Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Моторне масло Xenum GPX 5W40: область застосування, характеристики і відгуки

05.02.19, Різне
184
Виробників моторного масла дуже і дуже багато. Від якості цих мастильних матеріалів залежить термін служби силової установки, максимальний пробіг, який може показати двигун. Деякі автомобілісти країн СНД воліють використовувати складу Xenum GPX 5W40. У чому полягають переваги цього мастильного матеріалу?

Пара слів про бренд

Фірму Xenum заснували в Бельгії в 2005 році. Компанія повністю сконцентрувала свою увагу на виробництві мастильних матеріалів для двигунів. Багато склади бренду використовуються навіть в автомобілях, що беруть участь в гоночних змаганнях. Технології, що застосовуються при виготовленні моторного масла, відповідають всім міжнародним стандартам. Саме завдяки цьому компанія отримала сертифікат якості ISO. Вся продукція випускається тільки в Бельгії. Фірма не продає ліцензій на виробництво стороннім організаціям. Тому якість мастильних матеріалів залишається стабільно високим.
Моторне масло Xenum GPX 5W40: область застосування, характеристики і відгуки

Тип масла

Як відомо, всі моторні олії ділять на три категорії: мінеральні, напівсинтетичні і синтетичні. Склад Xenum GPX 5W40 відноситься саме до останньої групи. Основа масла проводиться з продуктів гідрокрекінгу нафти. Для модифікації властивостей до суміші додають різноманітні легуючі присадки.

Для будь двигунів

Моторне масло Xenum GPX 5W40: область застосування, характеристики і відгуки
Масло Xenum GPX 5W40 відрізняється своєю універсальністю. Справа в тому, що його можна використовувати як в старих силових установках, так і в нових. При цьому склад підходить для бензинових і дизельних двигунів. Розширений пакет присадок як раз і наділяє продукт такими універсальними властивостями. За стандартом американського інституту нафти (ACI) маслу Xenum GPX 5W40 присвоєна класифікація SN/CF. Вона і вказує на те, що представлений склад можна застосовувати для бензинових і дизельних силових установок.

В'язкість

Класифікацію масел по в'язкості запропонувала асоціація автомобільних інженерів Америки (SAE). По ній усі склади прийнято ділити на 17 різних класів. Мастило Xenum GPX 5W40 відноситься до всесезонним. Масло здатне забезпечити надійний запуск двигуна до температури до -30 градусів. При суворих морозах в'язкість масла підвищиться в рази, в результаті чого енергії акумулятора просто не вистачить для повороту колінчастого валу.
Моторне масло Xenum GPX 5W40: область застосування, характеристики і відгуки
Компанії вдалося зберегти необхідні показники в'язкості в умовах морозу завдяки застосуванню різних полімерних сполук. При зниженні температури макромолекули згортаються в спіраль, що допомагає зберегти щільність на потрібних параметрів. При нагріванні вони, навпаки, розкручуються. До складу Xenum GPX 5W40 додали і депресорні присадки. З їх допомогою вийшло знизити температуру кристалізації парафінів.

Особливості

У олії Xenum GPX 5W40 є і деякі особливості. Справа в тому, що при виготовленні суміші хіміки фірми ввели до складу графіт. Завдяки цьому вдалося знизити тертя металевих деталей силової установки. Масло Xenum GPX 5W40 знижує витрату палива на 5 %. На поверхні поршнів утворюється більш міцна захисна плівка, що дозволяє значно зменшити зношування деталей.

Думка водіїв

У відгуках про Xenum GPX 5W40 автомобілісти відзначають, що представлений склад суттєво зменшує стукіт мотора і вібрацію. Справа в тому, що в цьому маслі додатково застосовуються миючі присадки. Вони руйнують агломерації сажі, які і викликають такий специфічний ефект.