Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Напівсинтетичне масло Лукойл Люкс 10W 40": характеристики, порівняння, відгуки

07.02.19, Різне
87
Серед вітчизняних автомобілістів високою популярністю користуються масла марки "Лукойл". Головна перевага цих мастильних матеріалів полягає в їх привабливою ціною. Склади виготовляють у Росії, тому які б то не було ввізні мита і додаткові націнки просто відсутні. При цьому багато водії відзначають і той факт, що мастильні матеріали цього бренду за своїми технічними характеристиками нічим не поступаються аналогам від великих міжнародних виробників. Саме тому багато автомобілістів середньої смуги Росії віддають перевагу маслу "Лукойл Люкс 10W 40".

Пара слів про виробника

Фірма "Лукойл" є однією з найбільших нафтогазових компаній Росії. Підприємство займається видобутком, транспортуванням і переробкою вуглеводнів. Наявність власної сировинної бази позитивно позначилося на якості мастильних матеріалів бренду. Крім цього, фірма активно впроваджує нові технології виробництва. Надійність продукції підтверджена міжнародними сертифікатами відповідності ISO 9001 та ISO 9002.
Напівсинтетичне масло Лукойл Люкс 10W 40": характеристики, порівняння, відгуки

Природа масла

Масло Лукойл Люкс 10W 40" - напівсинтетичне. Продукти фракційної перегонки нафти, які пройшли через процес гідроочищення, використовуються в якості своєрідної бази. Поліпшити експлуатаційні показники мастильного матеріалу вдається завдяки активному застосуванню комплексу легуючих присадок. Саме вони розширюють експлуатаційні можливості цього масла.

Напівсинтетичне масло Лукойл Люкс 10W 40": характеристики, порівняння, відгуки

Сезонність

За класифікацією, запропонованої суспільством автомобільних інженерів США (SAE), цей продукт потрапив в категорію всесезонних. Масло Лукойл Люкс 10W 40" можна застосовувати як влітку, так і взимку. Мінімальна температура, при якій насос здатний розподілити склад по системі і доставити його до деталей силової установки, дорівнює -25 градусів за шкалою Цельсія. При цьому безпечний холодний запуск двигуна можна здійснити при -15 градусів. Зазначене олія не підходить для регіонів з суворими кліматичними умовами.

Для будь двигунів

Зазначене масло застосовується до бензиновим і дизельним силовим установкам. Його можна використовувати навіть на великому вантажному транспорті. Масло сумісно з двигунами, оснащеними каталітичними нейтралізаторами і турбонаддувом.
Напівсинтетичне масло Лукойл Люкс 10W 40": характеристики, порівняння, відгуки

Пара слів про присадки

Для підвищення ефективності мастильного матеріалу виробник активно використовує різноманітні легуючі присадки. Ці речовини дозволяють поліпшити технічні характеристики "Лукойл Люкс 10W 40". Для модифікації властивостей бренд застосовує в'язкісні присадки, модифікатори тертя, детергенти, антиокислювальні та антикорозійні присадки.

В'язкісні присадки

Застосування подібних речовин допомагає підтримувати в'язкість мастильного матеріалу в самому широкому температурному діапазоні. Механізм дії подібних присадок досить простий. Ці речовини являють собою полімерні сполуки вуглеводнів з великою кількістю мономерів. Макромолекули в'язкісних присадок мають певної термічної активністю. Наприклад, при зменшенні температури ці речовини згортаються в спіраль, що і дозволяє маслу зберегти потрібні показники в'язкості. При збільшенні нагрівання відбувається зворотний процес. При цьому розміри макромолекул в маслі "Лукойл Люкс 10W 40" значно менше, ніж у складах, що володіють іншим індексом низькотемпературної в'язкості (0W або 5W).

Модифікатори тертя

Представлений вид мастильного матеріалу захищає деталі двигуна від передчасного зносу. Це стало можливим завдяки активному застосуванню модифікаторів тертя. Органічні сполуки молібдену створюють на поверхні деталей тонку суцільну плівку, яка знижує тертя деталей відносно один одного. При цьому зростає і ККД силової установки, а машина споживає менше пального. В середньому витрата палива на кожні 100 км пробігу знижується на 5 %. Так, представлена цифра виглядає незначною, але в умовах постійного зростання цін на дизельне паливо і бензин її ігнорувати теж не можна.
Напівсинтетичне масло Лукойл Люкс 10W 40": характеристики, порівняння, відгуки

Детергенти

Масло Лукойл Люкс Турбо Дизель 10W 40" ідеально підходить для дизельних і бензинових двигунів. Справа в тому, що при виробництві в складі масла підвищили частку миючих присадок. Детергенти розчиняють скупчення сажі та переводять їх у колоїдний стан. Вони перешкоджають подальшому випадання нагару в осад. Сполуки магнію, кальцію та деяких інших лужноземельних металів абсорбуються на поверхні частинок сажі і нівелюють ризики їх злипання один з одним. Нагар ж у двигуні виникає з-за сполук сірки, що містяться в бензині і дизельному паливі. З допомогою детергентів вдається відновити потужність двигуна, зменшити вібрацію і стукіт мотора.
Напівсинтетичне масло Лукойл Люкс 10W 40": характеристики, порівняння, відгуки

Антиокислювальні присадки

Склад "Лукойл Люкс 10W 40" відрізняється і розширеним терміном служби. Масло необхідно замінити після 9 тис. км пробігу. Досягти подібного ефекту вийшло з допомогою активного застосування антиокислювальних присадок. Компоненти олії піддаються впливу радикалів кисню повітря. Ці активні сполуки окислюють органіку, що змінює хімічний склад мастильного матеріалу і знижує його основні експлуатаційні показники в кілька разів. В цю напівсинтетику від "Лукойл" виробник додав велика кількість ароматичних амінів та різних похідних фенолу. Речовини вловлюють радикали кисню повітря та інгібують подальшу реакцію окислення.
Напівсинтетичне масло Лукойл Люкс 10W 40": характеристики, порівняння, відгуки

Антикорозійні присадки

Зазначений вид моторного масла відмінно підходить насамперед для старих силових установок. Проблема двигунів такого типу полягає в корозії деталей, виготовлених з різних сплавів кольорових металів. Зокрема, надлишкової корозії схильні втулки шатуна і вкладиші підшипників колінчастого вала. Сполуки фосфору, сірки і хлору створюють на поверхні міцну і стійку до дії кислот плівку, яка перешкоджає подальшим окислювальним процесам.

Порівняння з іншим маслом аналогічної в'язкості

Водії часто порівнюють цей склад з Zic 10W 40. В цьому випадку продукція від "Лукойл" помітно поступається мастилі від Zic. Склад від вітчизняного бренду має більш низьку температуру затвердіння (-32 і - 37 градусів за шкалою Цельсія, відповідно). Склад Zic 10W 40 є повністю синтетичним. В якості основи в цьому випадку використовують різні поліальфаолефіни. В суміші застосовують і розширений пакет присадок. Тобто підсумкові властивості масла Zic дещо краще, ніж у "Лукойл Люкс 10W 40". Наприклад, інтервал заміни становить 14 тис. км пробігу.

Відгуки водіїв

Склад "Лукойл Люкс 10W 40" завоював масу позитивних відгуків з боку автомобілістів. Водії відзначають зниження вібрації і гуркіт мотора. До плюсів відносять і деяку паливну економічність олії.