Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Тосол "Дзержинський", 10 літрів: відгуки

07.02.19, Різне
267
У цій статті ми заглибимося в історію, дізнаємося, звідки взявся тосол, для чого він був створений, для якого транспортного засобу? Дізнаємося, чому він отримав таку назву і чому його всі звикли називати "Дзержинським"? Дочитайте цю статтю до кінця, щоб дізнатися більше про цю охолоджуючої рідини.

Звідки стався "Тосол" і чому його називають Дзержинським?

Тосол "Дзержинський", 10 літрів: відгуки
Ставрополь, який зараз ми всі називаємо Тольятті. Чому Тольятті? Пальміро Тольятті - один із засновників італійської комуністичної партії. Автомобіль "ВАЗ" створювався з допомогою італійців, через що цей автомобіль є копією італійського "Фіата". Якщо "ВАЗ" схожий на італійський Фіат, і, природно, вся необхідна автохімія у нього повинна бути така ж, як для "Фіата", у тому числі і охолоджуюча рідина - тосол. Антифриз - це автохімія, створена для охолодження двигуна автомобіля. Головне її завдання - запобігти перегріву двигуна. Також вона не дає переохолодитися йому взимку. В той час для автомобіля "Фіат" була лише одна доступна охолоджуюча рідина - "Парафлю". А для автомобілів "ВАЗ" в той час був один єдиний вид охолоджуючої рідини, який називався - "Антифриз 159". Фахівці називали його "Антифриз за Гостом 159". Тести в Італії показали, що він не відповідає вимогам для автомобілів "Фіат". Швидка корозія металевих деталей, велика спінювання, низький запас лугів - це лише частина побічних ефектів при його використанні.

Радянські хіміки прийшли до висновку, що потрібна нова рідина, яка була б краще італійського "Парафлю" і допускалася для автомобіля "ВАЗ". Три роки вчені намагалися зробити щось краще, були успіхи і невдачі, перевірки та випробування. І нарешті співробітники відділу Технології Органічного Синтезу, скорочено - "ТОС", розробили нову охолоджуючу рідину. З нею проводили досліди і дослідження, і дійшли до розширених випробувань в Турині. Всі увінчалося успіхом, рідина була краще, ніж "Парафлю" і допускалася до використання для "Жигулів". Її назвали "Тосол", де "тос" - це місце виробництва, а "ол" - закінчення хімічної речовини, відомого як спирт. Тепер його почали виробляти на хімічному підприємстві міста Дзержинськ, там були випущені "ТОСОЛ-А", "ТОСОЛ-А40" і "ТОСОЛ-А65". Де літера "А" означала автомобільний, а цифри 40 і 65 - температуру замерзання. "Тосол" - це більше, ніж автомобільний антифриз, тим більше, якщо він Дзержинський.

В наш час

Тосол "Дзержинський", 10 літрів: відгуки
У наш час дуже легко отримати в руки підробку тосола. Незважаючи на те, що на етикетці написано температура її замерзання -40 градусів, він запросто може замерзнути при -15 від чого завдасть більше шкоди, ніж користі. Однак при покупці вас можуть говорити, що це найкращий "Дзержинський Тосол", який не замерзне при низьких температурах. Є і інші випадки, коли засіб не досить охолоджує рухати, і в підсумку закипає.

Як вибрати якісний тосол?

Тосол "Дзержинський", 10 літрів: відгуки
Чому тосол, який ми беремо, в більшості випадків не витримує зазначених на упаковці температур? Справа в тому, що якісну охолоджуючу рідину виготовляють за спеціальною технологією. Такий тосол можна перевірити за допомогою спеціального приладу, який називається ареометр. Принцип його роботи базується на вимірюванні щільності речовини, яка у якісної охолоджуючої рідини дорівнює 1073 — 1079 г/см 3 . Але не завжди можна вірити показанням приладу, так як склад тосола можна змінити спеціальними добавками. Також якість рідини можна визначити по упаковці, як би банально це не здавалося, але в першу чергу потрібно звертати увагу на неї. Якщо вона брудна або деформована, то не варто купувати продукт. Останнє - це ціна, тут все просто. Як і будь-який товар, охолоджуюча рідина не повинна продаватися за низькою ціною. Швидше за все, це буде підробка, хоча вас і можуть переконувати, що це економ варіант цього виробника. Якщо ви не бажаєте стояти на дорозі в холод чи спеку, а після вкласти в ремонт автомобіля великі гроші, то вибирайте тосол за оптимальною ціною, в чистій упаковці, бажано, у великих або популярних торгових точках.

