Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Зняли номери з машини: що робити, куди звертатися? Дублікати номерів. Антивандальна рамка для номера автомобіля

03.02.19, Різне
287
Автомобілі щільно увійшли в життя людини і стали ніяким не предметом розкоші, а засобом пересування. На жаль, автомобіль в сучасному житті росіянина обходиться йому в досить круглу суму, сюди включаються всі витрати на технічне обслуговування, ремонт автомобіля, купівля різних страховок, проходження технічних оглядів та інші витрати. Незважаючи на все це, ніхто з автовласників не поспішає відмовлятися від особистого авто. Сьогодні ми торкнемося трохи іншу суміжну тему, а саме поговоримо про тій ситуації, коли зняли номери з машини. Що робити в такій ситуації і хто може проводити такий захід? По суті, зняти номери можуть або представники влади, або ж шахраї. Розглянемо питання детально.

Зняли номери з машини: що робити

Для початку потрібно зрозуміти, хто саме це зробив. Якщо номери пропали в нічний час доби, то з імовірністю майже сто відсотків їх у вас вкрали. Варто зазначити, що такі крадіжки трапляються і вдень, але набагато рідше. Крадіжка номерів – це спроба деякого вимагання або ж просто пустощі дітей, але це трапляється набагато рідше, ніж шахрайські схеми. Що робити, якщо вкрали номери з автомобіля? Треба для себе вирішити, яким шляхом йти далі. Можна заплатити шахраям гроші та забрати свій старий номерний знак. Можна ігнорувати всі вимоги злочинців і купити собі дублікати номерів на ваш автомобіль.
Зняли номери з машини: що робити, куди звертатися? Дублікати номерів. Антивандальна рамка для номера автомобіля

Прийняття вимог злочинців

Коли ваш номер пропадає, то дуже часто на вашому автомобілі злодії залишають записку, в якій йдеться про те, куди і скільки грошей потрібно перевести, щоб отримати свій автомобільний номер тому. Найчастіше вказуються дані електронних платіжних систем, які потрібно поповнити на суму близько однієї тисячі рублів.

Звичайно ж, після поповнення електронного гаманця ніякої особистої зустрічі зі злодієм не буде, він просто напише вам в СМС, де він сховав ваш номер від авто і все. Або ж він вишле вам координати того місця. Варто сказати, що злочинцеві ніхто не заважає взагалі нічого вам не надсилати після того, як ви відправите йому гроші, про це також варто пам'ятати. Іноді шахраї не залишають записки, а зв'язуються з вами за вашим номером телефону, який беруть з бази ГИБДД, грунтуючись на номерному знаку вашої машини. Звідки в цих людей доступ до баз ГИБДД, ніхто не знає.
Зняли номери з машини: що робити, куди звертатися? Дублікати номерів. Антивандальна рамка для номера автомобіля

Дублікат

Це варіант для тих, хто ніколи не йде на поводу у злочинців. Навіть якщо номерний знак автомобіля вкрадений і залишена записка з подальшими діями, які за планом злочинців ви повинні прийняти, не роздумуючи. Дублікати номерів можна отримати у відповідних приватних компаніях, що надають подібні послуги. Варто номер недешево, але і запити злочинців приблизно порівнянні. Плюси у варіанта з дублікатами є, адже в очах злочинця ви стаєте йому нецікавими, так як не бажаєте йому платити, і він, щоб не втрачати час, яке в його випадку є грошима, переключиться на інші машини. Адже ніщо не страхує вас від того, якщо ваш номер вкрадений, ви заплатите за нього, його вам повернуть і знову вкрадуть.

