Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Шини Forward Safari 510: відгуки

08.02.19, Різне
84
Всі любителі екстремальної їзди знають, що покришки, здатні подолати серйозне бездоріжжя, коштують дуже і дуже дорого. Це твердження спростовує продукція ВАТ "Алтайський шинний комбінат". Шини цього виробника відрізняються хорошими експлуатаційними характеристиками і привабливою ціною. Одним з хітів підприємства стала модель Forward Safari 510. Водії в своїх відгуках відзначають, що представлені покришки здатні вивести автомобіль з будь-якого бездоріжжя. При цьому вони мають і досить демократичну вартість.

Трохи про компанії

Будівництво шинного заводу в Барнаулі було розпочато в 1965 році. На свою проектну потужність завод вийшов у 1973. З 2004 року фірма об'єдналася з місцевим заводом технічного вуглецю. Завдяки цьому вдалося разів підвищити якість і надійність виготовляються покришок. З 2012 року стартувала серйозна модернізація обладнання. Керівництво підприємства закупило установки фресторного типу, що дозволило виготовляти компаунд покришок без його попередньої грануляції. Були змінені і установки, призначені для змішування гуми. Сукупність цих заходів дозволила збільшити якість покришок практично в рази.
Шини Forward Safari 510: відгуки

Для яких авто

Шини Forward Safari 510 виробляються для машин з повним приводом. Представлені покришки випускаються лише в одному типорозмірі 215/90 з діаметром посадки в 15 дюймів. Найчастіше вказаний вид гуми встановлюють на вітчизняні позашляховики. Forward Safari 510 на "Ниву" ставлять всі любителі екстремальної їзди. Варто відзначити, що зазначену модель можна поставити і на деякі авто іноземного виробництва, природно, якщо вона підходить до них по типорозміру. Для швидкісної їзди ці шини не підходять. Максимальна швидкість, при якій гума зберігає свої експлуатаційні показники, обмежена 110 км/год. При більш сильному розгоні зростає вібрація, утримати задану траєкторію стає значно складніше.

Шини Forward Safari 510: відгуки

Сезон використання

Компаунд зазначених шин досить м'який, що дозволяє використовувати представлену модель в якості всесезонної. От тільки необхідно враховувати деякі температурні обмеження. Справа в тому, що сам виробник не рекомендує використовувати ці покришки в тих випадках, коли температура навколишнього середовища нижче -7 градусів за шкалою Цельсія. При таких умовах компаунд швидко затвердіє, що істотно знизить якість зчеплення шини з дорожнім полотном. Надмірного нагрівання шини Forward Safari 510 не бояться, тому влітку їх можна використовувати без яких би то не було обмежень.

Малюнок протектора

Експлуатаційні характеристики покришок багато в чому визначаються дизайном протектора. Модель Forward Safari 510 отримала максимально агресивний малюнок. Центральна частина представлена двома рядами масивних блоків складної геометричної форми. Ці елементи дуже і дуже великі. Вони забезпечують хороше зчеплення при пересуванні на пересіченій місцевості. Розріджений розташування блоків і їх розміри не дозволяють впевнено переміщатися по прямій. Із зростанням швидкості автомобіль починає відхилятися убік і йти з заданої траєкторії. Водій ні в якому разі не повинен розганятися більше зазначених виробником покришок Forward Safari 510 швидкісних обмежень.

Плечові зони "відповідають" за стабілізацію транспортного засобу при проходженні поворотів і гальмування. Представлені покришки забезпечують надійну і стабільну зупинку. Знос автомобіля в бік виключений. При цьому існує й інший важливий нюанс. Справа в тому, що блоки плечової зони у покришок Forward Safari 510 продовжені і на боковини. Це зроблено спеціально для полегшення їзди по колії. Автомобіль "взутий" в зазначені шини, здатний подолати будь-яке бездоріжжя.

