Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як видалити воду з бензобаку автомобіля: способи і покрокова інструкція

07.02.19, Різне
263
Напевно, кожен автолюбитель знає, що сторонні домішки в бензобаку обернутися неприємними, так само як і серйозними наслідками. До явно небажаних елементів можна віднести і звичайну воду. Ця проблема особливо проявляється в зимовий час, коли температура за бортом машини опускається нижче нуля. Отже, спробуємо з'ясувати, як видалити воду з бензобака автомобіля і зробити це максимально безпечно. Як для водія, так і для самої системи. Також розберемося, з яких причин волога проникає у паливний відсік і як цього уникнути.

Як дізнатися, що є проблема?

Перш ніж з'ясовувати, як видалити воду з бензобака, розберемо основні симптоми, що вказують на потрапляння вологи у відсік. Головний ознака наявності сторонніх елементів – це поганий запуск двигуна.
Як видалити воду з бензобаку автомобіля: способи і покрокова інструкція
Ця причина часто проявляється після тривалої стоянки автомобіля. Якщо в паливному відсіку скупчилася вода, то запуск двигуна буде проходити довше звичайного. А в процесі його прогрівання він періодично глохне. Ще одна причина, яка вказує на те, що необхідно видалити воду з бензобака, – це поява характерного стуку в двигуні. При холодному запуску починає відчутно вібрувати колінчастий вал, а за ним і весь автомобіль. Після прогрівання рівень вібрації знижується, тому волога поступово випаровується.

Причини появи вологи

Іноді простіше усунути причину появи, ніж видалити воду з бензобака. Найпоширеніший шлях потрапляння сторонніх елементів в паливний відсік – це горловина. То є вода потрапляє в бак таким же чином, як і сам бензин. В іншому ж вся система передачі палива є герметичною.
Як видалити воду з бензобаку автомобіля: способи і покрокова інструкція
Ще одна причина – це конденсат. Якщо ви рідко заправляєте автомобіль та/або експлуатуєте його на невеликій кількості палива, то з останнього може виділятися конденсат. Він залишається на стінках паливного відсіку і поступово стікає вниз. Вода важча бензину, тому розташовується на самому дні. Як раз там, де у більшості машин знаходиться система подачі палива. Саме накопичений конденсат не дозволяє нормально стартувати двигуну і вказує на те, що пора видалити воду з бензобака. Крім того, придбання палива на сумнівних заправках також може стати причиною появи вологи в паливній системі. Вже давно не секрет, що дрібні АЗС на трасах просто розбавляють пальне водою. Ну і остання причина появи вологи в паливній системі – це умисні дії недоброзичливців. Якщо ви не хочете щоб хулігани підлили вам в бак якоїсь сторонньої рідини, то подбайте про надійний захист – кришці з замком.

Позбавляємося від вологи в паливній системі

Якщо ви впевнені, що в бензобаку точно є вода, то краще зайвий раз не ґвалтувати двигун і скоріше позбутися накопиченої у системі вологи. Розберемо кілька основних методів, які практикують як професійні автослюсарі, так і гаражні майстри-умільці.

Зняття бака

Це самий ефективний, але разом з тим і трудомісткий метод. Він дозволяє повністю видалити воду з бензобака як взимку, так і влітку. Краще всього проводити цю процедуру на автостанції або хоча б у присутності обізнаної людини. А також перед тим, як зняти бак, витратити все пальне.
Як видалити воду з бензобаку автомобіля: способи і покрокова інструкція
Для зняття бензобака необхідна як мінімум оглядова яма. Сам процес не можна назвати складним, а саме трудомістким. Потрібно акуратно від'єднати всі трубки і дроти надходять до баку, а потім відкрутити кріплення, що втримують його під автомобілем. Якщо система має витіювату конструкцію і звичайне перевертання горлечка вниз не допомагає позбутися від вологи, то багато використовують для підсушування звичайний фен. Найкраще знайти модель потужніше, щоб вона змогла продути всі "закутки". Потім необхідно монтувати бак на колишнє місце в зворотному порядку: спочатку закріплюємо відсік на штатне місце, а після під'єднуємо паливні трубки і дроти. Якщо цей варіант не підходить, дивимося, як видалити воду з бензобака, не знімаючи його.

