Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна свічок "Ніссан Кашкай" своїми руками: інструкція і фото

10.02.19, Різне
207
Будь без винятку автомобіль потребує регулярному технічному обслуговуванні. Як правило, під цим поняттям мають на увазі заміну моторного масла і фільтрів. Однак це далеко не повний список заходів, які проводяться при ТО. Дуже важлива операція – це заміна свічок запалювання. Справні свічки безпосередньо впливають на стабільність роботи двигуна, а також на потужність і витрата палива. У сьогоднішній статті ми розглянемо, як замінити подібні елементи на японському кросовер «Ніссан Кашкай».
Заміна свічок "Ніссан Кашкай" своїми руками: інструкція і фото

Інтервал заміни

Як часто виконується заміна свічок запалювання на «Ніссані-Кашкай»? У країнах Західної Європи вказується наступний інтервал – 60 тисяч кілометрів. Однак подібний період експлуатації актуальним лише в разі встановлення платинових свічок. Що стосується Росії, то тут інтервал дещо інший. Подібна характеристика обумовлюється більш суворими умовами експлуатації і більш низькою якістю палива. Так, згідно сервісного мануали, заміна свічок запалювання на «Ніссані-Кашкай» 16 і 20 повинна проводитися кожні 15 тисяч кілометрів. Але в реальності ресурс свічок цілком доходить до 30-40 тисяч кілометрів. Тому більшість власників дотримуються наступного інтервалу. Заміна свічок на «Ніссані-Кашкай» 20 і 16 виконується кожні 30 тисяч кілометрів.

Також подібну операцію потрібно проводити після покупки автомобіля на вторинному ринку, якщо колишній власник не може представити докази, як давно була проведена заміна.

Ознаки

Трапляється, що свічка виявилася неякісної чи бракованої. У такій ситуації її ресурс буде в рази менше. Як визначити, що свічка справна? У разі несправності, вона буде періодично пропускати іскру. На ділі водій може помічати такі ознаки:
 • Зниження потужності двигуна (оскільки не працює один або навіть декілька циліндрів).
 • Збільшення витрати палива. Суміш, що потрапила в камеру, не згорає через відсутність іскри, а просто вилітає в трубу.
 • Тривалий запуск двигуна (причому як холодну, так і гарячу).
 • Провали при різкому натисканні на педаль акселератора.
 • Нестабільна робота двигуна на холостих обертах, «троение».
 • Заміна свічок "Ніссан Кашкай" своїми руками: інструкція і фото
  Якщо спостерігається хоча б один з цих ознак - це вже привід замислитися над справністю свічки запалювання. Але також зазначимо, що схожі симптоми можуть бути і через котушки запалювання. Щоб переконатися в справності свічки, потрібно її викрутити, під'єднати провід і притулити до металевої частини двигуна (наприклад, до клапанної кришці). Далі варто попросити помічника покрутити стартером. Якщо іскра відсутня - це говорить про несправність свічки. Міняти їх потрібно повним комплектом.

  Що вибирати?

  Сьогодні на полицях автомобільних магазинів можна побачити різні свічки запалювання. Дилер ж рекомендує використовувати оригінальні вироби. Це NGK PLZKAR6A-11. Варто відзначити, що оригінальна модель має специфічні характеристики – довгу спідницю і маленький розмір шестикутника (14 міліметрів).
  Заміна свічок "Ніссан Кашкай" своїми руками: інструкція і фото
  Вартість оригінального комплекту висока, тому багато встановлюють аналоги. До таких належать платинові свічки «Бош», «Чемпіон», а також «Денсо». Можна використовувати на «Ніссані-Кашкай» іридієві свічки? Фахівці відзначають, що подібні елементи абсолютно адекватно працюють на японському двигуні. Серед таких варто відзначити вироби FXE20HR11 від компанії «Денсо». Можна використовувати свічки без платинового або іридієвого покриття? На жаль, у випадку з «Ніссаном-Кашкай» заощадити не вийде. Справа в тому, що звичайні свічки просто не встануть в двигун, так як мають інший типорозмір.

  Зверніть увагу

  Виконуючи заміну свічок на «Ніссані-Кашкай» 16 і 20 також потрібно підготувати прокладку впускного колектора і дроселя. В ході заміни ці елементи будуть демонтуватися. А встановлювати їх на стару прокладку можна, оскільки не буде забезпечена колишня герметичність.

