Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Не працює приладова панель ВАЗ-2110: причини, методи усунення несправності, поради

03.02.19, Різне
145
Випадки, коли приладова панель на ВАЗ-2110 не працює, нерідкі для власників автомобілів вітчизняного виробництва. Будь-яка машина володіє деякими недоліками, тому автовласникам просто не залишається нічого іншого, крім як постійно усувати виникаючі несправності. А про те, що ж робити, коли перестала працювати приладова панель на ВАЗ-2110 ви дізнаєтеся далі.

Облаштування

Отже, що ж можна побачити на панелі приладів в цьому автомобілі? Комбінація складається з декількох компонентів:
 • показник температури антифризу за Цельсієм;
 • тахометр - кількість оборотів силового агрегату;
 • індикатори правого і лівого поворотів;
 • спідометр - швидкість автомобіля;
 • резерв палива - обсяг палива в баці;
 • зображення бензоколонки - сигнал про необхідність заправки;
 • контрольний індикатор запуску габаритів;
 • індикатор рівня гальмівної рідини;
 • запуск дальнього світла фар;
 • ручка для регулювання годин;
 • дисплей з показником загального і денного пробігу;
 • контрольний індикатор аварійної сигналізації;
 • екран з годинником;
 • рівень заряду акумулятора;
 • check engine - свідчить про несправність двигуна;
 • Не працює приладова панель ВАЗ-2110: причини, методи усунення несправності, поради
 • індикатор, що показує включення ручника;
 • рівень тиску масла;
 • лампочка повітряної заслінки - є виключно на карбюраторних двигунах.
 • Особливості панелей різних моделей ВАЗ-2110

  На автомобілях різного року випуску ВАЗ-2110 можна побачити різні варіанти комбінацій приладів.

 • У перших моделях вбудована електромеханічна панель з заводським номером 3801010. Візуально прилад можна запросто впізнати по механічному одометру, який вмонтований в шкалу спідометра. Він приводиться від двигуна, а от інші покажчики функціонують по магнітному принципом. Ззаду щитка можна знайти дві колодки живлення, розміщені під прямим кутом.
 • Трохи пізніше була випущена десятка з електронним щитком, який оснащений дисплеєм внизу спідометра. Зрідка зустрічаються панелі з показником підсосу або лампочкою подушок безпеки в цьому ж місці. Існують автомобілі з подвійним дисплеєм - під спідометром і тахометром.
 • Вкрай рідко зустрічаються десятки з панелями, призначеними для ВАЗ-21106. Такі щитки оснащені технічними номером 21106-3801010. Розпізнати таку панель можна по дисплею внизу тахометра і розширеного спектру спідометра.
 • Останні моделі ВАЗ-2110 обладнані щитками, уніфікованими з моделлю 2118. Відмінність у них одне - комбінація шкал. На відміну від старого зразка, на цих щитках покажчики розміщені хаотично і злегка зміщені вправо.
 • Причини

  Не працює приладова панель ВАЗ-2110 - що робити в такому випадку? В першу чергу необхідно детально розібратися в ситуації і виявити початкові причини проблеми. Звичайно ж, найбільш значною несправністю панелі вважається її повну відмову. У такій ситуації перестають працювати і самі прилади, і покажчики та контрольні лампочки, а стрілки просто падають вниз. Для вирішення такої проблеми насамперед слід перевірити працездатність пятнадцатиамперного запобіжника, який позначається "F6". Найчастіше саме він виявляється причиною того, що приладова панель на ВАЗ-2110 не працює.

  Не працює приладова панель ВАЗ-2110: причини, методи усунення несправності, поради
  В цілому ж, існує кілька найбільш розповсюджених проблем, властивих щитків цієї моделі авто. Кожна поломка володіє власними особливостями і способами виправлення.

  Перегорів запобіжник

  Як вже говорилося, несправність елемента щитка нерідко призводить до відмови всієї панелі. Відшукати запобіжник F6 можна в монтажному блоці. Якщо він все-таки перегорів, дуже важливо виявити причину поломки. Інакше нова деталь повторить долю попередньої запчастини і точно так само згорить. Найчастіше причина поломки криється в банальному замикання електроланцюзі. Після виявлення та усунення первісної проблеми необхідно просто замінити запобіжник новою деталлю.
  Не працює приладова панель ВАЗ-2110: причини, методи усунення несправності, поради
  До речі, нерідко несправність цієї деталі стає причиною того, що не працює приладова панель і поворотники на ВАЗ-2110. Так що, якщо ви зіткнулися з такою проблемою, можете сміливо міняти запобіжник.

