Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Залягли кільця в двигуні: що робити, не розбираючи двигун?

06.02.19, Різне
727
Нерідко можна почути фразу, що двигун є серцем автомобіля. Це дійсно так. Головна характеристика, що визначає надійність двигуна – це ресурс. Виходячи з цього можна судити, надійний автомобіль в цілому чи ні. Адже ремонт двигуна – це завжди складна і дорога операція. Нерідко автовласники стикаються з таким явищем, як залягання кілець двигуні. Що робити в такій ситуації, у чому причина несправності? Про все це і не тільки – далі у статті.

Ознаки проблеми

Залягання кілець у двигуні безпосередньо пов'язане з компресією. Якщо говорити про бензинових моторах, нормальний показник компресії буде становити від 9 до 13 атм. Дизельні двигуни мають дещо іншу будову. Тому нормальної для них вважається компресія 28-35 атм. При цьому не повинно бути істотної розбігу між циліндрами.
Залягли кільця в двигуні: що робити, не розбираючи двигун?

Сторонні симптоми

Таким чином, визначити, що залягли кільця в двигуні (що робити, не розбираючи двигун, розглянемо трохи пізніше), можна по компресії. Однак є й сторонні ознаки, що говорять про цю проблему:
 • Високий витрата масла. В ідеалі, двигун і зовсім не повинен витрачати масло. Але як це часто буває (особливо на турбірованних двигунах), старий двигун починає з'їдати від 100 грам масла на кожну тисячу кілометрів. Якщо потрібно доливати близько літра, це вже говорить про проблему. Такий витрата масла є ненормальним, і потрібно терміново щось із цим робити. Дана проблема пов'язана з виникненням зазору між стінками циліндрів і кільцями.
 • Характерний колір диму. Особливо на цей момент потрібно звернути увагу при покупці підтриманого авто, так як деякі продавці дають недостовірну інформацію про витрату масла. Якщо гази з вихлопної труби придбали синій колір, це свідчить про підвищену витрату масла. Також при підвищенні оборотів під навантаженням клуби диму помітно збільшуються. На справному двигуні вихлоп повинен бути безбарвним.
 • Поганий запуск двигуна «на холодну». Таке явище виникає при мінусовій температурі, так і влітку.
 • Зниження потужності двигуна. Автомобілю важко долати затяжний підйом, йти на обгін. При цьому зростає витрата палива. Він може збільшуватися від норми аж до двох разів.
 • Залягли кільця в двигуні: що робити, не розбираючи двигун?
  Все це говорить про те, що залягли кільця в двигуні "Пріори" і інших авто. Важливо не ігнорувати проблему, а терміново приступати до її рішення.

  Причини

  Щоб розібратися в причинах, треба згадати роботу кілець. Вони розташовані в канавках поршня двигуна. Дані канавки досить широкі, що дозволяє забезпечити їм певний хід. Вони не прилягають впритул до поршня. При цьому кільця за рахунок разжимающей сили щільно прилягають до стінок циліндра. Це і дозволяє забезпечити високий тиск у камері згоряння в кінці такту стиснення. З часом, відкладення продуктів згоряння забивають дані канавки. Це перешкоджає вільному ходу кілець. Вони застряють в канавках і не так щільно прилягають до стінок циліндрів. Тому в камері згоряння вже не створюється необхідне для корисної роботи поршня тиск.
  Залягли кільця в двигуні: що робити, не розбираючи двигун?
  Це також тягне за собою низку інших проблем, які були описані вище. Це високий витрата масла, палива, падіння потужності і синій дим. Чому залягають кільця на двигуні? Фахівці виділяють кілька факторів:
 • Тривалий простій автомобіля. Виною тому зовсім не перший запуск після простою. Так, за цей час практично все масло осідає в піддоні, але масляний насос швидко нагнітає потрібний тиск. Причина в іншому. Це експлуатація авто на застояної олії. Якщо машина довгий час стояла без руху (півроку і більше), рекомендується замінити мастильну рідину. Вона з часом густіє і перетворюється на щось на подобу клею.
 • Експлуатація авто на короткі відстані без попереднього прогріву. Прогрівати машину на ходу можна, але тільки якщо поїздка буде більше п'яти кілометрів. В іншому випадку, в циліндрах буде утворюватися нагар. Він не встигне повністю вигоріти з-за малого часу роботи ДВС.
 • Неякісне масло. Потрібно остерігатися підробок та не купувати продукти за дуже низькою ціною.
 • Якщо залягли кільця в двигуні, що робити, не розбираючи мотор? Далі розглянемо кілька варіантів вирішення проблеми.

  Часткова очистка

  У чому полягає суть цього способу? Для роботи нам потрібна рідина для очищення, на якій слід проїхати близько двохсот кілометрів. При цьому можна істотно навантажувати двигун. Це пов'язано зі зміною в'язкості масла. Воно стає більш рідким після додавання промивної суміші.
  Залягли кільця в двигуні: що робити, не розбираючи двигун?
  Де придбати дану рідину? Сьогодні неважко знайти такі кошти в автомобільних магазинах. Досить уточнити параметри двигуна, а потім використовувати промивання згідно інструкції. Додається вона через маслоналивную горловину.

