач всього три. В цьому і є основна перевага – маючи простий пристрій, вона не вимагає особливого догляду і ремонту.
Найнадійніші АКПП на автомобілях

FN4A-EL, 4F27E

Даний автомат розроблявся найбільшими автомобільними гігантами Mazda і Ford. Перший зразок зійшов з конвеєра в 2000 році. Інженери виготовили дуже надійну трансмісію, яка не приносить власникам ніяких проблем. Коробка економічна, приємна у використанні. Конструкція, крім всіх інших достоїнств, має широкий діапазон обертів. Єдиний недолік – всього чотири щаблі.
Найнадійніші АКПП на автомобілях
При всіх недоліках Mazda 3 і Mazda 6 в них встановлена саме така коробка. Ходить механізм за умови грамотної експлуатації 500 тисяч і більше. Це найбільш надійні сучасні АКПП.

Aisin U340E

Це класичний чотириступінчастий автомат, який можна знайти на багатьох моделях "Тойота". АКПП вигідно вирізняються простотою та надійністю. До серйозних проблем з нею може призвести лише тільки агресивна манера водіння і несвоєчасна заміна мастила. Але навіть «мертва» коробка підлягає ремонту. Можливо, це не сама надійна АКПП, на сучасних авто її не побачиш, але для тих, хто цінує економію і комфорт в поєднанні з надійністю, це непоганий варіант.

Jatco JF414E

Це знову чотириступінчаста трансмісія. Вік її вже досить поважний – виробництво розпочалося у 1989 році.
Найнадійніші АКПП на автомобілях
АКПП заслужила любов споживача за вдалі налаштування, дають непогану динаміку. За рахунок простоти і щадних режимів, ресурс механізму дуже високий. Побачити коробку можна на вітчизняних авто від ВАЗ та їхніх китайських родичів.

Висновок

Ми розглянули, які АКПП самі надійні. Як бачите, це в більшості японські та німецькі моделі. Список досить великий, а тому можна з упевненістю сказати, що на вторинному ринку ще можна відшукати цілком непогані авто з АКПП, які не стануть тягарем для майбутнього власника.