Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Прохідність "Ниви" – так гарна легенда в наш час?

07.02.19, Різне
67
Безліч позашляховиків є хорошими представниками на бездоріжжю, є як хороші, так і погані моделі. Але якщо ви задумаєтеся про те, щоб знайти хороший вітчизняний, то перший автомобіль, про який згадайте, буде "Нива".

Історія створення

Автомобіль-легенда був сконструйований в далекому 1977 році і досі не змінив конструктивні особливості. Тоді це була одна з перших машин з постійним повним приводом, до цього він існував тільки на зарубіжних позашляховиках Range Rover. Самі того не підозрюючи, радянські конструктори побудували передовий автомобіль. За підсумками випробувань з'ясувалося, що прохідність "Ниви" в рази краще, ніж у зарубіжних позашляховиків і навіть ніж у УАЗа. Але з'ясувався і мінус. Двигун "Ниви" мав невисоку тягу, що не дозволяло їй проходити перешкоди внатяг.
Прохідність "Ниви" – так гарна легенда в наш час?

Успіх і експорт моделі

Відразу ж після початку виробництва "Нива" користувалася нечуваним попитом, і не тільки на території Радянського Союзу, але і в Німеччині, Великобританії та інших європейських країнах. Вона коштувала набагато дешевше, ніж інші позашляховики. Той же самий "Гелендваген" коштував в два рази більше, ніж "Нива". Крім цього, дилери, продавали цей автомобіль, встановлювали на нього різні модифікації, панорамні даху, кенгурятники, обважування і навіть робили з нього кабріолет. Деякі замінювали вітчизняний двигун на більш потужний французький дизельний.

Спадкоємність поколінь

Якщо подивитися і порівняти старі "Ниви" з сучасними, ви практично не знайдете відмінностей, оскільки вдала компоновка і конструкція не потребують суттєвого доопрацювання. Жоден російський мешканець не зможе представити цю машину в іншому вигляді. Спочатку ця модель конструювалася як автомобіль з постійним повним приводом і підвищеної вездеходностью. І дійсно, вона справляється з цими завданнями і по теперішній час, так як прохідність "Ниви" 4х4 є чи не найкращою серед всіх позашляховиків світу.
Прохідність "Ниви" – так гарна легенда в наш час?

Позашляхові якості

Коротка база, невеликі свеси, а також наявність зниженої передачі і роздавальної коробки дозволяють цьому автомобілю легко долати будь-які перешкоди. Навіть у стандартних модифікаціях він може проїхати досить серйозною багнюці, а якщо піддати його модернізації, то "Ниві" на бездоріжжі просто не буде рівних. Варто тільки поставити позашляхові колеса, як вона відразу ж додасть до прохідності і буде набагато краще всіх сучасних кросоверів і деяких позашляховиків. А якщо її оснастити лебідкою і збільшити дорожній просвіт, то прохідності "Ниви" не буде рівних.
Прохідність "Ниви" – так гарна легенда в наш час?
Так, багато в чому "Нива" – застарілий автомобіль. Вона має архаїчний дизайн інтер'єру, так і екстер'єр не оновлювався протягом тривалого періоду часу. Але її люблять не за це – машина створена для того, щоб працювати і бути незамінною в господарстві. Прохідність "Ниви" досі є еталонною. Звичайно, всі недоліки даної моделі давно відомі, і дуже шкода, що сучасні конструктори не хочуть доводити цю машину до ідеалу, але, навіть незважаючи на всі її недоліки, "Нива" завжди залишиться в серці кожного російської людини.