Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Моторне масло Nissan 5W40: опис, характеристики і відгуки

05.02.19, Різне
266
У автомобілістів підвищеним попитом користуються машини японського виробництва. Ці транспортні засоби відрізняються високою надійністю, привабливим дизайном і вартістю. Для продовження терміну служби двигуна зазначених транспортних засобів сама компанія рекомендує використовувати оригінальні масла Nissan. Наприклад, відмінно зарекомендував себе складу Nissan 5W40. У чому переваги цього мастильного матеріалу і які його технічні характеристики?
Моторне масло Nissan 5W40: опис, характеристики і відгуки

Хто виробник

Сам бренд Nissan виготовленням і реалізацією моторних масел не займається. Представлений продукт випускає консорціум Total. Ця французька нафтогазова компанія займається видобутком і переробкою вуглеводнів з 1924 року. Повний цикл виробництва дозволив істотно поліпшити якість кінцевого продукту. З 2001 року французький бренд уклав офіційну угоду про партнерство з Nissan і зайнявся розробкою і виробництвом моторних масел для цієї компанії.
Моторне масло Nissan 5W40: опис, характеристики і відгуки

Природа масла

Склад Nissan 5W40 відноситься до категорії синтетичних. В якості базового масла виробник використовує різні продукти гідрокрекінгу нафти. При цьому в суміші компанія застосовує і розширений пакет присадок. В результаті чого вдалося підвищити кратно експлуатаційні характеристики продукту.

Тип двигунів

Моторне масло Nissan 5W40: опис, характеристики і відгуки
Nissan Motor Oil 5W40 підходить для чотиритактних бензинових і дизельних силових установок. Суміш можна використовувати навіть у двигунах, що відповідають стандартам "Євро-5". За стандартами API суміші привласнений індекс SM/CF, що повністю підтверджує зазначений вище тезу.

Сезон використання

Масло Nissan 5W40 відноситься до розряду всесезонних. Це відображено і в індексі 5W40. Олія підходить для використання навіть в регіонах з дуже суворими і холодними зимами. Справа в тому, що змащувальний матеріал можна прокачати по системі до температур, не нижче -35 градусів за шкалою Цельсія. Безпечний запуск двигуна здійснюється при -25 градусів. При більш низькі показники термометра щільність масла стає дуже високою, в результаті чого енергії акумулятора може і не вистачити для першого повороту колінчастого валу.
Моторне масло Nissan 5W40: опис, характеристики і відгуки

В'язкість

Масло Nissan Motor Oil 5W40 відрізняється стабільністю показників щільності в самому широкому температурному інтервалі. Цього ефекту вдалося досягти завдяки застосуванню в складі суміші різних полімерних сполук. При зниженні температури макромолекули згортаються в специфічну спіраль, що зменшує в'язкість складу. При збільшенні зовнішнього нагріву відбувається зворотний процес. Макромолекули розкручуються, щільність підвищується.

Очищення двигуна

На зовнішній поверхні деталей силової установки нерідко збираються агломерації сажі і нагару. Цього негативного ефекту більшою мірою схильні дизельні двигуни. Справа в тому, що в паливі для подібних агрегатів міститься велика кількість сполук сірки. Під час згоряння вони утворюють сажу, яка і осідає у внутрішній камері. При цьому погіршуються властивості силової установки. Наприклад, сажа знижує ефективний об'єм двигуна, що призводить до різкого падіння потужності. Пропорційно збільшується і витрата палива. Частина пального не окислюється, а відразу йде в вихлопну систему транспортного засобу. В якості миючих присадок застосовують сполуки барію, магнію і деяких інших металів. Ці речовини руйнують сформувалися агломерації сажі, утримують частинки нагару в обсязі масла і перешкоджають їх подальшій коагуляції.

Для старих двигунів

Проблемою всіх старих бензинових і дизельних двигунів є наявність корозійних процесів, які протікають на деталях, виготовлених із сплавів кольорових металів. Наприклад, іржа часто утворюється на вкладишах підшипників колінчастого вала, втулках шатуна. Представлений склад здатний уповільнити цей негативний процес. Для цього в суміш додали сполуки, що містять пов'язану сульфідну сірку. Вони створюють на поверхні сплаву тонку плівку, яка перешкоджає контакту металів з агресивним зовнішнім середовищем.