Їзда взимку

Управління взимку пов'язане з рядом труднощів. Найбільші проблеми у водіїв викликає їзда по пухкому снігу і льоду. Як поводяться ці шини в подібних режимах експлуатації? Надійна керованість на снігу зберігається завдяки великим блокам і широким поперечним дренажним канальцям. Покришки відмінно продавлюють пухкий сніг і очищаються він налиплих мас. Пробуксовка або втрата контролю над дорогою повністю виключені. На льоду ситуація протилежна. Шипи у шин Forward Safari 510 відсутні. В результаті чого представлена модель покришок не здатна забезпечити надійне і впевнене зчеплення з цим типом покриття. Підвищується ризик зносу транспортного засобу, велика ймовірність відведення автомобіля в бік.

Їзда на бездоріжжі

Ці покришки відмінно почувають себе і в умовах бездоріжжя. Шини здатні подолати будь-який бруд. Вони досить добре поводяться і на гористій місцевості. Збільшені розміри дренажних елементів підвищують швидкість очищення шини від налиплих грудок землі. Бруд просто скочується під власною вагою.

Керування машиною в дощ

Влітку найбільші проблеми для автомобілістів викликає мокра дорога. Справа в тому, що між покришкою та асфальтовим полотном формується водний заслін, який кратно знижує площу контакту. Це приводить до зниження керованості. Машину починає зносити боку, безпеку їзди знижується в рази. Для боротьби з ефектом гідропланування інженери бренду запропонували цілий комплекс технічних рішень.
Шини Forward Safari 510: відгуки
По-перше, у складі гуми Forward Safari 510 збільшили частку оксиду кремнію. Ця речовина підвищує якість зчеплення покришок з мокрою дорогою. У відгуках про цих шинах водії відзначають, що автомобіль буквально прилипає до дорожнього полотна. Зберігається і надійність. По-друге, попередити ризики виникнення ефекту гідропланування вдається і з допомогою розвиненою дренажної системи. Величина поздовжніх і поперечних канавок дозволяє видалити максимально можлива кількість води в одиницю часу.

Довговічність

У відгуках про Forward Safari 510 власники до одного з переваг гуми віднесли і її довговічність. Ці покришки зберігають свої експлуатаційні характеристики навіть після 40 тис. км пробігу. Підвищити зносостійкість вдалося завдяки сукупності заходів.
Ненаправлений симетричний дизайн протектора відрізняється більш повним розподілом зовнішнього навантаження по плямі контакту. Це означає, що плечові зони і центральна частина стираються рівномірно. Акцент на який-небудь один елемент повністю виключений. Звичайно, це можливо тільки в тих випадках, якщо автомобіліст уважно стежить за рівнем тиску в покришках. Справа в тому, що у перекачаних коліс швидше настане знос центральних блоків, а у трохи спущених раніше зітруться плечові зони. При складанні формули гумової суміші хіміки концерну збільшили частку технічного вуглецю. За допомогою цієї речовини вийшло трохи знизити швидкість абразивного зносу. В результаті глибина протектора залишається стабільно високою максимально тривалий термін.
Шини Forward Safari 510: відгуки
Представлена модель гуми отримала і посилений каркас. Для цього металевий корд об'єднали з нейлоном. Полімер покращує перерозподіл і гасіння ударної енергії, що виникає під час переміщення по купинах. Це нівелює ризики розриву сталевих ниток і виключає ймовірність виникнення шишок і гриж.
Шини Forward Safari 510: відгуки
Зовнішня боковина отримала додаткове посилення. Застосування сталевого обода знизило ймовірність деформації колеса при бічному ударі.

Думки і тести

В ході проведених тестів від вітчизняного видання "За кермом" з'ясувалися сильні і слабкі сторони цієї моделі шин. До позитивних моментів експерти віднесли стабільну поведінку на бездоріжжі і снігу. Найбільшим недоліком гуми стала мінімальна керованість на льоду.
Шини Forward Safari 510: відгуки
Шини Forward Safari 510 на "УАЗ" показали себе з кращого боку. Водії відзначають той факт, що представлені покришки забезпечують надійну керованість при самих складних режимах їзди. Шини можуть вивести автомобіль з будь-якого бездоріжжя. Автомобілісти по достоїнству оцінили і рівень комфорту. Ця гума тиха і м'яка.