Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Шумоізоляція "Форда Фокус 2": види, характеристики шумозаглушення і принцип дії

05.02.19, Різне
235
Одним з основних факторів, що відволікають увагу водія від дороги, є шум. Це звуки, що доносяться з вулиці, гул від роботи двигуна, вібрації кузова і шурхіт коліс по дорозі. Дорогі моделі преміум-класу оснащуються хорошою штатної шумоізоляцією. Бюджетні автомобілі, у яких в пріоритеті доступність, комплектуються по мінімуму. Така проблема присутній і в економ-моделей марки "Форд". Заводська шумоізоляція "Форд Фокус 2" залежить від потужності двигуна. Автомобілі з об'ємом 18 і 20 комплектуються більш якісним захистом.

Види шумоізоляції

Щоб забезпечити максимальний рівень захисту, роботи виконуються декількома матеріалами з різними властивостями. Основні види:
 • вибропоглотители;
 • шумоізолятори.
 • Перші знижують рівень вібрації, що передається від працюючого двигуна і підвіски на деталі кузова. Шумоізолятори виступають звуковим бар'єром і перешкоджають проникненню звуків в салон автомобіля. Крім цього, для додаткового захисту слабких місць застосовують шумопоглинаючі матеріали. Так, наприклад, шумоізоляція "Форд Фокус 2" хетчбек включає додатковий захист кришки багажника.
  Шумоізоляція "Форда Фокус 2": види, характеристики шумозаглушення і принцип дії
  Для усунення деренчання і скрипу пластикових деталей салону застосовують противоскрипные матеріали. Ними проклеюють стики елементів дверей і приладової панелі.

  Обробка елементів

  Основна претензія власників автомобілів "Форд Фокус 2" до шумоізоляції - високий рівень шуму при їзді по нерівному дорожньому покриттю. Тому в економ-варіанті виконання робіт зводиться до забезпечення захисту колісних арок. Однак максимального ефекту можна домогтися, тільки обробивши всі елементи кузова:
 • дах;
 • підлога;
 • двері;
 • капот і перегородка між салоном і моторним відсіком;
 • багажник;
 • колісні арки з внутрішньої і зовнішньої сторони.
 • Матеріали для шумоізоляції

  На ринку представлений великий вибір матеріалів для шумоізоляції "Форд Фокус 2" різних виробників, цінової категорії. Віброізоляційний матеріал. Виготовляється на бітумній основі з фольгованим покриттям. Він укладається на деталі кузова першим шаром. За рахунок значної ваги матеріалу елементи неважкі і тим самим гаситься вібрація. У продаж віброізоляція надходить у вигляді листів різних розмірів. Торгові назви матеріалу:
 • вібропласт;
 • бімаст;
 • изопласт.
 • Для кожної з частин кузова підбирається різна товщина. На підлогу укладаються більш товсті листи. На двері, капот, кришку багажника, щоб уникнути провисання - тонший. При цьому матеріал не обов'язково укладати на всю поверхню деталі, досить закрити 80 %. На стійки і ребра жорсткості віброізоляція може не наноситись. Шумоізоляційний матеріал. Виготовляється з спінених поліетилену або гуми з верхнім металізованим шаром. Матеріал випускається в рулонах.
  Шумоізоляція "Форда Фокус 2": види, характеристики шумозаглушення і принцип дії
  Укладається другим шаром поверх віброізоляції на всі деталі кузова, ретельно закриваючи всі порожнини. Випускається під торговими назвами:

 • бітопласт;
 • бімаст.
 • Комбінований матеріал. Складається з двох шарів і поєднує відразу вібро - і шумоізоляцію. Застосування такого матеріалу в 2 рази прискорює процес монтажу, так як немає необхідності укладати спочатку один, а потім другий шар. Мінус такого використання полягає в тому, що всі деталі обробляються шаром однієї товщини. А оскільки матеріал має значну масу, автомобіль сильно обважнює: вага повного комплекту комбінованої шумоізоляції становить близько 70 кг. Шумопоглинаючий матеріал. Виготовляється з пінополіуретану і завдяки своїй пористій структурі поглинає звукові хвилі. В комплекті шумоізоляція автомобіля "Форд Фокус 2" встановлюється на кришку капота, обшивку дверей, пластикові елементи приладової панелі. При цьому вона також виконує функцію противоскрипного матеріалу.