Стабільність властивостей

Антиокислювальні присадки, що входять до складу олії Nissan 5W40 дозволяють підвищити ресурс мастильного матеріалу. Справа в тому, що радикали кисню повітря здатні окислити деякі компоненти олії. Природно, що із зміною хімічної структури падають і технічні характеристики продукту. Для мінімізації цього негативного ефекту до складу олії додали ароматичні аміни і похідні фенолу. Ці речовини вловлюють вільні радикали кисню повітря і перешкоджають їх подальшій реакції з компонентами мастила. Властивості масла залишаються стабільними протягом усього терміну служби.

Депресорні присадки

Температура застигання масла Nissan Motor Oil 5W40 дорівнює -44 градусів за шкалою Цельсія. Домогтися таких вражаючих показників хімікам компанії вдалося завдяки активному використанню різних депресорних присадок. Ці речовини знижують швидкість кристалізації парафінів, що дозволяє помітно розширити підсумковий температурний інтервал застосування олії. В якості депресорних присадок хіміки компанії використовують різні полімерні сполуки метакрилової кислоти.

Захист двигуна в умовах складної їзди

В умовах міської їзди двигун піддається більш високим навантаженням, ніж при переміщенні по трасі. Водій змушений постійно розганятися і гальмувати. Перепади кількості обертів призводять до того, що масло збивається в піну. Певну лепту вносять і різні миючі присадки. Справа в тому, що вони знижують поверхневий натяг олії. Побороти процес піноутворення вдається завдяки введенню до складу мастильного матеріалу сполук кремнію. Вони руйнують бульбашки повітря, які виникають при обертанні колінчастого валу і поршнів двигуна. Представлений склад ідеально захищає двигун навіть при самих складних режимах експлуатації.

Економічність

Приваблива ціна на Nissan 5W40 і збільшений інтервал заміни (13 тис. км) роблять покупку цього складу вкрай вигідною. Перевага полягає і в тому, що представлений варіант мастильного матеріалу відрізняється наявністю великої кількості присадок, що знижують тертя деталей двигуна один про одного. В результаті підвищується ККД двигуна і зменшується витрата палива. Порівняно з аналогами від інших брендів споживання пального вдається зменшити приблизно на 5 %. В якості модифікаторів тертя виробники використовують ацетат і бораты металів, дисульфід молібдену.
Моторне масло Nissan 5W40: опис, характеристики і відгуки

Пара слів про вартість

Ціна на моторне масло Nissan 5W40 (5л) починається від 2100 рублів. При цьому аналогів у представленого виду мастильного матеріалу просто немає. Цей склад розроблявся виключно для двигунів Nissan. Розширений пакет присадок дозволяє повністю розкрити всі можливості силової установки.

Як вибрати

Хороші експлуатаційні характеристики і приваблива вартість створили іншу проблему. Справа в тому, що ці масла часто стали підробляти. Причому нерідко замість оригінального складу в каністру заливають більш дешеві мінеральні види мастильних матеріалів або звичайну відпрацювання. Відрізнити оригінальний Nissan 5W40 від підробки можна за допомогою ряду заходів.
Моторне масло Nissan 5W40: опис, характеристики і відгуки
По-перше, необхідно уважно проаналізувати тару, в якій продається саме масло. Між кришкою і кільцем фіксації не повинно бути ніяких зазорів. Слід також проаналізувати і якість шва, зробленого для спайки каністри. Він не повинен мати ніяких зовнішніх дефектів (кривизна, зайва опуклість).
Моторне масло Nissan 5W40: опис, характеристики і відгуки
По-друге, необхідно звернути увагу на якість поліграфії. Шрифт на етикетці повинен бути рівним і читаним. На етикетці повинні бути присутніми всі захисні голограми. По-третє, при найменших підозрах на контрафакт у продавця потрібно вимагати наявність сертифікатів якості. Саму ж покупку краще робити у великих магазинах відповідної спрямованості.

Думки водіїв

Відгуки про Nissan 5W40 у водіїв виключно позитивні. Автомобілісти відзначають, що представлене масло дозволяє підвищити потужність силової установки і знизити витрату палива. Мастило не прогорає. До плюсів водії віднесли і збільшений інтервал заміни.