  Стрибають стрілки приладів

  Нерідко трапляється так, що вони просто починають стрибати за шкалою від мінімуму до максимуму. Зазвичай, причиною такої несправності виявляється погана зв'язок контакту з масою. Її провід, що йде від щитка, фіксується на перегородці, що відокремлює моторний відсік від салону. Знайти його можна, знявши магнітолу з гнізда. Але якщо на ваш автомобіль монтувалася сигналізація, швидше за все, кріплення цього дроту для більшої зручності було перенесено в більш зручне місце. Зазвичай, фахівці переставляють його за салонну обшивку, неподалік від лівої ноги водія. Те ж саме може чекати автовласників і після установки магнітоли. У момент фіксації її мінусового кабелю, може бути, масовий провід щитка був неякісно загорнутий. У результаті цієї помилки, під впливом вібрацій, що передаються на кузов машини, кабель міг ослабнути. Таке трапляється дуже часто, а автовласники довго не можуть зрозуміти, чому на ВАЗ-2010 не працює приладова панель. Варто сказати, що навіть фахівці нерідко погано загортають масовий провід з-за того, що робити це не зовсім зручно. Якщо ж кріплення цього кабелю виявилося якісним, варто перевірити сам щиток. Для цього його необхідно зняти з місця фіксації так, щоб не довелося від'єднувати проводи, що йдуть до колодок.
  Не працює приладова панель ВАЗ-2110: причини, методи усунення несправності, поради
  Перевірити потрібно масовий кабель на білій колодці Х1 йде до першого контакту. Крім цього, варто проконтролювати напруга на 9 6 і 10 контактах - воно повинно бути не менше 12 вольт. До того ж обов'язково зверніть увагу на стан доріжок ззаду щитка, по яких імпульси надходять до споживачів.

  Поломка прикурювача

  Саме його несправність часто стає причиною відмови роботи щитка. Справа в тому, що через прикурювач багато автовласників включають різні пристосування, наприклад, спеціальний пилосос, зарядні пристрої, насоси та інші апарати. З-за того, що цим гаджетів необхідний сильний струм, нерідко ламається або саме гніздо, або запобіжник F19 в результаті чого не працює і приладова панель на ВАЗ-2110. Крім того, прикурювач може вийти з ладу із-за занадто довгого перебування у включеному стані. В такому випадку повернути панелі приладів працездатність можна, роз'єднавши колодку гнізда. Але варто сказати, що така маніпуляція буде успішною лише за умови функціонування запобіжника F19. Якщо ж він все-таки перегорів, його необхідно замінити.
  Не працює приладова панель ВАЗ-2110: причини, методи усунення несправності, поради

  Не працює підсвічування на приладовій панелі ВАЗ-2110

  У такій ситуації насамперед слід перевірити стан контактів і проводки, що йде від підвіски. Панель може не працювати через банального перегорання запобіжників. У такому разі їх потрібно просто замінити. Причина може полягати в самих лампах, які нерідко виходять з ладу просто з-за зносу. А іноді відмова щитка відбувається із-за короткого замикання. Але як би там не було, розібратися в те, що трапилося без тестера буде вкрай складно.

  Тюнінг

  Саме він найчастіше стає причиною несправності приладової панелі. Може бути, новий щиток був зафіксований неправильно, з-за чого він власне і не працює. Або при установці проводки були підключені не всі кабелі, або вони просто перегнулись. У таких випадках нерідко перестають функціонувати лише окремі елементи щитка: наприклад, дисплеї, індикатори акумулятора, ручника або тиску масла, а також лампочка повітряної заслінки карбюратора. Не працює панель приладів ВАЗ-2110 після тюнінгу - що робити в такому випадку? Слід насамперед замінити дроти. Зазвичай, це дозволяє з легкістю вирішити проблему.

  Діагностика

  Абсолютно неважливо, не працює приладова панель ВАЗ-2110 з інжектором 8 клапанів або карбюратором 16 клапанів, першим ділом слід провести діагностику самого щитка. Адже його справність ніяк не залежить від нутрощів автомобіля. Правильна діагностика передбачає виконання декількох простих маніпуляцій:
 • перевірка і заміна ламп, що вийшли з ладу деталей;
 • перевірка проводки з допомогою індикатора або мультиметра;
 • огляд контактів і очищення їх від нальоту окислення;
 • перевірка запобіжників;
 • моніторинг працездатності приладів.
 • Не працює приладова панель ВАЗ-2110: причини, методи усунення несправності, поради
  Якщо не працює приладова панель ВАЗ-2110 з євро-установкою, слід перевірити запобіжники F18 F19 і F1. У випадках з бензиновими агрегатами варто звернути увагу також на деталі з номерами: F6 і F10.

  Запобіжні заходи

  Виконуючи ремонт приладової панелі, слід дотримуватися деяких правил:
 • міняти запобіжники можна тільки при виключеному запалюванні;
 • моніторинг приладів необхідно проводити максимально обережно, щоб уникнути короткого замикання;
 • паяти пошкоджені елементи слід пристосуванням з мінімальною потужністю і тонкою насадкою;
 • знімати і фіксувати щиток потрібно дуже акуратно, щоб ненароком не пошкодити кріплення.
 • Не працює приладова панель ВАЗ-2110: причини, методи усунення несправності, поради

  Висновок

  Більшість поломок, пов'язаних з роботою приладової панелі, цілком можна вирішити власноруч в домашній обстановці. Тим більше, якщо мова йде про вітчизняному автомобілі ВАЗ-2110. Правда, в тому випадку, якщо щиток цієї машини не працює, слід брати до уваги деякі нюанси, наприклад, ймовірні причини несправності. При цьому вам не потрібні якісь особливі знання в сфері електроніки. Хоча, якщо ви все ж сумніваєтеся у своїх силах, краще зверніться до фахівця, який напевно все зробить правильно.