Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Масло Q8 для дизеля: опис, характеристики, властивості

05.02.19, Різне
173
Серед автомобілістів Росії постійно збільшується спір на машини з дизельними силовими установками. Причин тому багато. Наприклад, часто такі транспортні засоби купують за їх економічності. Просто дизельне паливо коштує істотно дешевше звичайного бензину. Забезпечити надійність роботи силової установки можна за допомогою масла Q8 призначеного саме для дизелів. Який склад краще використовувати і в чому полягають його переваги?

Пара слів про бренд

Сам бренд Q8 належить кувейтській державної нафтогазової компанії. Підприємство сконцентрувало видобуток, транспортування і переробку вуглеводнів. В результаті чого вдалося знизити вартість вироблених мастильних матеріалів, підвищити їх якість. Виробництва концерну отримали міжнародні сертифікати ISO 9002 ISO 9001 та QS 9000. Компанія відкрила в Європі власний дослідницький центр, де відбувається розробка нових мастильних матеріалів та випробування складів. Бренд має всі необхідні дозволи від провідних виробників автомобілів (BMW, Renault, Volvo і ряду інших).
Масло Q8 для дизеля: опис, характеристики, властивості

Хіт продажів

Безперечним хітом продажів в категорії мастильних матеріалів для дизельних силових установок стало масло Q8 Formula Excel. Ця суміш користується неймовірно високим попитом у автолюбителів по всьому світу.

Масло Q8 для дизеля: опис, характеристики, властивості

Природа масла

Представлене дизельне моторне масло відноситься до категорії синтетичних. В якості базової основи В цьому випадку застосовують продукти гідрокрекінгу вуглеводнів. Властивості додатково підсилюють комплексом легуючих присадок. З їх допомогою вдається розширити експлуатаційні характеристики суміші в рази. Поліпшується якість складу і термін його служби.

Для будь двигунів

Масло Q8 підходить для турбірованних або атмосферних дизелів. Його можна використовувати як на старих зразках моторів, так і на самих сучасних, оснащених прямим упорскуванням палива.

В'язкість

Однією з головних характеристик дизельного моторного масла є його в'язкість. Класифікація саме по цьому параметру вперше була запропонована асоціацією автомобільних інженерів Америки (SAE). Представленому вигляді масел Q8 заявлений індекс 5W40. Прокачати суміш по системі можна при температурі -35 градусів за шкалою Цельсія. При цьому безпечний холодний запуск двигуна можна здійснити при -25 градусів. Легкотекуче моторне масло Q8 підходить для експлуатації як взимку, так і влітку.
Масло Q8 для дизеля: опис, характеристики, властивості
Для збереження потрібних показників в'язкості при різних температурах в суміш додали полімерні вуглеводні. Макромолекули сполук змінюють свою форму в залежності від різних температурних показників. Наприклад, при зниженні зовнішнього нагріву вони згортаються в специфічну спіраль, що і дозволяє зберегти потрібну в'язкість і щільність. При нагріванні відбувається зворотний процес. Справа в тому, що макромолекули розгортаються, і плинність складу помітно знижується.

Масло Q8 для дизеля: опис, характеристики, властивості
Масло Q8 цього типу відрізняється і низькою температурою застигання. Суміш твердне при -39 градусах за шкалою Цельсія. Для цього до складу ввели сполуки, що знижують розміри кристалів парафінів, що випадають в осад при зменшенні температури.

Захист від корозії

Перевага цього масла для дизеля полягає ще і в тому, що в складі продукту знаходиться збільшена частка сполук фосфору, сірки та галогенів. Ці речовини утворюють на поверхні деталей двигуна найтоншу плівку, яка попереджає контакт металу з агресивними хімічними сполуками. У результаті вдається нівелювати ризики поширення корозії з поверхні. Це позитивно позначається на терміні служби силової установки.

Видалення нагару

В олії Q8 міститься велика кількість різних миючих присадок. Справа в тому, що паливо для дизеля відрізняється підвищеною кількістю сполук сірки. При згорянні вони утворюють золу, яка може осідати на зовнішній поверхні деталей силової установки. Від цього збільшується вібрація мотора, з'являється характерний стукіт, підвищується витрата палива. В якості миючих присадок у маслі Q8 цього типу використовують сполуки магнію, барію. Речовини руйнують сформувалися агломерації сажі, запобігають подальшу коагуляцію сполук.

Стабільність властивостей

Моторне масло піддається найсильнішому негативному впливу з боку радикалів кисню повітря. Ці сполуки окислюють компоненти мастильного матеріалу, змінюється хімічна формула мастила. Природно, це вкрай негативно позначається і на технічних характеристиках продукту. Попередити цей негативний процес вдалося завдяки фенолу та ароматичні аміни, введеним до складу мастила. Представлені з'єднання вловлюють вільні радикали кисню повітря, запобігають окислювальний процес.

Зменшення тертя і економія палива

Використання масла Q8 дозволяє знизити і витрата палива. У середньому споживання пального зменшується на 5-8 %. Цього вдалося домогтися завдяки активному використанню різних сполук молібдену. Речовини створюють на поверхні силової установки міцну плівку, що знижує тертя в рази. Це також запобігає передчасний знос деталей силової установки.

Робота при підвищених температурах

Підвищені температури, різке збільшення кількості оборотів та застосування в'язкісних присадок підвищують шанси утворення піни. У підсумку розподіл мастильних матеріалів по поверхні деталей силової установки стає менш стабільним. Результат — прискорений знос двигуна. Для попередження цього негативного ефекту в олії Q8 підвищили кількість сполук кремнію. Вони руйнують бульбашки повітря, збільшують поверхневий натяг олії. Це позитивно позначається і на адгезії складу.