  Інструменти

  Так як подібна операція передбачає демонтаж дроселя і впускного колектора, нам буде потрібно набір головок на 8-10 з подовжувачем і тріскачкою. Також потрібно свічковий ключ на 14 (бажано з магнітом) і динамометричний ключ. Ще знадобиться мінусова викрутка. До речі, свічковий ключ можна виготовити своїми руками. Для цього потрібно трубчастий ключ на 14. До його торця приварюють довгий болт. А далі ключ можна обертати звичайної головкою з трещеточним механізмом. ключем.

  Приступаємо до роботи

  На автомобілі «Ніссані-Кашкай» заміну свічок своїми руками необхідно проводити після того, як двигун охолов. Отже, відкриваємо капот і знімаємо декоративну кришку двигуна. Вона тримається на двох болтах, які можна знайти по краях емблеми. Потім відкриється доступ до колектора та іншим елементам. Але починати потрібно з демонтажу гумового патрубка, який розташовується між дросельною заслінкою та корпусом повітряного фільтра. Як далі виконується заміна свічок на «Ніссані-Кашкай»? Потім витягують сам колектор. Він тримається на декількох болтах.
  Заміна свічок "Ніссан Кашкай" своїми руками: інструкція і фото
  Перші п'ять кріплять колектор в самому низу до голови блоку циліндрів. А шостий болт з'єднує колектор до клапанної кришці. Його можна знайти близько маслозаливної горловини. Сьомий гвинт знаходиться під дросельним вузлом. Попередньо подібний вузол рекомендується зняти. Як закріплений дросель? Він встановлений на чотирьох болтах.
  Заміна свічок "Ніссан Кашкай" своїми руками: інструкція і фото
  Відкрутивши їх, акуратно відокремлюємо прокладку дросельного вузла. Потім можна сміливо відкручувати останній болт колектора.

  Корисна порада

  При заміні свічок запалювання на «Ніссані-Кашкай» 20 і 16 рекомендується оглянути стан дросельної заслінки. Якщо вона брудна, то її краще прочистити. Для цього знадобиться очищувач карбюратора. Перед встановленням зворотного потрібно ретельно вичистити залишки відкладень і висушити заслінку.

  Що потім?

  Отже, всі болти колектора відкручені. Тепер його можна дістати назовні, попередньо вийнявши масляний щуп. Потім ми побачимо котушки запалювання. З них треба зняти роз'єми і викрутити кріпильні болти. Демонтувати котушки запалювання потрібно по порядку. Потім беремо в руки свічкову голівку на 14. Відкручуємо самі свічки. Якщо ключ не магнітний, можна дістати їх гумовим ущільнювачем від котушки запалювання. На місце старих вкручують нові свічки. Зверніть увагу на момент затяжки. Не можна докручувати свічки силою. Різьба у голівці дуже ніжна. Щоб точно розрахувати момент, необхідно закручувати динамометричним ключем. Зусилля повинне становити близько 19-20 Нм. Якщо спеціального ключа немає, закручувати потрібно зусиллям однієї руки. Застосовувати силу тут не потрібно.

  Заміна свічок "Ніссан Кашкай" своїми руками: інструкція і фото
  Також трапляється, що свічку закушує спочатку. У такій ситуації її потрібно викрутити. Інакше можна пошкодити різьбу в блоці циліндрів, а в гіршому випадку - частина стружки потрапить в камеру згоряння. Після установки свічок, складання вузлів проводять в зворотній послідовності. Встановлюють колектор тільки після того, як поверхня для прокладки буде ретельно очищена. Затяжку потрібно виробляти від центру до країв по черзі. Також не забудьте встановити прокладку на дросельний вузол, підключити котушки. На цьому заміна свічок на «Ніссані-Кашкай» успішно завершена. Після складання потрібно провести пробний запуск. Якщо машина відмовляється заводитися, швидше за все, котушки були підключені неправильно. Їх потрібно поміняти місцями. При правильній заміні свічок, «Ніссан-Кашкай» повинен запуститися з пів-обороту. На холостих робота повинна бути стабільною, при навантаженні (на ходу) не повинні бути смикання.

  Чи є різниця між 16-літровим і 2-літровим мотором?

  Подібні силові агрегати належать до однієї серії, тому мають ідентичну конструкцію. Відповідно, немає різниці між алгоритмом заміни свічок на двигуні 16 і 20. Вказана інструкція підходить для обох моторів «Ніссана-Кашкай».
  Заміна свічок "Ніссан Кашкай" своїми руками: інструкція і фото

  Висновок

  Отже, ми розглянули, як виробляється на автомобілі «Ніссані-Кашкай» заміна свічок запалювання. Як бачите, подібну операцію можна здійснити своїми руками. Однак важливо акуратно закручувати свічки, дотримуючи всі моменти затяжки. Своєчасна заміна свічок на «Ніссані-Кашкай» – це запорука стабільної роботи двигуна.