  Етапи роботи

  Перед початком робіт повністю розбирається салон автомобіля.
  Шумоізоляція "Форда Фокус 2": види, характеристики шумозаглушення і принцип дії
  Виймаються крісла, розбирається приладова панель, що демонтується обшивка дверей, підлоги і стелі. Видаляється штатна звукоізоляція. Всі поверхні ретельно обезжирюються і просушуються. Далі виробляють розкрій листів з урахуванням площі оброблюваної деталі. Як вже говорилося, першим наносять шар віброізоляції. Перед приклеюванням листи нагрівають за допомогою будівельного фена або в спеціальних печах. Знімають захисну плівку (папір) з клейкого шару і наклеюють на елемент кузова, уникаючи появи бульбашок. Потім лист ретельно накочують за допомогою спеціального валика.
  Шумоізоляція "Форда Фокус 2": види, характеристики шумозаглушення і принцип дії
  Таким же чином другим шаром кладеться шумоізоляція. Оклеиваемые поверхні знежирюють. При наклейці матеріалу шматками сусідні частини приклеюються стик в стик. Крім шумоизолирующей, матеріал виконує також теплозахисну функцію. Особливо це стосується кришки капота. У холодну пору року двигун буде швидше прогріватися завдяки утепленому моторному відсіку. Для забезпечення максимального комфорту водія і пасажирів "Форд Фокус 2" шумоізоляція самих слабких місць доповнюється звукопоглинальним матеріалом. Він наноситься третім шаром.

  Шумоізоляція своїми руками

  Шумоізоляція швидко і якісно може бути виконана фахівцями автотехцентр, що спеціалізуються на дооснащення автомобілів. Зазвичай процедура установки займає за часом 1-2 дні. Вартість повного комплексу робіт становить 30-40 тисяч рублів залежно від використовуваних матеріалів. Набагато бюджетніше можна виконати шумоізоляцію "Форд Фокус 2" своїми руками. Спочатку потрібно визначити, яку мету переслідує виконання робіт. Від цього також залежить обсяг закуповуваного матеріалу. Якщо це просто усунення шумів ззовні, досить обробити днище і колісні арки, а також двері і перегородку між салоном і моторним відсіком. Для любителів якісної автоакустики необхідний повний комплекс робіт, що включає додатково обробку багажника, дверей і даху.
  В умовах обмеженого бюджету професійні матеріали можна замінити на будівельні аналоги:
 • ізолон;
 • поліформ;
 • алюформ.
 • Шумоізоляція "Форда Фокус 2": види, характеристики шумозаглушення і принцип дії
  В цьому випадку для монтажу листів купується будівельний клей. Для самостійної роботи потрібні:
 • комплект інструментів для демонтажу елементів салону і обшивки;
 • фен;
 • прікаточний валик;
 • розчинник для знежирення (підійде звичайний Уайт-спірит);
 • гострий ніж для розкрою листів;
 • щільні рукавички.
 • Роботи проводяться в сухому, добре провітрюваному приміщенні.

  Капот

  Шумоізоляція капота не тільки захищає водія від сторонніх шумів, але і виконує функцію теплоізоляції моторного відсіку взимку за рахунок фольгованого покриття листів. Роботи по шумоізоляції капота "Форд Фокус" 2 реалізуються в два етапи. Першим шаром проклеюється вибродемпферный матеріал, при цьому обробляється не весь простір, а тільки прорізи між ребрами жорсткості. Потім наклеюється шумоізоляційний матеріал. Якості наклеювання варто приділити особливу увагу. Під капотом захист буде працювати в умовах високих температур і може відклеїтися. При бажанні поверх цих двох шарів можна встановити додатково шумопоглинальну захист.

  Колісні арки, стать, багажник

  Це самий об'ємний етап робіт, так як потрібно повністю демонтувати всі елементи салону, а потім встановити їх на місце. У уникнення труднощів у збірці рекомендується виконувати фотофіксацію. Захист також наносять у два шари, при цьому для обробки колісних арок і простору під приладовою панеллю вибирають листи вибродемпферного матеріалу підвищеної товщини. Арки можна обклеїти двома шарами віброзахисту і додатково обробити їх зовні.

  Дах

  В штатному варіанті захисту даху шумоізоляція "Форд Фокус 2" (рестайлінг моделі) реалізована у вигляді листів вибродемпферного матеріалу.
  Шумоізоляція "Форда Фокус 2": види, характеристики шумозаглушення і принцип дії
  Для якісного захисту проклеюється вся поверхня. Другим шаром можна додати повсть. Це відмінний шумопоглинаючий матеріал, притому дуже м'який. Він значно полегшує складання, оскільки легко приймає форму обшивки.

  Двері

  Шумоізоляція дверей "Форд Фокус 2" - самий копіткий етап робіт, так як тут розміщені механізми склопідйомників, замки і акустична система.
  Шумоізоляція "Форда Фокус 2": види, характеристики шумозаглушення і принцип дії
  Щоб уникнути обтяження і провисання дверей, матеріал для віброізоляції вибирають меншої товщини, чим для інших частин. Порядок роботи той самий. Потім для кращого ефекту зашпаровуються всі отвори дверей, а обшивка додатково по периметру проклеюється противоскрипной стрічкою. Оскільки в двері розташовуються аудіоколонки, матеріал для шумоізоляції рекомендується вибирати з підвищеними ізоляційними властивостями. Якісне виконані роботи по шумоізоляції "Форда Фокус 2" підвищать рівень безпеки і комфорту за кермом.