Документи для видачі дубліката

Не можна просто так прийти і вимагати зробити вам дублікат номери. При собі потрібно мати наступні документи:
 • ПТС (паспорт транспортного засобу).
 • Водійське посвідчення або паспорт шофера.
 • СТС (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу).
 • Діюча страховка (не завжди потрібна).
 • Документ, який підтвердить відмова водія на порушення кримінальної справи (не завжди потрібно).
 • Реєстраційний знак (якщо хоча б один є в наявності).
 • Довіреність (якщо водій керує цим транспортним засобом на її підставі).
 • Також знадобляться фінансові кошти, щоб оплатити послугу. Ціна такої послуги може сильно відрізнятися в залежності від міста, району міста або просто запитів власників фірми.
  Зняли номери з машини: що робити, куди звертатися? Дублікати номерів. Антивандальна рамка для номера автомобіля

  Захист

  Звичайно ж, повного захисту не існують, але знизити ризик крадіжки номерів можна, використовуючи, наприклад, антивандальну рамку для номера автомобіля. Вона виготовлена з металу і позбавляє злочинця можливості швидкого зняття номерів, а час не грає на користь злодія, в його випадку потрібно все робити швидко, може бути, йому простіше буде знайти іншу жертву, ніж боротися з вашої рамкою.
  Зняли номери з машини: що робити, куди звертатися? Дублікати номерів. Антивандальна рамка для номера автомобіля
  Якщо ви паркуєте машину в темних безлюдних дворах, то шанси на пропажу номери високі. Потрібно намагатися залишати автомобіль в освітлених дворах, ближче до проїжджої частини, пішохідних доріжках, тротуарах та під'їздами. Місця можливої появи людей знижують ймовірність крадіжки.
  Є і нестандартні способи захисту, наприклад, деякі умільці закріплюють номерний знак на саморізи, а потім акуратно висвердлюють свердлом шліци саморіза, таким чином, номер буде неможливо зняти без застосування спеціального інструменту (дриль, щоб висвердлити капелюшки саморезов). Як правило, у злодіїв немає спеціальних інструментів, так і шуміти, працюючи ними, вони не бажають, так як це може привести до їх виявлення. Парковка в зоні видимості камер зовнішнього спостереження – це теж якась безпека. Є злодії, які не бояться камер, а є ті, хто краще знайде для себе здобич там, де немає ніяких камер. Звичайно ж, кращий захист – це комплекс усіх вищевикладених заходів або гаражне зберігання автомобіля (альтернативою гаражу можна вважати платні автомобільні парковки).

  Куди звертатися?

  З недавніх пір крадіжка номерів з транспортних засобів стала кримінально карна. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то потрібно заявити про це. Чим більше буде таких заяв, тим краще поліція повинна буде опрацювати дане питання. Порушення справи по такому випадку відбувається не більше ніж десятиденний термін. Випадки, коли такі справи розкриваються, є, їх мало, але вони є. На захист поліції скажемо, що і заяви по таких справах поодинокі. Приміром, якщо у ста чоловік вкрадуть номер з машини, тільки три-шість з жертв напишуть заяву в поліцію. Решта або просто отримають дублікат, або заплатять викуп. Справа навіть не в безграмотності населення чи не в зневірі в нашу доблесну міліцію, а просто в нестачі часу, подати заяву – це чимала витрата часу.

  Інші варіанти крадіжки

  Не номерами єдиними обмежуються шахраї. Іноді вони знімають з іномарок дзеркальні елементи, які стоять вельми і вельми пристойних грошей. Також у сферу їх інтересу можуть потрапляти декоративні накладки дзеркал заднього бачення і взагалі все, що легко знімається і коштує досить дорого. Ця хитрість пояснюється тим, що дзеркальний елемент якогось елітного преміального позашляховика може коштувати мало не десять тисяч рублів і власник буде зацікавлений в тому, щоб дістати свою запчастину тому, заплативши умовні дві-три тисячі рублів. Звичайно ж, тут розрахунок робиться і на те, що люди, які володіють автомобілем за три-п'ять мільйонів рублів, особливо тисячі рублів у своїй кишені не вважають. Але також є і ризики, адже такі люди зазвичай впливові і з ними краще не зв'язуватися: наслідки можуть бути вельми плачевними.
  Зняли номери з машини: що робити, куди звертатися? Дублікати номерів. Антивандальна рамка для номера автомобіля

  ГИБДД

  Якщо співробітники ГИБДД зняли номери з машини, то ситуація докорінно інша. Для початку вам слід переконатися в законності дій представників влади. Чи мають право знімати номери з машини? До певного часу в Росії мало місце таке покарання за деякі порушення ПДР, але в кінці 2018 року президент РФ підписав указ, і тепер ніхто не може законно знімати номерний знак з вашого автомобіля.

