Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Масла Texaco: асортимент та відгуки водіїв

06.02.19, Різне
89
Термін служби двигуна багато в чому визначається тим, яке моторне масло використовує водій і як часто він його змінює. Якісні склади дозволяють значно розширити термін експлуатації силової установки. Вони можуть також суттєво знизити підсумкову вартість володіння автомобілем. Просто деякі мастильні матеріали відрізняються високою паливною ефективністю. Масла Texaco в країнах СНД користуються досить обмеженим попитом. Ці склади володіють хорошими експлуатаційними характеристиками, але коштують вони досить дорого.
Масла Texaco: асортимент та відгуки водіїв

Пара слів про компанії

Компанія розпочала свій шлях у Техасі в 1901 році. Спочатку бренд займався продажем виключно сирої нафти. Через деякий час фірма стала виготовляти і власні мастильні матеріали. Компанія приділяє багато уваги технічної складової процесу. Саме тому склади бренду відрізняються такою якістю та експлуатаційними характеристиками. Надійність сумішей підтверджується ще і тим, що фірма не продає ліцензій на виробництво стороннім організаціям, а випускає мастильні матеріали лише на власних заводах. Масла Texaco продаються в 120 країнах світу. Надійність складів та їх якість підтверджені міжнародними сертифікатами ISO.

Лінійка

Звичайно, перші масла цього бренду мали виключно мінеральну природу. Зараз же від виробництва подібних мастильних матеріалів фірма повністю відмовилася. Бренд сконцентрував свою увагу на синтетичних і напівсинтетичних оліях. В чому полягає різниця між цими продуктами? В якості основи при виготовленні напівсинтетики використовують продукти нафтопереробки. Спочатку проводять процес гідроочищення, після чого в базовий склад додають комплекс необхідних присадок. Саме з їх допомогою вдається розширити технічні властивості масел Texaco. Синтетичні сполуки виготовляють іншим способом. В якості основи в цьому випадку використовують суміш полиальфаолефинов. Потім до неї додають розширений пакет присадок.

Дві марки

Моторні масла Texaco випускаються двох типів: для легкових і вантажних машин. В останньому випадку склади отримали загальну назву Ursa. Масла Texaco Havoline призначені для бензинових і дизельних двигунів, встановлених на легкових видах транспорту (седани, позашляховики).
Масла Texaco: асортимент та відгуки водіїв

Сезон використання

Підприємство випускає тільки всесезонні види масел. Підібрати потрібний склад в цьому випадку досить просто. Індекс в'язкості вказує на те, при яких температурах можна використовувати конкретний мастильний матеріал. Подібна класифікація вперше була запропонована американським суспільством автомобільних інженерів (SAE).

Масла Texaco: асортимент та відгуки водіїв
Наприклад, прокачування масла 5W30 по двигуну і його доставка до всіх деталей силової установки можлива при температурах не нижче -35 градусів за шкалою Цельсія. Безпечний запуск мотора можна здійснити при -25 градусів.

Пара слів про присадки

Бренд Texaco приділяє величезну увагу розробці різних легуючих присадок. З допомогою цих речовин вдається розширити технічні характеристики мастильного матеріалу в рази. У всіх складах компанія використовує миючі присадки, модифікатори тертя, в'язкісні присадки та інгібітори корозії.

Миючі присадки

З допомогою цих речовин вдається усунути нагар з деталей двигуна. Справа в тому, що дизельне паливо і бензин містять багато сполук сірки. Під час згоряння з них утворюється зола, яка і осідає у внутрішній камері силової установки. Для попередження цього процесу до складу масел додатково ввели з'єднання деяких лужноземельних металів (магній, кальцій). Вони прикріплюються до частинкам сажі та попереджають їх подальше випадання в осад. Масла Texaco здатні навіть зруйнувати вже сформувалися відкладення, перевівши їх у колоїдний стан.

Модифікатори тертя

Застосування органічних сполук молібдену дозволяє знизити тертя деталей силової установки відносно один одного. Це підвищує ККД транспортного засобу, відсуває час капітального ремонту двигуна, знижує витрату палива. У середньому з застосуванням цих складів споживання пального падає на 5%. В умовах постійного зростання цін на бензин і дизельне паливо ця цифра виглядає досить переконливо.
Масла Texaco: асортимент та відгуки водіїв

В'язкісні присадки

З допомогою цих сполук вдається зберегти плинність складів на потрібних значень в межах заявленого температурного діапазону. В'язкісні присадки являють собою макромолекули полімерів. Причому чим нижчий індекс по SAE (0W, 5W і так далі), тим більше довжина макромолекули. Ці сполуки мають деякою термічної активністю. При охолодженні вони згортаються в спіраль, при нагріванні ж відбувається зворотний процес.

Інгібітори корозії

У цьому випадку виробники застосовують сполуки хлору, сірки і фосфору. Вони формують тонку плівку на металевій поверхні, в результаті чого вдається попередити поширення корозійних процесів.

Відгуки

Відгуки про оліях Texaco виключно позитивні. Водії відзначають, що ці склади дозволяють знизити вібрацію і стукіт мотора. Вдається зменшити витрату палива і підвищити ресурс силової установки.