Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Масло "Лікві Молі 5W40": відгуки автомобілістів

07.02.19, Різне
197
Від надійності моторного масла і періодичність його заміни безпосередньо залежить термін служби двигуна автомобіля. Звичайно, ця теза знають усі автомобілісти. Саме тому вони так уважно підходять до вибору потрібного складу. У відгуках про маслі "Лікві Молі 5W40" власники відзначають насамперед стабільність властивостей мастильного матеріалу протягом усього терміну служби.
Масло "Лікві Молі 5W40": відгуки автомобілістів

Кілька слів про бренд

Компанію заснували в 1955 році в ФРН. Спочатку бренд сконцентрував свою увагу на виробництві і розробці різних присадок для двигунів. Дещо пізніше у продажу з'явилися і моторні масла. Зараз продукція підприємства продається в більш ніж 100 країнах світу. Причому попит на неї постійно зростає. Бренд уважно стежить за останніми тенденціями в автомобільній галузі і пропонує склади, ідеально підходящі для найсучасніших двигунів.
Масло "Лікві Молі 5W40": відгуки автомобілістів

Природа масла

Фахівці у відгуках про "Лікві Молі 5W40" заявляють, що це масло на 100 % синтетичне. В якості основи виробники взяли суміш полиальфаолефинов. Для модифікації властивостей мастильного матеріалу до складу додали різні легуючі присадки.

Для будь двигунів

Масло "Лікві Молі 5W40": відгуки автомобілістів
Представлене моторне масло підходить для турбірованних і звичайних двигунів. Його можна заливати в бензинові і дизельні мотори. При цьому сам рекомендований склад і деякими виробниками автомобілів. Наприклад, його радять використовувати для гарантійного і післягарантійного обслуговування такі компанії, як BMW, VW. Масло "Лікво Молі 5W40" седан "Поло" від "Фольксваген" застосовується навіть для старих машин 2010 року випуску.

Сезонність

За класифікацією американського суспільства автомобільних інженерів (SAE) це масло відноситься до категорії всесезонних. Необхідні показники плинності зберігаються навіть в найлютіший мороз. Прокачати масло по системі і забезпечити його надходження до всіх деталей силової установки можна при температурах до -35 градусів за шкалою Цельсія. При цьому безпечний запуск двигуна вдасться здійснити при -25 градусів.

Трохи про присадки

Для поліпшення технічних характеристик масла виробники додають в нього різні легуючі присадки. Вони розширюють властивості мастильного матеріалу, роблять його більш надійним. Масло "Лікві Молі 5W40" у порівнянні з іншими складами відрізняється розширеним пакетом присадок, що дозволяє поліпшити характеристики цієї суміші в кілька разів.

Стабільна плинність

Масло "Лікві Молі 5W40": відгуки автомобілістів
В'язкість масла є одним з основних властивостей мастильного матеріалу. Спеціально для поліпшення цього показника до складу представленого продукту хіміки компанії ввели полімерні сполуки вуглеводнів. Вони відрізняються високою термічної активністю. При зниженні температури речовини макромолекули згортаються в спіраль, що призводить до деякого зменшення щільності складу. При нагріванні відбувається зворотний процес. Спіраль макромолекули розгортається, що збільшує в'язкість.

Низька температура застигання

У відгуках про маслі "Лікві Молі 5W40" водії відзначають і низьку температуру застигання представленого складу. Справа в тому, що це масло переходить у тверду фазу при -42 градусах за шкалою Цельсія. Виробникам вдалося домогтися настільки вражаючих результатів завдяки активному застосуванню депресорних присадок. У цьому випадку використовуються сополімери метакрилової кислоти. Ці сполуки перешкоджають кристалізації парафінів і знижують швидкість їх випадання в осад.