  Недолік методу

  Відразу зазначимо мінус даного способу. Нагар тут буде зчищатися тільки з маслозйомних кілець, а тому метод називається частковим. Однак він є самим простим. Також відзначимо, що після промивки таке масло потрібно злити. Тому найкраще робити цю операцію перед заміною масла.

  Повна очистка двигуна

  Якщо залягли кільця у двигуні ВАЗ-2115 що робити? Можна вдатися до повного очищення силового агрегату. Ця операція називається розкоксовка. Цей спосіб більш важкий, але ефективний. Як проводиться операція:
 • Двигун прогрівають до робочої температури.
 • Викручують всі свічки. Якщо залягли кільця в двигуні дизель, що робити? У такому разі викручуються форсунки.
 • Колінчастий вал провертається. Це потрібно для того, щоб виставити поршні в середнє положення. Так промивна рідина зможе потрапити у всі порожнини.
 • Для заливання рідини потрібно застосувати шприц. Можна використовувати медичний, одноразовий (бажано обсягом близько 20 мілілітрів).
 • Свічі встановлюють на місце.
 • Вичікується час, вказаний в інструкції до промивної рідини. Зазвичай на це потрібно не більше доби.
 • Щоб суміш рівномірно розподілилася, періодично провертають колінчастий вал в обидві сторони на 10 градусів.
 • Закривають свічкові кільця ганчіркою.
 • Прокручують колінвал, щоб рідина повністю пішла.
 • Встановлюються на місце свічки. Далі потрібно запустити двигун і дати йому попрацювати кілька хвилин на холостих.
 • Залягли кільця в двигуні: що робити, не розбираючи двигун?
  Якщо залягли кільця в двигуні опозитів, що робити, не розбираючи двигун? Даний метод не передбачає розбирання двигуна, а тому кожен може прочистити кільця самостійно.

  Зверніть увагу

  Для промивання слід використовувати спеціально призначені для цього рідини. Не рекомендується використовувати ацетон, гас та інші рідини. Таким способом користувалися радянські водії у разі, коли залягли кільця у двигуні ВАЗ-2106. Що робити може ацетон з мотором в такому випадку? Після промивки, з циліндрів повністю вимивається масло. При запуску двигун деякий час працює «на суху», що може спричинити утворення задирів. Спеціалізовані промивні рідини не шкодять так, тому їх можна використовувати без побоювань.

  Використовуємо присадки в паливо

  Якщо залягли кільця в двигуні, що робити? Можна піти й іншим шляхом – придбати присадки в паливо. Сьогодні цей метод користується великою популярністю. Цей спосіб простий, проте вимагає більше часу. Суть проста – у бак заливається деяку кількість промивки, а далі речовина потрапляє в камеру згоряння, де і змиває нагар. Серед переваг даного методу відгуки відзначають такі моменти:
 • Відсутність необхідності навіть часткового розбирання двигуна.
 • Можна не залишати двигун на добу. Промивка працює при русі. При цьому допускається їздити на високих оборотах (навпаки, це навіть прискорить очищення поршнів).
 • Не потрібно виконувати заміну масла, оскільки з ним промивка не взаємодіє.
 • Залягли кільця в двигуні: що робити, не розбираючи двигун?
  Що робити, якщо залягли кільця в двигуні грунтовно? Потрібно розуміти, що такий метод не настільки ефективний, як попередній. Тому повністю видалити нагар не вийде. Якщо залягли кільця істотно, присадки в паливо не допоможе вирішити дане питання.

  Профілактика

  Тепер ми знаємо, чому залягли кільця в двигуні і що з цим робити. Але щоб не стикатися з такою проблемою, краще знати заходи профілактики. Вони досить прості і зрозумілі:
 • Необхідно стежити за станом маслозйомних ковпачків. Про їх несправності повідомить високий витрата масла. Зволікати із заміною даних ковпачків не варто.
 • Заливати тільки перевірене масло. Також воно повинно відповідати усім допусками. Якісний продукт не повинен вигоряти в моторі. Якщо мотор почав його під'їдати, заливка масла з більш високою в'язкістю не вирішить проблему.
 • Обслуговувати двигун згідно з регламентом. Більше того, в наших умовах рекомендується скорочувати інтервал заміни масла до 10 тисяч кілометрів. Регулярна заміна унеможливить подібні ситуації, оскільки свіжий продукт має стійкі присадки і не вигорає, залишаючи нагар.
 • Залягли кільця в двигуні: що робити, не розбираючи двигун?
  Якщо пробіг автомобіля більше трьохсот тисяч, кільця вже можуть зноситися. Це природний процес, тому на старих моторах у разі масложора рекомендується відразу виконати ремонт ЦПГ. Але почати, звичайно ж, краще з маслозйомних ковпачків (тим більше, якщо проблема тільки у витраті масла, а потужність та інші характеристики залишилися колишніми).