  Зняли номери з машини: що робити, куди звертатися? Дублікати номерів. Антивандальна рамка для номера автомобіля

  Старі порушення, за які знімали номер

  До певного часу були такі проступки, за які можна було тимчасово втратити свого номерного знака на авто. За які порушення знімали номери з машини раніше? Перерахуємо порушення:
 • водій використовує транспортний засіб, який перевищує допустимий рівень шуму або ж шкідливих викидів в атмосферу;
 • у автомобіля є поломки в таких вузлах, як гальмівна система, рульове управління, а також зчіпний пристрій;
 • водій порушує встановлені вимоги для тонування стекол авто;
 • якщо номер встановлений в недозволеному місці, то це теж приводило до такого покарання;
 • використання різних звукових і світлових пристроїв особливого призначення, а також нанесення на машину службових цветографических схем;
 • використання на автомобілі будь-яких фар неположенного кольору (допускається тільки білий світло фар);
 • незаконне використання ліхтаря таксі («шашечки»);
 • відсутність у водія чинного страхового поліса ОСЦПВ.
 • Нове законодавство

  Звичайно ж, багато автолюбителів зрадіють, коли отримають негативну відповідь на питання, стосовно того, знімають зараз номери з машини. Варто застерегти, адже якщо раніше за якийсь проступок знімали номер з автомобіля, то тепер ваш транспортний засіб за якісь серйозні проступки можуть відправити на евакуаторі на штрафмайданчик, а вас позбавити права керування транспортними засобами на певний термін. Саме з цієї причини не можна порушувати, а потрібно суворо дотримуватись ПРАВИЛ дорожнього руху, які придумали не випадково. В якому випадку знімають номери з машини представники ГИБДД в наш час? Повторимося, що таке покарання не має місце.

  Інші причини

  Невірно вважати, що якщо у вас немає номера, то його вкрали. Бувають і інші випадки, саме тому не завжди потрібно впадати в паніку і думати, що у вас зняли номери з машини. Що робити, не завжди потрібно замислюватися. Причина може бути простіше і банальніше, адже ви могли просто самі втратити номер, він міг розхитатися на не надто якісних російських дорогах, він міг відірватися, якщо ви упретеся їм на перешкоду, і так далі. Тут важко дати якусь пораду, який буде мудрішим, ніж надійне кріплення державного номери на автомобілі. Варто сказати, що якщо ви втратили номерний знак, то з імовірністю п'ятдесят відсотків вам його повернуть. Зазвичай такі знахідки відвозять в ГИБДД або намагаються знайти власника через соціальні мережі, використовуючи тематичні міські спільноти. Крім цього люди, які шукають, де зробити дублікат свого номера на машину, іноді роблять це з причини того, що їх нинішній номерний знак прийшов в непридатність. З якихось причин у деяких людей номер зберігає своєї первісний вигляд протягом кількох десятиліть, а у інших водіїв номер просить заміни вже через три-п'ять років. Деякі це пояснюють різними умовами експлуатації, інші ж говорять про низьку якість виконання самих номерних знаків.
  Зняли номери з машини: що робити, куди звертатися? Дублікати номерів. Антивандальна рамка для номера автомобіля

  Підсумовуючи

  Ваш номер машини або вкрадуть, або ви втратите його самі. Це може звучати дивно або загрозливо, але це лише перерахування всіх варіантів відповідної проблеми. Сьогодні ми розглянули варіанти дій у тому випадку, якщо зняли номери з машини. Що робити в такій ситуації, вирішувати тільки вам. Можна заплатити, можна піти на принцип і отримати дублікат. У кожного свої ситуації. Правильніше не платити злочинцеві, але отримання дубліката – це втрата як мінімум одного дня свого часу. Не у всіх людей є стільки часу, саме тому деякі водії воліють заплатити шахраєві, щоб не втрачати часу. Але варто пам'ятати, що якщо ви платите вимагачеві, то ви підтримуєте його діяльність, а вона можлива до тих пір, поки вона приносить йому яку-небудь прибуток.