Експлуатація авто на поганому паливі

Масло "Лікві Молі 5W40" (синтетика) в дизель підходить практично ідеально. Проблема всіх двигунів цього типу полягає в тому, що якість пального не витримує ніякої критики. Дизельне паливо відрізняється великим зольним числом. Це характерно і для деяких марок бензину. Зола виникає при згорянні сполук сірки, що перебувають у складі пального. Частинки сажі злипаються один з одним і випадають в осад. Це знижує реальний ефективний об'єм двигуна, падає потужність.
Частина палива згоряє у внутрішній камері, а відразу йде в вихлопну систему. Це також негативно позначається і на екології. Усунути представлену проблему вдалося завдяки сполук магнію, барію і кальцію. Молекули цих речовин фіксуються на частинки сажі і попереджають їх злипання. Миючі присадки здатні зруйнувати і агломерації старого нагару, перевівши їх у колоїдний стан. Саме тому багато власників старих авто дають настільки втішні відгуки про маслі "Лікві Молі 5W40". Водії відзначають, що з використанням цього складу вдалося значно знизити стукіт мотора.
Масло "Лікві Молі 5W40": відгуки автомобілістів

Довговічність

Позитивні відгуки про маслі "Лікві Молі 5W40" (синтетика) дані і в питаннях довговічності мастильного матеріалу. Зазначений мастильний матеріал відрізняється збільшеним інтервалом заміни. Наприклад, на ньому можна подолати до 13 тис. км пробігу. Такого показника вдалося досягти завдяки активному застосуванню антиокислювачів. Справа в тому, що радикали кисню повітря здатні вступати в реакцію з різними компонентами олії. Нерідко з-за цього навіть утворюються слабкі органічні кислоти, які здатні ініціювати процес корозії на металевих деталях двигуна. Змінюються і фізичні властивості мастильного матеріалу. Для попередження цих небажаних наслідків у склад олії ввели ароматичні аміни і похідні фенолу. Зазначені речовини вловлюють радикали кисню повітря і знижують ризики окиснення інших компонентів мастила.

При їзді в складних умовах

Масло "Лікві Молі 5W40": відгуки автомобілістів
Експлуатація автомобіля в міських умовах вважається складною. Справа в тому, що часті перепади числа обертів двигуна викликають спінювання олії. Ситуацію погіршує і застосування великої кількості різних миючих присадок. Ці сполуки знижують поверхневий натяг мастильного матеріалу. Для усунення цього негативного ефекту виробники ввели до складу олії сполуки кремнію. Вони руйнують виникають при перемішуванні речовини бульбашки повітря і перешкоджають надмірного утворення піни. В результаті чого масло найкращим чином розподіляється по поверхні деталей силової установки.

Захист від корозії

Крім відкладень сажі, ще однією проблемою всіх старих двигунів є корозія. Іржавіння піддаються деталі силової установки, виготовлені із сплавів кольорових металів. Наприклад, це явище часто виникає на вкладках підшипника колінчастого вала, втулках шатуна. У відгуках про маслі "Лікві Молі 5W40" водії відзначають, що цей склад дозволяє помітно сповільнити зазначений негативний процес. Справа в тому, що в мастильний матеріал додатково додають різні сполуки сірки, фосфору і хлору. Вони створюють на металевій поверхні численні фосфіди, хлориди і сульфіди. Така плівка не піддається руйнуванню від тертя або впливу органічних кислот. В результаті чого вдається попередити подальше поширення корозійних процесів.

Зниження тертя

У відгуках про маслі "Лікві Молі Молиген 5W40" водії відзначають, що використання цього складу дозволяє відсунути термін ремонту силової установки і знизити витрату палива. ККД двигуна підвищується за рахунок того, що виробник активно використовує різноманітні модифікатори тертя. В цьому випадку застосовують органічні сполуки молібдену, бораты інших металів. Зазначені речовини створюють на металевій поверхні тонку суцільну плівку, яка перешкоджає контакту поверхонь і їх швидкого зношування. Зниження тертя дозволяє економити на пальному. В середньому витрата палива зменшується на 8 %.
Масло "Лікві Молі 5W40": відгуки автомобілістів

Варіанти заміни

Представлений склад отримав широке розповсюдження серед автолюбителів. Тому бренд розширив лінійку і випустив деякі інші сполуки. Популярність здобуло масло "Лікві Молі Оптимал 5W40". Відгуки про це смазочном матеріалі компанії виключно позитивні. Велика кількість миючих присадок робить його практично ідеальним для машин з дизельним двигуном. Проблема ж полягає в тому, що ніякої взаємозамінності в сумішей немає. При зниженні обсягу мастильного матеріалу доливати інший склад навіть від того ж бренду, вкрай не рекомендується.