Метод сполучених посудин

Тут потрібно буде згадати фізику. Для видалення рідини з бака необхідно взяти шланг достатньої довжини і будь-яку тару – пляшку, каністру та інше. Один кінець опускаємо в паливний відсік, а інший в приготовлену ємність. Тара повинна обов'язково міститися значно нижче рівня бака.
Як видалити воду з бензобаку автомобіля: способи і покрокова інструкція
Атмосферний тиск буде виштовхувати воду і вона потихеньку почне зливатися в ємність. В деяких випадках доведеться «подсосать» рідина зі шланга, щоб запустити процес повідомлення судин.

Відкачування насосом

Цей спосіб підходить для автомобілів з інжекторним уприскуванням палива. У більшості моделей бензонасос знаходиться на рівні задніх сидінь. Тому їх доведеться зняти. Також треба буде відкинути килимовий полог, де і повинен бути невеликий відсік, що відкриває доступ до бензонасосу. Фільтруючий елемент закріплений, як правило, двома хомутами з обох сторін. Необхідно зняти шланг відповідає за подачу палива в інжектор, і поставити на його місце іншу трубку, яка веде в раніше приготовлену ємність. Потім потрібно запустити двигун. Насос почне працювати і откачает все зайве з бака (в тому числі і сам бензин).
Після цього необхідно закріпити всі елементи на свої місця і залити пальне в бензобак. Після такої прочищення найкраще заправити паливний відсік як мінімум наполовину і пальним з підвищеним октановим числом (92 -> 95 /95 -> 98).

Спирт

Один з найпростіших способів видалення вологи з паливного відсіку не потребують якихось серйозних трудовитрат – це звичайний медичний спирт. Метод не самий надійний, але тим не менш дієвий, особливо якщо під рукою немає оглядової ями чи автостанції, а двигун жахливо «кашляє».
Як видалити воду з бензобаку автомобіля: способи і покрокова інструкція
Якщо врахувати, що середня ємність бака легкового автомобіля близько 45 літрів, то 400-500 грам спирту цілком досить для цієї процедури. Склад необхідно вилити в паливну систему і почекати близько півгодини. Справа в тому, що вода і спирт змішані разом утворюють приблизно таку ж щільність, що і бензин. Тобто паливо просто змішається з водою, а ефект «кашлю» у двигуна повинен пройти. Подальше згоряння бензину буде проходити без будь-яких відкладень як на баку, так і на стінках циліндрів. Також варто зауважити, що спирт обов'язково повинен бути високого очищення і без якихось сторонніх домішок. Кращий спосіб перевірити склад – це підпалити невелику його частину де-небудь в безпечному місці. Полум'я в момент горіння має бути практично невидимим. Деякі стверджують, що можна видалити воду з бензобака ацетоном замість спирту, але фахівці не рекомендують використовувати це речовина для таких цілей. Для цього є спеціальні влаговытесняющие присадки. Останні мають у своєму складі ізопропіловий спирт. Найчастіше його використовують для запобігання обмерзання паливної системи. Але і з вологою він також добре бореться.

Дизельні двигуни. Як прибрати вологу?

Якщо автомобіль з дизелем, видалити воду з бензобака можна перевіреним народним методом. Для цього знадобиться якісне машинне масло. Найкраще зимове, де в'язкість зведена до мінімуму.
Як видалити воду з бензобаку автомобіля: способи і покрокова інструкція
Для видалення вологи з паливної системи необхідно розбавити дизельне паливо в співвідношенні 50 (солярки) до 05. Масло вступає в реакцію з водою і успішно переробляється в камері згоряння, не завдаючи шкодить двигуну. Але захоплюватися цим методом не варто, тому як прийомистість двигуна помітно втрачається при переробці такого складу і він починає «тупити» при різкому розгоні автомобіля. Ефект згодом зникає, коли двигун продовжує працювати на одній солярці.