Види "Дзержинського Тосола"

Тосол "Дзержинський", 10 літрів: відгуки
Якою є тосол і в яких обсягах? Самий, мабуть, популярний і вселяє довіру - це "Дзержинський Тосол ОЖ-40". Він буває в тарі 1 л, 5 л і 10 л. Також досить популярний "А40М", де літера "М" означає "модифікований". Продається об'ємом від 1 до 10 літрів. Охолоджуюча рідина Felix - це той же "Дзержинський", і, мабуть, він найдорожчий на торгових точках. Варто відзначити, що "Тосол Дзержинський" дуже популярний у наш час.

Чи можна змішувати тосол різних виробників?

Охолоджуючі рідини, як ми вже дізналися, бувають двох видів: тосол і антифриз. Їх змішувати не можна ні в якому разі, а от змішувати тосол різних виробників, можна, але це слід робити правильно. Припустимо, у вас залитий "Тосол А40М Дзержинський", і вам терміново потрібно долити ще. В такому випадку, щоб не ризикувати, можна просто долити дистильованої води, вона коштує не дорого і є у всіх автомагазинах. Але, якщо все-таки зважилися змішати тосол різних виробників, дві марки потрібно спочатку перевірити. На щастя, зробити це можна в домашніх умовах.

Як перевірити тосол в домашніх умовах

Тосол "Дзержинський", 10 літрів: відгуки
Для того щоб перевірити охолоджуючу рідину, знадобиться одноразовий склянка, шприц і термометр. З допомогою шприца выкачайте рідина з розширювального бачка або з упаковки (приблизно 100 г) і перелийте її в склянку. Після цього поставте його в морозильну камеру разом з термометром і перевіряйте свідчення на ньому кожні 15-20 хвилин. Якщо рідина почне мутніти, значить вона почала замерзати. Також подивіться температуру на термометрі і дізнайтеся показник замерзання рідини.
Далі потрібно перевірити склади на змішування. Тут все просто: візьміть тосол, який був залитий в машину, і засіб іншого виробника, який ви купили на долівку. Змішайте їх у ємності, бажано в тій, яка зможе створити надлишковий тиск, необхідне для підвищення температури кипіння. Дочекайтеся поки рідина закипить. Якщо на дні ємності залишився осад, то їх змішувати не можна.

Відгуки про "Дзержинському тосол"

У відгуках про "Тосол А-40М Extra Дзержинський" часто пишуть, що це непогана і навіть якісна охолоджуюча рідина. Його ціна оптимальна. У наш час це рідкість, коли покупці беруть "Тосол Дзержинкий", і відгуки до нього залишають тільки позитивні. Можна виділити всі його плюси:
  • не викликає корозію металу;
  • тримає температуру навіть з запасом;
  • не утворює накип у водяній сорочці двигуна.
  • Інший тосол такого виробника як OilRight теж "Дзержинський", але він не надто багатий в хороших відгуках. Більшість вважає, що він навіть не здатний тримати робочу температуру двигуна, тобто рідина закипає при температурі +88. Хоча при такій температурі навіть ще не спрацьовує вентилятор охолодження, а тосол вже кипить. Майже всі негативні відгуки про цю охолоджуючої рідини.

    Поради при покупці тосола

    Тосол "Дзержинський", 10 літрів: відгуки
    Зрозуміло, що "Тосол Дзержинський -40 С тримає тільки в тих випадках, якщо ви вибрали оригінальний продукт. Але це не все, що ми дізналися з статті. Є "Тосол Дзержинський" 10 літрів, 5 літрів і 1 літр. Ми також дізналися історію його походження, але тепер перейдемо до порад. При купівлі "Тосола Дзержинський" переконайтеся в тому, що це - оригінальний товар, а якщо це саме так, то радимо взяти велику упаковку, бо вона ніколи не буде зайвою. Також не змішуйте різних виробників, навіть якщо вас будуть переконувати в тому, що це можна робити. "Тосол Дзержинський" вибирайте з технічними назвами, наприклад: "А40М" або "ОР-40", не беріть охолоджуючу рідину, яка коштує дешево, швидше за все, це підробка.